Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive
  • Allianz

Ubezpieczenie OC w Generali

Data publikacji: 2018-02-07

Podstawowy zakres OC jest w każdym towarzystwie taki sam. Dodatki rozszerzające ochronę w większości firm także są dość podobne. Generali jest jednak pod tym względem wyjątkiem. Ubezpieczenie OC w wersji 360° jest jedyną taką polisą na rynku.

Oblicz ubezpieczenie

Oblicz moje OC/AC

Wielu ubezpieczycieli do obowiązkowej polisy OC proponują darmowe mini Assistance oraz Zieloną Kartę. Generali wychodzi jednak poza te schematy. Jakie są warunki ubezpieczenia OC w tym towarzystwie?

Kalkulator OC w Generali

Na stronie internetowej Generali znajdziemy kalkulator umożliwiający zakup ubezpieczenia OC przez Internet. Generali jest także jednym z towarzystw współpracujących z porównywarką OC/AC Ubea.pl. Na naszej stronie nie tylko wyliczysz składkę w Generali, lecz także porównasz ją z propozycjami innych towarzystw.

Zobacz, jak działa kalkulator OC w Generali

Ubezpieczenie OC Generali

Zniszczone auto - wypadek Każdy zarejestrowany pojazd musi posiadać ubezpieczenie OC. Pod tym względem nie ma wyjątków. Za brak polisy grozi kara w wysokości nawet 4 200 zł (stan na 2018 rok). I nie pomogą tłumaczenia, że auto jest niesprawne lub też że właściciel wyjechał na pół roku za granicę. OC musi być.

Jaką ochronę zapewnia jednak tak naprawdę polisa OC? Jeżeli spowodujesz wypadek lub kolizję, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za szkody materialne i osobowe poszkodowanym z Twojej winy osobom. Gdybyś nie miał OC, sam musiałbyś pokryć te koszty. A w porównaniu do wysokości potencjalnych odszkodowań kara za brak OC, nawet w maksymalnym wymiarze, staje się nic nieznaczącym wydatkiem.

Podstawowy zakres OC jest regulowany ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych. Ubezpieczyciel może jednak wprowadzić rozszerzenia ochrony, o ile nie są one sprzeczne z warunkami narzuconymi w prawie. Generali jest jednym z tych towarzystw, które wykorzystały tę możliwość w najciekawszy sposób.

Sprawdź warunki ubezpieczenia AC w Generali

Darmowe dodatki do OC w Generali

W cenie OC w Generali otrzymujesz od razu:

Możesz także dokupić polisę OC w życiu prywatnym działającą na terenie Polski. Najciekawszym rozszerzeniem jest jednak OC w wersji 360°. Na czym ono polega?

Zobacz, jak wypowiedzieć OC w Generali

OC 360° w Generali

OC 360° w Generali zapewnia odszkodowanie nie tylko dla osób poszkodowanych w wypadku, lecz także dla Ciebie. Jeśli jesteś sprawcą wypadku lub kolizji Generali wypłaci Ci do 3 000 zł na naprawę Twojego ubezpieczonego pojazdu, który uległ uszkodzeniu w wyniku tego zdarzenia.

Oczywiście 3 000 zł praktycznie nigdy nie wystarczy na naprawę całej szkody, jednak po stłuczce przyda się każde wsparcie finansowe. Jeżeli ktoś nie chce kupować autocasco, OC w wersji 360° jest opcją wartą rozważenia. Dodatkowo warto pamiętać, że kupując takie OC, możesz zyskać także na swojej historii ubezpieczeniowej AC.

Sprawdź też jakie warianty NNW proponuje Generali

OC 360° nie jest jednak dostępne dla wszystkich. Ubezpieczane auto musi mieścić się w przedziale wiekowym 5-15 lat, a kierowca musi już mieć uzbieraną dobrą historię ubezpieczeniową na OC.

Uwaga! Rozszerzenie ochrony działa jedynie w Polsce. Poza granicami kraju OC 360° zapewnia takie same świadczenia jak każde inne OC.

Sprawdź, jak zgłosić szkodę w Generali

Zielona Karta w Generali

Osoby posiadające OC w Generali mogą otrzymać bezpłatną Zieloną Kartę. Wystarczy złożyć pisemny wniosek.

Uwaga! Umowa Zielonej Karty musi zostać zawarta na co najmniej 15 dni.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód w Generali

Generali nie należy do systemu BLS. Jeżeli zatem Twoje auto zostanie uszkodzone w kolizji spowodowanej przez innego kierowcę, musisz zgłosić szkodę u ubezpieczyciela sprawcy.

Sprawdź, którzy ubezpieczyciele są w systemie BLS

Czy warto kupić OC w Generali?

Generali nie należy do towarzystw nastawiających się na konkurencję cenową. Rankingi Ubea.pl pokazują, że średni koszt OC u tego ubezpieczyciela jest jednym z wyższych na ryku. Oczywiście może się jednak zdarzyć tak, że akurat dla Ciebie Generali będzie miało bardzo arakcyjną cenowo ofertę.

Warto także przemyśleć wybór Generali, jeżeli nie zamierzasz kupować AC, a chciałbyś mieć choć minimalną ochronę dla swojego samochodu. OC 360° jest w takiej sytuacji ciekawą opcją.

Sprawdź także warunki innych ubezpieczeń w Generali

Tagi:

Komentarze