Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

OC na krócej niż rok

Ostatnia aktualizacja: 2014-04-17

Często zwracacie się Państwo do nas z zapytaniem, czy istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia OC krótkoterminowego. Temat ten jest również poruszany na wielu forach, co świadczy o dużym zainteresowaniu tego typu polisą.

Standardowe ubezpieczenie OC zawierane jest na okres 12 miesięcy. Jeszcze do niedawna OC krótkoterminowe było dostępne jedynie dla osób, które prowadziły własną działalność gospodarczą. Z przywileju tego korzystali przede wszystkim właściciele komisów oraz właściciele pojazdów zabytkowych. Ubezpieczalnie zdecydowały się jednak poszerzyć zakres dostępności tej usługi. Na dzień dzisiejszy, oprócz podmiotów z działalnością gospodarczą, krótkoterminową polisę OC może zakupić również:

  • osoba fizyczna sprowadzająca pojazd używany z zagranicy w momencie, gdy nie minęło 30 dni od daty zakupu pojazdu,
  • każda osoba posiadająca pojazd zarejestrowany na okres tymczasowy,
  • właściciel pojazdu wolnobieżnego, z wyłączeniem użytkowanych maszyn rolniczych; na pojazdy wolnobieżne, które są w posiadaniu rolników, a nie są użytkowane jako maszyny rolnicze, można zawrzeć polisę krótkoterminową

Krótkoterminowe ubezpieczenie w swojej ofercie posiada wiele towarzystw ubezpieczeniowych. W celu zakupu ubezpieczenia prosimy o kontakt z naszym Biurem Sprzedaży

Tagi:

Komentarze

2014-12-22 21:02

Ktoś

Zgodnie z ustawą OCPPM jeżeli osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą lub podmiot prawa handlowego nie zajmuje się sprzedażą lub pośrednictwem w sprzedaży pojazdów musi zawrzeć ubezpieczenie OC na roczny okres w przypadku handlu pojazdami możliwe jest zawarcie polisy na okres krótszy tak zwane OC krótko terminowe nie krócej niż 30 dni. Prawo do polis krótkoterminowej mają również: 1. Osoby posiadające pojazd zarejestrowany na okres czasowy (pozwolenie czasowe), 2. Właściciele posiadający pojazd zarejestrowany za granicą a nie posiadający umowy ubezpieczenia OC bądź Zielonej Karty będąc na terytorium RP; lub jeśli w czasie przebywania w Polsce samochodu zarejestrowanego za granicą straci na ważności umowa ubezpieczenia granicznego lub Zielona Karta, 3. Właściciele pojazdów zabytkowych i historycznych zgodnie z określeniem pojazdu wg prawa, 4. Posiadacze pojazdów wolnobieżnych, z wykluczeniem pojazdów tego typu będących własnością rolników i użytkowanych w związku z pracą na gospodarstwie. Rolnicy posiadający pojazdy wolnobieżne nieużytkowane w gospodarstwie mogą zawrzeć krótkoterminową umowę OC, ale na okres nie krótszy niż 3 miesiące.

2014-12-21 08:15

max

nikt nie wie?

2014-12-19 13:43

max

Witam kupilem auto bez oc zarejestrowane w Polsce ,ptrzebuje dojechac z miejsca a do b 500 kilometrow nie chce stalej polisy,jaka opcja?

2014-07-22 08:06

filip

Jestem zainteresowany ubezpiecsenkem miesiecznym prosze o kontakt tel.517330378

2011-06-13 13:59

Erio

Na 3 miesiące to będzie ci ciężko znaleźć taniej, bo to taki graniczny okres - opłaca się ubezpieczyć taniej na krócej, ale kwartał to już problem. Ale radzę ci spróbować uderzyć jakoś indywidualnie, może zaproponują ci jakieś ubezpieczenie OC szyte na miarę.

2011-06-01 11:14

igor24

99 złotych miesięcznie za ubezpieczenie OC to słaba opcja, szukam czegoś tańszego, potrzebuje ubezpieczenia na 3 miesiące, a 3 stówy to prawie jak ubezpieczenie na cały rok w tańszych towarzystwach.

2010-04-30 21:21

Henryk

Zobowiązany jestemzne Ubezpieczenie OC-dla lotów motolotniowych.. poproszę o propozycje...dość pilne > mój tel:506-330-604 Henryk