Strona główna  |  Wiadomości  |  Liberty Mutual przejmuje Quinn Insurance Limited's Insurance Operations

Liberty Mutual przejmuje Quinn Insurance Limited's Insurance Operations

Data aktualizacji: 2013-11-22
Grupa Liberty Mutual ogłosiła finalizację planowanej transakcji akwizycji irlandzkiej firmy ubezpieczeniowej oraz proces przejęcia wszystkich obecnych pracowników instytucji przez nowopowstałą spółkę Grupy, która będzie działać pod nazwą Liberty Insurance. Firma będzie kontynuować działalność poprzez dotychczasowe biura w Cavan, Dublinie oraz Enniskillen.

“Jesteśmy zadowoleni z tej akwizycji, która pozwala nam wejść na rynek Irlandii w momencie, gdy jej gospodarka wychodzi z kryzysu” - powiedział David H. Long, Prezes Liberty Mutual Group. „Jest nam również bardzo miło powitać w Liberty Mutual nowych pracowników. Jesteśmy przekonani, że przyczynią się oni do osiągnięcia sukcesu Grupy w Irlandii oraz Wielkiej Brytanii” - dodał.

Plus powiększenie firmy Stanowisko Przewodniczącego Rady Dyrektorów Liberty Insurance w Irlandii obejmie Edmund F. Kelly - Przewodniczący Rady Nadzorczej Liberty Mutual Group. W jej skład wejdzie również David H. Long - Prezes i CEO Liberty Mutual Group, dyrektorzy Liberty Mutual Boston, a także czterech niezależnych dyrektorów. Patrick O’Brien obejmie stanowisko Dyrektora Generalnego (CEO) Liberty Insurance w Irlandii i członka Rady Dyrektorów. Patrick O’Brien jest obywatelem Irlandii i menadżerem z wieloletnim stażem na stanowiskach kierowniczych w Liberty Mutual w Dublinie i Londynie.

Liberty Insurance bazując na pozycji Quinn Insurance na rynku irlandzkim ma w planach rozbudowę usług skierowanych do szerszej grupy odbiorców, rodzin oraz firm. W oparciu o silną pozycję w ubezpieczeniach samochodowych firma planuje rozszerzyć ofertę o ubezpieczenia dla wszystkich gospodarstw domowych, firm i od ryzyk ubezpieczeniowych. Liberty Mutual działała dotychczas na rynku irlandzkim poprzez Liberty International Underwriters w Dublinie oferując ubezpieczenia dla firm i od złożonych ryzyk ubezpieczeniowych.

Źródło: Biuro Prasowe Liberty Direct

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2011-02-22

Zysk w Liberty Mutual zwiększony o 64%

Liberty Mutual, amerykańska instytucja ubezpieczeniowa działająca w Polsce pod marką Liberty Direct, ogłosiła wyniki za 2010 rok. Grupa Liberty Mutual wypracowała zysk netto w wysokości 1,678...

Czytaj więcej
Komentarze