Strona główna  |  Wiadomości  |  Pech TU Europa - upadły dwa biura podróży, które firma ubezpieczała

Pech TU Europa - upadły dwa biura podróży, które firma ubezpieczała

Data publikacji: 2012-07-16
W ciągu zaledwie kilku dni upadły dwa biura podróży, które ubezpieczało Towarzystwo Ubezpieczeń Europa. Na bankructwie Sky Clubu ubezpieczyciel straci 25 mln zł, a na upadku poznańskiego Alba Tour ponad 200 tys. zł.

Wakacje, to coraz trudniejszy okres dla towarzystw ubezpieczeniowych wystawiających gwarancje ubezpieczeniowe dla biur podróży, które ostatnimi czasy padają jak przysłowiowe muchy.

Hotel all inclusive Wyjątkowego pecha ma Towarzystwo Ubezpieczeń Europa. Firma ubezpieczała bowiem dwóch touroperatorów, którzy w ciągu kilku dni ogłosili bankructwo. Najpierw skapitulował Sky Club, który notabene przejął biznes po upadłej w zeszłym roku Triadzie. Sam fakt zniechęcał innych ubezpieczycieli do wystawienia gwarancji ubezpieczeniowej dla biura Sky Club, ale TU Europa dokonała oceny ryzyka i postanowiła zaryzykować. Bankructwo Sky Clubu będzie kosztowało TU Europę aż 25 mln zł.

Drugim biurem podróży, które pozostawało pod skrzydłami TU Europy, to Alba Tour - poznańska firma, która dopiero rozpoczynała działalność. W tym przypadku to była loteria. Menadżer ubezpieczeniowy specjalizujący się w rynku turystycznym mówi, że: Upadłość Alba Tour to pech, który mógł przydarzyć się każdemu ubezpieczycielowi, który wystawia gwarancje dla biur podróży dopiero rozpoczynających działalność. Alba Tour zostawiła w Egipcie 300 klientów, których powrót sfinansuje TU Europa - będzie to koszt ponad 200 tys. zł.

Jak podaje Puls Biznesu, na rynku pojawiają się informacje, że menadżerowie odpowiedzialni za sprzedaż gwarancji dla Sky Club zapłacili głową za bankructwo biura. Towarzystwo Ubezpieczeń Europa nie chce komentować wpływu bankructwa obu klientów na jego wyniki finansowe.

Źródło: www.pb.pl

Podobne artykuły
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2022-07-26

Odszkodowanie za zgubiony bagaż na lotnisku jest duże?

W okresie wakacyjnym więcej osób pyta o odszkodowanie za zgubiony bagaż na lotnisku. Wyjaśniamy, kiedy taka rekompensata będzie możliwa.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2022-05-30

Małpia ospa - czy polisa zapewni leczenie?

Małpia ospa to nowy temat w kontekście zagrożenia epidemią. Wyjaśniamy, czy ta choroba jest objęta ochroną zapewnianą przez polisy turystyczne.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-12-16

Polisę narciarską kupimy z ochroną przed COVID w pakiecie?

O ochronie ubezpieczeniowej związanej z COVID-19 mówi się w kontekście polis na letnie wakacje. Warto sprawdzić, jak wygląda sytuacja dotycząca ubezpieczeń narciarskich.

Czytaj więcej
Komentarze
pająk
2015-02-27 21:27
IP: 151.202.x.x
kancelaria LWB z Warszawy prowadzi sprawy polis na życie przeciwko TU Europa , składajcie pozwy i dołanczajcie do grup , ponad 2500 osób ,złodziej musi uciekać
odpowiedz
Poszkodowana
2019-06-20 20:55
IP: 78.8.x.x
Lekcewaza juz wyroki Sadu...
odpowiedz
dqd
2013-05-24 23:33
wkrótce TU Europa zabierze resztę pieniędzy ze składek klientów i zniknie z rynku - jak amber gold
odpowiedz
Lucy
2019-06-20 20:54
IP: 78.8.x.x
Tak juz zaczyna sie dziać.Mam wyrok Sądu a oni lekceważa to i nie oddaja mi skradzionej opłaty rezygnacyjnej zpolisolokaty40% mojej sumy
odpowiedz