Wypowiedzenie i rezygnacja z OC w Generali

Ostatnia aktualizacja: 2021-09-30

Decyzja o kupnie OC nie zawsze jest przemyślana. Nie zawsze też mamy ochotę zostawać na kolejny rok w tym samym towarzystwie. Kiedy i jak można zatem wypowiedzieć OC w Generali, jeśli chce się zmienić ubezpieczyciela?
Oblicz moje OC/AC

Zakres ochrony ubezpieczenia OC jest ściśle uregulowany ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych. Podobnie jest warunkami dotyczącymi możliwości zrezygnowania z OC. Jak można wypowiedzieć OC w Genrali?

Kiedy można wypowiedzieć OC?

Rezygnacja z ubezpieczenia jest możliwa jedynie w następujacych sytuacjach:

1. Dotychczasowa umowa ubezpieczenia OC właśnie się kończy – pamiętaj, że jeśli nie złożysz wypowiedzenia takiej polisy najpóźniej na dzień przed końcem jej obowiązywania, zostanie ona automatycznie przedłużona.
2. Podwójne ubezpieczenie OC – jeżeli OC zostało automatycznie przedłużone, a Ty nieświadomy tego kupiłeś nową polisę gdzie indziej, możesz wypowiedzieć to przedłużone bez Twojej decyzji ubezpieczenie.
3. Zakup ubezpieczenia w systemie direct (przez Internet lub telefon) – tak zakupioną polisę można wypowiedzieć w ciągu 30 dni od zawarcia umowy bez podawania przyczyn.
4. Korzystanie z OC poprzedniego właściciela – ubezpieczenie kupione jeszcze przez poprzedniego właściciela auta można wypowiedzieć w dowolnym momencie.
5. Wyrejestrowanie auta – jeżeli wyrejestrowujesz auto, OC nie jest już Ci potrzebne.

Sprawdź, jak działa kalkulator OC w Generali?

Wypowiedzenie OC w Generali

Wypowiedzenie OC należy dostarczyć do ubezpieczyciela w formie pisemnej. Na naszej stronie znajdziesz bezpłatny wzór wypowiedzenia OC.

Wypełniajac formularz wypowiedzenia, musisz zaznaczyć odpowiedni powód rezygnacji z OC. Pamiętaj także, że dokument musi zawierać Twój własnoręczny podpis.

Sprawdź, jak można rozszerzyć warunki ubezpieczenia OC w Generali

Jak można złożyć wypowiedzenie OC w Generali?

- formularz online

- pocztą:

Generali T.U. S.A.
ul. Postępu 15B
02-676 Warszawa

Wypowiedzenie prześlij listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

- mailem:

centrumklienta@generali.pl

Poproś Generali o przesłanie potwierdzenia otrzymania wypowiedzenia. Dzięki temu będziesz mieć dowód, że rezygnacja dotarła do ubezpieczyciela w odpowiednim terminie.

- osobiście w placówce lub u agenta

Dzięki wyszukiwarce dostępnej na stronie Generali możesz sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy oddział.

Składając wypowiedzenie w placówce, także poproś o potwierdzenie odbioru dokumentu przez ubezpieczyciela.

Zobacz, jak skontaktować się najszybciej z Generali?

Rezygnacja z OC poprzedniego właściciela w Generali

Jeżeli wypowiadasz OC poprzedniego właściciela, prześlij do Generali także kopię umowy kupna-sprzedaży, darowizny lub innego dokumentu, potwierdzającego, że obecnie to Ty jesteś właścicielem pojazdu.

Sprzedawca samochodu ma teoretycznie obowiązek zgłoszenia ubezpieczycielowi faktu zbycia auta, ale nie wszyscy o tym pamiętają. Może więc zdarzyć się tak, że Generali nie będzie jeszcze wiedziało, że samochód ma nowego właściciela. Jeśli w takiej sytuacji prześlesz samo wypowiedzenie OC, Generali nie będzie mogło go uznać. Bezpieczniejszym wyjściem jest zatem dołączenie kopii umowy ze sprzedawcą.

Sprawdź warunki ubezpieczeń w Generali

Tagi: