Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie OC w Generali

Ubezpieczenie OC w Generali

Data aktualizacji: 2021-09-17
Podstawowy zakres OC jest w każdym towarzystwie taki sam. Ubezpieczyciele mogą jednak zaproponować atrakcyjne dodatki, aby skusić kierowcę do wybrania OC właśnie u nich. Co oferuje Generali?

Wielu ubezpieczycieli do obowiązkowej polisy OC proponują darmowe mini Assistance oraz Zieloną Kartę. Generali wychodzi jednak poza te schematy. Jakie są warunki ubezpieczenia OC w tym towarzystwie?

Spis treści:

  1. Kalkulator OC w Generali
  2. Ubezpieczenie OC Generali
  3. Darmowe dodatki do OC w Generali
  4. Zielona Karta w Generali
  5. Bezpośrednia Likwidacja Szkód w Generali
  6. Czy warto kupić OC w Generali?

Kalkulator OC w Generali

Na stronie internetowej Generali znajdziemy kalkulator umożliwiający zakup ubezpieczenia OC przez Internet. Generali jest także jednym z towarzystw współpracujących z porównywarką OC/AC Ubea.pl. Na naszej stronie nie tylko wyliczysz składkę w Generali, lecz także porównasz ją z propozycjami innych towarzystw.

Zobacz, jak działa kalkulator OC w Generali

Ubezpieczenie OC Generali

Zniszczone auto - wypadek Każdy zarejestrowany pojazd musi posiadać ubezpieczenie OC. Pod tym względem nie ma wyjątków. Za brak polisy grozi kara w wysokości nawet 4 200 zł (stan na 2018 rok). I nie pomogą tłumaczenia, że auto jest niesprawne lub też że właściciel wyjechał na pół roku za granicę. OC musi być.

Jaką ochronę zapewnia jednak tak naprawdę polisa OC? Jeżeli spowodujesz wypadek lub kolizję, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za szkody materialne i osobowe poszkodowanym z Twojej winy osobom. Gdybyś nie miał OC, sam musiałbyś pokryć te koszty. A w porównaniu do wysokości potencjalnych odszkodowań kara za brak OC, nawet w maksymalnym wymiarze, staje się nic nieznaczącym wydatkiem.

Podstawowy zakres OC jest regulowany ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych. Ubezpieczyciel może jednak wprowadzić rozszerzenia ochrony, o ile nie są one sprzeczne z warunkami narzuconymi w prawie. Jakie dodatki proponuje Generali?

Sprawdź warunki ubezpieczenia AC w Generali

Darmowe dodatki do OC w Generali

W cenie OC w Generali otrzymujesz od razu:

Możesz także dokupić polisę OC w życiu prywatnym działającą na terenie Polski.

Posiadaczom OC lub AC w Generali ubezpieczyciel proponuje także program rabatowy zapewniający zniżki na różnorodne produkty i usługi związane z samochodem.

Zielona Karta w Generali

Osoby posiadające OC w Generali mogą otrzymać bezpłatną Zieloną Kartę. Wystarczy złożyć pisemny wniosek.

Uwaga! Umowa Zielonej Karty musi zostać zawarta na co najmniej 15 dni.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód w Generali

Generali nie należy do systemu BLS. Jeżeli zatem Twoje auto zostanie uszkodzone w kolizji spowodowanej przez innego kierowcę, musisz zgłosić szkodę u ubezpieczyciela sprawcy.

Sprawdź, którzy ubezpieczyciele są w systemie BLS

Czy warto kupić OC w Generali?

Generali nie należy do towarzystw nastawiających się na konkurencję cenową. Rankingi Ubea.pl pokazują, że średni koszt OC u tego ubezpieczyciela jest jednym z wyższych na ryku. Oczywiście może się jednak zdarzyć tak, że akurat dla Ciebie Generali będzie miało bardzo atrakcyjną cenowo ofertę.

Sprawdź także warunki innych ubezpieczeń w Generali

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-14

Ubezpieczenie OC w MTU24

MTU24 przyciąga klientów możliwością kupienia polisy szybko i prosto przez Internet. Czy ubezpieczenie OC w tym towarzystwie ma jeszcze inne zalety? Sprawdzamy, jakie dodatki do OC proponuje MTU24.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-14

Ubezpieczenie OC w Wiener (dawniej Gothaer)

Warunki obowiązkowego ubezpieczenia OC są regulowane ustawą. Wiener oferuje jednak wiele dodatków rozszerzających zakres ochrony. Czy warto zatem zakupić OC w tym towarzystwie?

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-15

Ubezpieczenie OC InterRisk

Ubezpieczenie OC pojazdów jest najbardziej znaną obowiązkową polisą w Polsce. Jej warunki są ściśle określone w ustawie. Ubezpieczyciele mogą więc tak naprawdę rywalizować jedynie ceną oraz dodatkami...

Czytaj więcej
Komentarze
A F G
2021-06-26 11:32
IP: 77.112.x.x
Niby tak Wam zależy na kliencie ...a jest 26 czerwca ( koniec polisy 4 lipca ) a ja nie mam druku opłaty rocznej z rozbiciem na półrocza.... polisa nr 50003754934
odpowiedz
Ubea.pl
2021-06-28 08:12
IP: 78.10.x.x
Dzień dobry, czy polisa OC została zawarta za pośrednictwem porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl czy bezpośrednio w Generali?
odpowiedz