Strona główna  |  Wiadomości  |  Jak bezpiecznie spędzić urlop?

Jak bezpiecznie spędzić urlop?

Data aktualizacji: 2015-02-25
Zbliża się długo oczekiwane lato, a tym samym rozpoczyna się sezon urlopowy. Wyjazdy wakacyjne to bardzo często prawdziwe ekspedycje, które planuje się z dużym wyprzedzeniem. Wszystkiego jednak nie da się zaplanować, a niektórych sytuacji nie da się uniknąć. Można jednak zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych sytuacji i zagwarantować sobie święty spokój na czas urlopu.

Wakacje to czas, kiedy większość z nas może zrzucić niewygodne garnitury, czy uniformy robocze i poczuć wreszcie upragnioną swobodę. Możemy znowu poczuć się młodo i zapomnieć choć na chwilę o obowiązkach i sztywnych ramach, które ograniczają nas w pracy oraz życiu codziennym. Niekiedy tak bardzo dajemy się ponieść wakacyjnemu uniesieniu, że zapominamy o bezpieczeństwie własnym i cudzym. Nie trudno jest wpaść na kogoś na rozpędzonym rowerze (zniszczony sprzęt to nic w porównaniu z obrażeniami, które możemy spowodować u poszkodowanego), dzikie pląsy na dyskotekach mogą skończyć się w najlepszym wypadku skręconą kostką, a z pozoru niewinna gra w piłkę może być przyczyną do wzywania szklarza. W niektórych wypadkach nie wystarczy nawet najszczersze „przepraszam” i trzeba zapłacić za wyrządzone szkody.

OC na wakacjach

Turysta w górach Aby nie musieć wydawać wakacyjnych oszczędności na pokrycie szkód wyrządzonych przez nas lub nasze dzieci czy niesfornego pupila, warto wykupić polisę OC. Większość towarzystw ubezpieczeniowych posiada w swoim zakresie ubezpieczenie kosztów leczenia oraz pomoc assistance, jednak są to na tyle elastyczne polisy, że zakres ochrony możemy sobie sami dobierać według naszych preferencji. Warto więc pomyśleć z wyprzedzeniem i dobrać do polisy turystycznej ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej, tym bardziej, że polisą OC objęci są członkowie rodziny i zwierzęta. Posiadając OC jesteśmy pewni, że ubezpieczyciel pokryje koszty w przypadku, gdy:

  • zniszczymy wyposażenie pokoju hotelowego
  • uszkodzimy sprzęt sportowy
  • nieumyślnie spowodujemy obrażenia
  • nasz pupil kogoś pogryzie lub zniszczy czyjeś mienie

Krótkoterminowe assistance

Krótkoterminowe assistance jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich kierowców, którzy wybierają się samochodem za granicę. Nie ma przecież nic gorszego niż awaria samochodu w obcym kraju. Stres i bariery językowe mogą sprawić, że upragniony urlop zmieni się w najgorszy koszmar. Możemy uniknąć nieprzyjemnych wspomnień, wykupując krótkoterminowe assistance, które gwarantuje kierowcy pomoc w niespodziewanych zdarzeniach taką jak:

  • doradztwo
  • serwis
  • usługi medyczne
  • pomoc tłumacza
  • samochód zastępczy
  • zapewnienie noclegu

Wysokość składki krótkoterminowego assistance zależy miedzy innymi od długości świadczenia polisy, rocznika samochodu, stanu technicznego pojazdu, wieku oraz doświadczenia kierowców.

Podobne artykuły
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2022-07-26

Odszkodowanie za zgubiony bagaż na lotnisku jest duże?

W okresie wakacyjnym więcej osób pyta o odszkodowanie za zgubiony bagaż na lotnisku. Wyjaśniamy, kiedy taka rekompensata będzie możliwa.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-07-20

Co zrobić w przypadku kolizji autem z wypożyczalni?

Wynajem aut w czasie wakacji stanowi częste rozwiązanie. Wyjaśniamy zatem, czy wypadek wynajętym autem może skutkować poważnymi kosztami dla kierującego.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2022-07-15

Jakie odszkodowanie za opóźniony lot możemy otrzymać?

Wiele osób pyta, jakie odszkodowanie za opóźniony lot może im przysługiwać. Postanowiliśmy odpowiedzieć na to pytanie, które jest szczególnie aktualne w czasie wakacji.

Czytaj więcej
Komentarze