Strona główna  |  Wiadomości  |  Towarzystwo AXA największe na świecie pod względem osiągniętego przypisu składki netto

Towarzystwo AXA największe na świecie pod względem osiągniętego przypisu składki netto

Data publikacji: 2011-01-19
Firma AM Best corocznie sporządza ranking światowych firm ubezpieczeniowych. W najnowszej edycji pierwsze miejsce pod względem przypisu składki netto osiągniętego w 2009 roku zajęła Grupa AXA. W 2009 roku klienci powierzyli towarzystwu ponad 116 miliardów dolarów składek.

25 grup ubezpieczeniowych sklasyfikowanych pod względem pozyskanej składki netto pozyskało w sumie w 2009 roku składkę o wartości 1,3 tryliona dolarów. Dziewięciu ubezpieczycieli znajdujących się na liście posiada centrale w Europie, tyle samo w Stanach Zjednoczonych, a siedem w Azji (z czego pięć w Japonii).

AXA - pierwsza Ranking obejmował również klasyfikację ubezpieczycieli pod względem aktywów w zarządzaniu. W tej kategorii Grupa AXA zajęła drugie miejsce z wynikiem 963 miliardów dolarów. Na pierwszym miejscu uplasowała się firma Japan Post Insurance, która zarządza aktywami o wartości 1,1 biliona dolarów. Wszystkie 25 firm sklasyfikowanych w tej kategorii zarządzają w sumie aktywami o wartości 25 trylionów dolarów.

Ranking jest przygotowywany corocznie przez firmę AM Best, która od ponad 100 lat sporządza raporty na temat światowego rynku ubezpieczeniowego. Aktualny raport bazuje na wynikach finansowych na koniec 2009 roku. Wyniki światowych ubezpieczycieli wynikające z różnych zasad raportowania oraz różnic kursowych są przez AM Best standaryzowane.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2015-04-07

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - marzec 2015

Analitycy porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl po raz kolejny sprawdzili, które polisy OC dla kierowców są „najtańsze”. Marcowy ranking Ubea.pl, podobnie jak dwa poprzednie zestawienia opiera...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2015-03-02

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - luty 2015

W styczniowym rankingu porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl pierwsze miejsce zajęła firma Link4. Miesiąc później eksperci Ubea.pl znów sprawdzili wyniki 150 000 pojedynczych kalkulacji.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2015-02-02

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - styczeń 2015

Co miesiąc ponad 150 000 użytkowników porównywarki Ubea sprawdza składki ubezpieczeń OC dla kierowców. Wyniki tych wszystkich kalkulacji posłużyły do stworzenia największego i najbardziej wiarygodnego...

Czytaj więcej
Komentarze