Strona główna  |  Wiadomości  |  Samochodem na lotnisko

Samochodem na lotnisko

Data publikacji: 2022-06-23
Sezon wakacyjny w pełni! Jeśli planujesz urlop poza granicami kraju, to pewnie czeka Cię podróż samolotem. Niewielu jest jednak szczęśliwców, którzy mają lotnisko w swoim mieście. Najczęściej trzeba jednak dojechać. I tutaj dla wielu osób pojawia się zagwozdka, czy jechać na lotnisko samochodem, czy jednak zostawić auto w domu.

Sezon wakacyjny w pełni! Jeśli planujesz urlop poza granicami kraju, to pewnie czeka Cię podróż samolotem. Niewielu jest jednak szczęśliwców, którzy mają lotnisko w swoim mieście. Najczęściej trzeba jednak dojechać. I tutaj dla wielu osób pojawia się zagwozdka, czy jechać na lotnisko samochodem, czy jednak zostawić auto w domu.

Oczywiście nie bez powodu samochód uważany jest za jeden z najwygodniejszych środków transportu. Wszystko się mieści, masz więcej swobody. W tym artykule chcemy przedstawić Ci plusy pojechania własnym autem na lotnisko. 

Podróż wiąże się przede wszystkim z bagażami, które są ciężkie i często nieporęczne. A kiedy masz na pokładzie dzieci, to tobołki mnożą się oczach. Zapakowanie się do pociągu może okazać się bardziej frustrujące, niż Ci się wydaje. Dlatego też auto jest świetnym rozwiązaniem. 


Parkingi

Każde lotnisko ma swój parking. Ale to nie jedyny wybór. Często w odległości kilku kilometrów od lotniska rozmieszczone są inne parkingi, które oferują dowóz na terminal.

Możesz więc bez problemu zostawić swoje auto na wybranym lotnisku. 

Zalety parkowania samochodu przy lotnisku

  • prosty dojazd na lotnisko: kontrolujesz czas wyjazdu, więc nie musisz stresować się spóźnieniem. W przypadku innych środków transportu wszystko zależne jest jeszcze od dodatkowych osób i sytuacji. Dojazd własnym autem to najlepsza opcja zwłaszcza dla osób, które denerwują się, że się spóźnią i to powoduje u nich dodatkowy stres. 

  • szybszy powrót po przylocie: jest duża zaleta zwłaszcza w przypadku dłuższych lotów. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że z lotniska wychodzi czasem kilkadziesiąt osób naraz, więc złapanie taksówki może być problematyczne. Co więcej, świadomość, że masz własny samochód w pobliżu, jest niemal kojąca. Wszystkie bagaże lądują w bagażniku, dzieci w fotelikach, a Ty wygodnie siadasz za kierownicą. Jeśli parkujesz nieco dalej, to do samochodu dowozi Cię bus (wliczony w cenę parkingu).

  • szeroki wybór: parkingi wokół lotnisk mają konkurencyjne ceny, możliwość rezerwacji i opłacenia postoju online oraz często są strzeżone. Dlatego warto przed wylotem przejrzeć kilka ofert i wybrać tę najbardziej atrakcyjną cenowo. 

  • wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu: obecnie praktycznie wszystkie parking mają swoje strony internetowe i systemy rezerwacji. Wygodnie i szybko. 


Co wybrać: parking lotniskowy czy prywatny?

Parkingi zasadniczo różnią się dwiema rzeczami. Odległością i ceną. Te oddalone od lotniska są tańsze. Jednak często wobec tych prywatnych pojawia się zarzut, chociażby nieutwardzonej nawierzchni. Przez to część osób decyduje się na parking przy lotnisku. Tak naprawdę jest to sprawa indywidualna, więc wszystko zależy od Twoich preferencji. 

Parkowanie na lotnisku

Im dłużej, tym taniej

Najczęściej najtaniej wychodzi zostawienie auta na dłużej. Oczywiście parkingi oferują różne warianty, ale zawsze sprawdza się powyższa zasada. 

Komentarze