pon-pt godz 9:00-17:00

71 722 80 00

Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Nie warto kupować taniego ubezpieczenia AC

2012-04-18 21:59

janusz

Mam pytanie , czy autocasco obejmuje odpryski lakieru ?

2012-04-19 09:43

ipolisa

Witam Autocasco nie obejmuje szkód eksploatacyjnych.

2012-02-19 19:59

Lipczak

Marcin ma racje. trzeba się ubezpieczać od tego, co może się stać, a nie jak leci. Ja dodam, że warto też szukać okazji. TU mają nie tylko obniżki za bazszkodową jazdę itd, ale też inne promocje. Ostatnio ubezpieczalem sie w Liberty Direct. Skorzystalem ze wszystkiego co sie dalo i jestem bardzo zadowolony.

2011-10-08 13:28

marcin

ciekawe kogo stać na autocasco w pełnym zakresie?? gdybym chciał ubezpieczyć się od wszystkich ryzyk, to wydałbym tyle, ile obecnie warte jest moje auto. Ludzie, AC trzeba kupować z głową, jeśli masz chodliwy samochód i mieszkasz w mieście podwyższonego ryzyka, bez KR się nie obejdzie. Ale po co się w to bawić jeśli mieszkasz na wsi, parkujesz auto w garażu i jedyne co może zagrozić Twojemu samochodowi to krowa spacerująca środkiem jezdni. Można kupić dobre i tanie AC - trzeba tylko wiedzieć, czego się od tego ubezpieczenia oczekuje...

2011-06-14 11:20

1229Unio

kiedy kiepski ubezpieczyciel ma wypłacić ubezpieczenie rzędu kilkuset tysięcy, to może spróbować wyprzeć się odpowiedzialności, nawet jeśli ewidentnie się zadośćuczynienie się należy. na zasadzie "a nóż się uda". dlatego akurat kierowanie się rankingami i szukanie uczciwych ubezpieczycieli, których nie brakuje, jest dobrym pomysłem.

2011-06-13 10:22

Konik

Wszystko jest wypisane w umowie, nie ma więc opcji, żeby ubezpieczyciel mógł nas jakoś wykołować. Dodatkowo umowy w ubezpieczeniach OC są regulowane w części ustawą. Jasne, są ubezpieczyciele lepsi i gorsi, ale na tych drucgich też są sposoby.

2011-06-10 11:31

Moim zdaniem

Moim zdaniem, zamiast ceną ubezpieczenia OC, powinniśmy się sugerować rankingiem. Bo wtedy wybierzemy uczciwego ubezpieczyciela, a ceny aż tak strasznie się nie różnią, żeby ryzykować takiego, który nas będzie próbował wykołować w razie gdy będziemy potrzebować jego pomocy...

2011-06-01 11:18

Ipolisa.pl

Tanie ubezpieczenie OC nie znaczy gorsze, bo każde ubezpieczenie OC samochodu jest takie samo. Oczywiście często towarzystwa sprzedając OC dorzucają do niego ASS (assistance) lub NW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków). Jednak ochrona OC pozostaje taka sama. Jest ona regulowana przez prawo, w ustawie o obowiązkowych ubezpieczeniach pojazdów mechanicznych. Niezależnie czy jest to PZU, Warta, czy Liberty Direct - każdy ubezpieczyciel sprzeda nam takie samo ubezpieczenie OC. Czy warto zatem szukać tańszego?

2011-06-01 11:07

Karolina123

Dlaczego przy ubezpieczeniu OC powinniśmy sugerować się wartością składki. Czy ubezpieczenie OC nie jest lepsze, kiedy jest droższe?

2011-06-13 18:19

Wojtek

Dobre pytanie. OC jest dla osoby, która dozna szkody w związku z ruchem bądź posiadaniem czyjegoś pojazdu. Miałem taką sytuację. Wypadek ( kierowca zajechał mi drogę, niby typowe wymuszenie pierwszeństwa) samochód sprawcy ( w/g orzeczenia policji ) miał ubezpieczenie OC w tzw. "tanim" TU. Likwidację szkody wspominam jak koszmar...walka o każdą zł. i typowe nastawienie ubezpieczyciela na wypłacenie jak najmniejszego odszkodowania. W podobnej sytuacji koleżanki samochód został rozjechany przez motor ( bez ofiar..ufff ) Motocyklista miał OC w jednym z renomowanych TU...trzy dni po zdarzeniu koleżanka dostała czek z odszkodowaniem ( 90% wartości szkody ) resztę dopłacono po naprawie. Mam mieszane uczucia...płacić mniej o 100 zł i narażać kogoś na podobną gehennę z odszkodowaniem..w sumie to ja zrobiłem mu "kuku". Wiem..zawsze ktoś może powiedzieć..a co mnie to obchodzi...mnie obchodzi, i chciałbym aby następnym razem jak ktoś na mnie wpadnie..miał dobre, niekoniecznie najtańsze ubezpieczenie. Zdarzenie nie było w Polsce.