Strona główna  |  Wiadomości  |  Grupoli - czy Twoi znajomi zrzucą się na ubezpieczenie?

Grupoli - czy Twoi znajomi zrzucą się na ubezpieczenie?

Data aktualizacji: 2013-12-28
Grupoli - dziś jeszcze tajemniczy produkt ubezpieczeniowy - ma zmienić myślenie Polaków o ubezpieczeniach mienia ruchomego. Telefon zgubiony w pubie, laptop zalany kawą czy skradziony z piwnicy rower - to dość częsty obrazek z naszego podwórka. Projekt Grupoli ma chronić nas w podobnych wypadkach.

Grupoli ubezpieczy Twój telefon

Ochronę majątku ruchomego często obejmuje polisa ubezpieczenia nieruchomości. Nie każdy jednak ma możliwość ubezpieczenia mieszkania czy domu. Alternatywą ubezpieczenia ruchomości jest Grupoli.

Dziś jeszcze trudno sprecyzować jak będzie działać, ale odwiedzając stronę www.grupoli.pl można stwierdzić, że już niedługo w grupie przyjaciół, znajomych, czy rodziny, ubezpieczymy swoje mienie. Teraz Grupoli bada rynek zadając odwiedzającym na swojej stronie kilka pytań:

- Chciałbyś ubezpieczyć swój telefon przed kradzieżą lub zniszczeniem?

- Chciałbyś ubezpieczyć swój komputer przed kradzieżą lub zniszczeniem?

- Chciałbyś ubezpieczyć swój rower przed kradzieżą lub zniszczeniem?

- Czy w przypadku utraty telefonu/komputera/roweru chciałbyś, aby Twoi znajomi złożyli się na nowy sprzęt i Ci go podarowali?

- Jaką kwotę przeznaczyłbyś na składkę, aby pomóc znajomemu?

W ostatnim polu mamy możliwość odpowiedzieć na pytanie wybierając opcję: 20 zł / 50 zł / 100 zł / więcej.

W dobie zakupów grupowych i facebooka łatwo będzie pozyskać firmie grupę osób chcących ubezpieczyć swój telefon (zakładamy, że to będzie najchętniej ubezpieczany produkt). Firma na pewno na dzień dobry przywita nowych grupowiczów jakimiś bonusami, co wywoła łańcuch polubień i poleceń. Prawdziwy sprawdzian system ubezpieczeń wzajemnych Grupoli przejdzie w momencie wypłacenia ubezpieczenia. To będzie prawdziwa próba naszych społecznościowych relacji.

W naszym zespole trzymamy kciuki za Grupoli. Powodzenie projektu przyczyni się do popularyzacji ubezpieczeń w internecie. Skorzystają wszyscy: towarzystwa directowe, porównywarki ubezpieczeń, a przede wszystkim "operatywni obywatele trzeciej RP".

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2023-06-29

Sztuczna inteligencja zmienia polisy dla kierowców

Sztuczna inteligencja ma duże możliwości rozwoju również w branży ubezpieczeniowej. Chodzi między innymi o ubezpieczenia komunikacyjne.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2023-06-28

Ubezpieczyciele już nie zarabiają na OC

Pierwszy kwartał 2023 r. zakończył się nietypową sytuacją, czyli praktycznie zerowym zyskiem ze sprzedaży OC. Jeśli ubezpieczyciele nie zwiększą składek, to poniosą straty.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2023-03-31

Średnia szkoda z OC: znów padł rekord

Już wcześniej można było sądzić, że mocno wzrosła średnia wartość szkody z OC. Analizujemy skalę tego wzrostu w 2022 roku i przedstawiamy pewne prognozy.

Czytaj więcej
Komentarze
polpran
2012-01-17 00:34
Panie Nicpoń na AlleDrogo nokie Pan sprzeda. Mi pomysł Grupoli się całkiem podoba. Tylko jak mam iphone'a to ile zapłacić deklarować bym musiał, bym mógł go ubezpieczyć? Czy wartość będzie miała znaczenie czy tylko liczba znajomych, którzy poręczają?
odpowiedz
Adam Nicpoń
2011-12-30 10:29
ktoś wie kiedy to ma ruszyć? mam do sprzedania N8 ;)
odpowiedz