Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Rusza V edycja programu AXA "Wspieramy Mamy"

Ostatnia aktualizacja: 2013-09-21

Od 20 września br. organizacje pozarządowe i grupy nieformalne działające na rzecz matek w Polsce mogą ubiegać się w AXA o pieniądze na swoje projekty. AXA w Polsce przekaże im 143.000 zł.

Zwycięskie projekty wybierze komisja w składzie: Magdalena Jankowska redaktor naczelna Newsweek Kobieta, prof. Hanna Palska z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, dr Małgorzata Sikorska z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, Iwona Olkowicz z Akademii Rozwoju Filantropii oraz Aneta Podyma prezes AXA TFI. Jedna z dotacji zostanie przyznana w drodze głosowania przez pracowników AXA. Ogłoszenie wyników nastąpi na początku grudnia.

Mama z synem Wartości dotacji kształtują się na różnych poziomach: od 5.000 zł do 13.000 zł. Program AXA "Wspieramy Mamy" to nie tylko wsparcie finansowe, ale również zaangażowanie pracowników towarzystwa, którzy organizują zbiórki na rzecz organizacji wspierających matki, udzielają pomocy w trakcie trwania projektów oraz udzielają porad prawnych.

Tegoroczna edycja jest już piątą z rzędu. Cztery poprzednie programy AXA zgromadziły 890 wniosków z całego kraju z prośbami o dotację. Dzięki AXA 38 organizacji pozarządowych zrealizowało swoje projekty, a udział wzięło ok. tysiąca marek. Suma przekazanego do tej pory wsparcia finansowego to 513.791,95 zł.

„Cieszymy się, że możemy wesprzeć wartościowe działania i przynieść radość rodzicom i ich dzieciom. Miło nam, że widzimy duże zainteresowanie programem AXA; co roku napływa do nas coraz więcej wniosków. Jesteśmy też ogromnie wdzięczni członkom komisji, którzy mimo licznych zajęć znajdują czas na udział w jej pracach” - powiedział Maciej Szwarc Prezes AXA Polska.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: www.wspieramymamy.pl.

Źródło: Biuro Prasowe AXA Polska

Tagi:

Komentarze