Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Liberty Direct rośnie w siłę dzięki agentom. Dołącz do nich!

Ostatnia aktualizacja: 2013-11-19

Liberty Direct rozwija się w ekspresowym tempie. Tylko w I kwartale 2012 roku ubezpieczyciel zgromadził składkę przypisaną brutto w wysokości 63,1 mln zł, czyli o 60% wyższą niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Co stoi za sukcesem Liberty Direct na rynku polskim?

Liberty Direct jest ubezpieczycielem, który zawitał na polskim rynku w 2007 roku sprzedając polisy przez internet i telefon, a z czasem poszerzając kanały sprzedaży o multiagencje. Obecnie oferta ubezpieczyciela jest dostępna w ponad 3 tys. placówek w całej Polsce.

Z roku na rok Liberty Direct odnotowuje coraz to lepsze wyniki. W I kwartale 2012 roku firma zebrała 63,1 mln zł składki przypisanej brutto, czyli wyższą o 23,7 mln zł (60%) niż w analogicznym okresie 2011 roku. W I kwartale 2012 roku o ponad 60% w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego wzrosła także liczba pojazdów ubezpieczonych w Liberty Direct. Obecnie jest to ponad 340 tys. pojazdów.

Agent ubezpieczeniowy Przypis składki z OC komunikacyjnego zwiększył się o 70%, z tytułu AC o 23%, w przypadku NNW – 60%, a Assistance – 63%. Sprzedaż ubezpieczeń mieszkaniowych w I kwartale 2012 roku zwiększyła się o 19% w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego.

Jak tłumaczy Michał Kwieciński, Dyrektor Generalny Liberty Direct:

Przewagę konkurencyjną uzyskujemy dzięki zastosowaniu we współpracy multiagencjami nowoczesnych rozwiązań operacyjnych wypracowanych w kanale direct’owym.

Na czym polegają te nowoczesne directowe rozwiązania? Rafał Karski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Liberty Direct tłumaczy, że kluczowym elementem jest aplikacja on-line dla multiagencji, dzięki której proces zawarcia polisy jest maksymalnie uproszczony.

Agent drukuje dokumenty polisowe wprost z aplikacji, a więc nie wymagają one dodatkowych korekt manualnych. Aplikacja umożliwia kontrolę ilości sprzedanych polis oraz status ich opłacenia przez klientów a także bezpośrednie przekazywanie różnego rodzaju dokumentów załączanych do polis, co ogranicza do minimum obieg dokumentów papierowych oraz . Powyższe rozwiązania umożliwiają bardzo szybką wypłatę prowizji.

Michał Kwieciński, Dyrektor Generalny Liberty Direct zaznacza, że sukces Liberty Direct to nie tylko dynamiczny wzrost portfela, ale także niska szkodowość:

Dzieje się tak dzięki zastosowaniu zaawansowanych metod obliczania ryzyka ubezpieczeniowego oraz wykrywania i zwalczania oszustw ubezpieczeniowych.

Jak Liberty Direct dokonuje weryfikacji oszustw ubezpieczeniowych? Tego ubezpieczyciel nie chce zdradzić, ale zapewnia że stosuje zaawansowane metody ich wykrywania.

Liberty Direct ceni sobie również współpracę z BNP Paribas Bank Polska SA, w ramach której od kwietnia 2012 roku ubezpiecza samochody kredytowane przez bank. Głównym kanałem dystrybucji kredytów BNP Paribas Bank jest sieć ponad 100 mobilnych doradców obsługujących klientów bezpośrednio w punktach sprzedaży samochodów. Bank współpracuje z blisko 3 tys. dealerów i komisów na terenie całej Polski. BNP Paribas Bank Polska SA oferuje polisy ubezpieczeniowe, jako Agent Liberty Direct.

Źródło: Biuro Prasowe Liberty Direct

Tagi:

Komentarze