Strona główna  |  Wiadomości  |  Liberty Direct rośnie w siłę dzięki agentom. Dołącz do nich!

Liberty Direct rośnie w siłę dzięki agentom. Dołącz do nich!

Data aktualizacji: 2013-11-19
Liberty Direct rozwija się w ekspresowym tempie. Tylko w I kwartale 2012 roku ubezpieczyciel zgromadził składkę przypisaną brutto w wysokości 63,1 mln zł, czyli o 60% wyższą niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Co stoi za sukcesem Liberty Direct na rynku polskim?

Liberty Direct jest ubezpieczycielem, który zawitał na polskim rynku w 2007 roku sprzedając polisy przez internet i telefon, a z czasem poszerzając kanały sprzedaży o multiagencje. Obecnie oferta ubezpieczyciela jest dostępna w ponad 3 tys. placówek w całej Polsce.

Z roku na rok Liberty Direct odnotowuje coraz to lepsze wyniki. W I kwartale 2012 roku firma zebrała 63,1 mln zł składki przypisanej brutto, czyli wyższą o 23,7 mln zł (60%) niż w analogicznym okresie 2011 roku. W I kwartale 2012 roku o ponad 60% w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego wzrosła także liczba pojazdów ubezpieczonych w Liberty Direct. Obecnie jest to ponad 340 tys. pojazdów.

Agent ubezpieczeniowy Przypis składki z OC komunikacyjnego zwiększył się o 70%, z tytułu AC o 23%, w przypadku NNW – 60%, a Assistance – 63%. Sprzedaż ubezpieczeń mieszkaniowych w I kwartale 2012 roku zwiększyła się o 19% w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego.

Jak tłumaczy Michał Kwieciński, Dyrektor Generalny Liberty Direct:

Przewagę konkurencyjną uzyskujemy dzięki zastosowaniu we współpracy multiagencjami nowoczesnych rozwiązań operacyjnych wypracowanych w kanale direct’owym.

Na czym polegają te nowoczesne directowe rozwiązania? Rafał Karski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Liberty Direct tłumaczy, że kluczowym elementem jest aplikacja on-line dla multiagencji, dzięki której proces zawarcia polisy jest maksymalnie uproszczony.

Agent drukuje dokumenty polisowe wprost z aplikacji, a więc nie wymagają one dodatkowych korekt manualnych. Aplikacja umożliwia kontrolę ilości sprzedanych polis oraz status ich opłacenia przez klientów a także bezpośrednie przekazywanie różnego rodzaju dokumentów załączanych do polis, co ogranicza do minimum obieg dokumentów papierowych oraz . Powyższe rozwiązania umożliwiają bardzo szybką wypłatę prowizji.

Michał Kwieciński, Dyrektor Generalny Liberty Direct zaznacza, że sukces Liberty Direct to nie tylko dynamiczny wzrost portfela, ale także niska szkodowość:

Dzieje się tak dzięki zastosowaniu zaawansowanych metod obliczania ryzyka ubezpieczeniowego oraz wykrywania i zwalczania oszustw ubezpieczeniowych.

Jak Liberty Direct dokonuje weryfikacji oszustw ubezpieczeniowych? Tego ubezpieczyciel nie chce zdradzić, ale zapewnia że stosuje zaawansowane metody ich wykrywania.

Liberty Direct ceni sobie również współpracę z BNP Paribas Bank Polska SA, w ramach której od kwietnia 2012 roku ubezpiecza samochody kredytowane przez bank. Głównym kanałem dystrybucji kredytów BNP Paribas Bank jest sieć ponad 100 mobilnych doradców obsługujących klientów bezpośrednio w punktach sprzedaży samochodów. Bank współpracuje z blisko 3 tys. dealerów i komisów na terenie całej Polski. BNP Paribas Bank Polska SA oferuje polisy ubezpieczeniowe, jako Agent Liberty Direct.

Źródło: Biuro Prasowe Liberty Direct

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2015-04-07

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - marzec 2015

Analitycy porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl po raz kolejny sprawdzili, które polisy OC dla kierowców są „najtańsze”. Marcowy ranking Ubea.pl, podobnie jak dwa poprzednie zestawienia opiera...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2015-03-02

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - luty 2015

W styczniowym rankingu porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl pierwsze miejsce zajęła firma Link4. Miesiąc później eksperci Ubea.pl znów sprawdzili wyniki 150 000 pojedynczych kalkulacji.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2015-02-02

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - styczeń 2015

Co miesiąc ponad 150 000 użytkowników porównywarki Ubea sprawdza składki ubezpieczeń OC dla kierowców. Wyniki tych wszystkich kalkulacji posłużyły do stworzenia największego i najbardziej wiarygodnego...

Czytaj więcej
Komentarze