Strona główna  |  Wiadomości  |  Adam Dwulecki nowym Członkiem Zarządu PTU S.A.

Adam Dwulecki nowym Członkiem Zarządu PTU S.A.

Data aktualizacji: 2013-12-02
Dnia 28 listopada br na nowego Członka Zarządu Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń S.A. został powołany Adam Dwulecki. W PTU S.A. będzie on odpowiedzialny za pion ubezpieczeń korporacyjnych.

Adam Dwulecki

"Wejście Pana Adama Dwuleckiego do zarządu będzie dla nas istotnym wsparciem, ze względu na jego duże doświadczenie w zakresie ubezpieczeń korporacyjnych. W tym roku PTU S.A. uzyskało w tym segmencie ok. 50-proc. wzrost przypisu składki brutto. Chcemy utrzymać wysokie tempo rozwoju w przyszłym roku i kolejnych latach, dlatego dokonujemy niezbędnych zmian w tym pionie, których częścią jest powołanie członka zarządu odpowiedzialnego za ten obszar" – mówi Olgierd Jatelnicki, prezes PTU S.A.

Zgodnie ze strategią, przygotowaną w tym roku przez Zarząd i grupę Gothaer Insurance Group mającą 77,13% akcji), PTU S.A. ma znaleźć się w pierwszej dziesiątce towarzystw ubezpieczeń majątkowych i osobowych w Polsce, przy jednoczesnej zmianie struktury portfela (zmniejszenie udziału ubezpieczeń komunikacyjnych) i wzroście przychodów z ubezpieczeń majątkowych i osobowych. Ekspansja segmentu korporacyjnego jest w tej strategii bardzo istotnym elementem.

Nowy Członek Zarządu PTU S.A. Adam Dwulecki od listopada 2011 roku rozpoczął pracę dla Gothaer Insurance Group w centrali w Kolonii. Wcześnie był związany z AXA S.A. (od sierpnia 2007 roku) - początkowo jako dyrektor Pionu Ubezpieczeń Korporacyjnych, a od marca 2008 roku - członek zarządu AXA TUiR S.A. W latach 2001-2007 pan Adam Dwulecki pracował dla HDI-Gerling Polska TU S.A., w tym na stanowisku Członka Zarządu. W latach 1995-2001 był zatrudniony w Grupie Gerling w Niemczech, gdzie pracował na stanowiskach specjalistycznych i menadżerskich w obszarach dotyczących finansów i koordynacji kluczowych projektów. Pan Adam Dwulecki jest absolwentem niemieckiej uczelni Heinrich Heine Universität Düsseldorf.

Od 1 stycznia skład Zarządu PTU S.A. będzie wyglądał następująco:

  • Olgierd Jatelnicki – Prezes Zarządu;
  • Wolfgang Bach - Członek Zarządu;
  • Artur Stępień – Członek Zarządu;
  • Adam Dwulecki - Członek Zarządu.

Źródło: Biuro Prasowe PTU S.A.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2015-04-07

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - marzec 2015

Analitycy porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl po raz kolejny sprawdzili, które polisy OC dla kierowców są „najtańsze”. Marcowy ranking Ubea.pl, podobnie jak dwa poprzednie zestawienia opiera...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2015-03-02

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - luty 2015

W styczniowym rankingu porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl pierwsze miejsce zajęła firma Link4. Miesiąc później eksperci Ubea.pl znów sprawdzili wyniki 150 000 pojedynczych kalkulacji.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2015-02-02

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - styczeń 2015

Co miesiąc ponad 150 000 użytkowników porównywarki Ubea sprawdza składki ubezpieczeń OC dla kierowców. Wyniki tych wszystkich kalkulacji posłużyły do stworzenia największego i najbardziej wiarygodnego...

Czytaj więcej
Komentarze
klient
2011-12-02 14:23
gratulacje Panie Adamie, oby PTU rosło w siłę
odpowiedz