Warta – wypowiedzenie i rezygnacja z ubezpieczenia OC

Ostatnia aktualizacja: 2021-09-29

Warta zaproponowała Ci wyższą składkę niż dotychczas? Złóż wypowiedzenie OC i kup nową, tańszą polisę w innym towarzystwie. Jak skutecznie złożyć wypowiedzenie OC w Warcie?
Oblicz moje OC/AC

Jeżeli ubezpieczenie OC posiadasz od czterech miesięcy i właśnie znalazłeś towarzystwo ubezpieczeniowe, które ma dla Ciebie lepszą ofertę, nie możesz od razu zmienić ubezpieczyciela. Wypowiedzenie OC można bowiem złożyć tylko w ściśle określonych sytuacjach. Jak rezygnacja z OC wygląda w Warcie?

Kiedy możesz złożyć wypowiedzenie OC w Warcie?

Wypowiedzenie OC możesz złożyć w następujących sytuacjach:

- na koniec obowiązywania dotychczasowej polisy OC – to najczęstsza sytuacja kiedy kierowcy składają wypowiedzenie ubezpieczenia. Jeśli Twoja polisa się właśnie kończy i chcesz kupić nową w innym towarzystwie, musisz złożyć wypowiedzenie OC w Warcie najpóźniej na jeden dzień przed upływem 12 miesięcy, na które zawarto umowę polisy. Inaczej ubezpieczenie przedłuży się automatycznie na następny rok. Pamiętaj, że pomiędzy kończącym się ubezpieczeniem, które wypowiadasz, a nową polisą nie może być nawet jednego dnia przerwy. Inaczej narażasz się na wysoką karę za brak OC.

- kiedy masz podwójne ubezpieczenie OC – jeśli kupisz OC w innym towarzystwie, a nie złożysz wypowiedzenia poprzedniego ubezpieczenia, dotychczasowa umowa przedłuży się automatycznie. Będziesz więc miał dwie polisy jednocześnie. W takiej sytuacji możesz wypowiedzieć umowę tego ubezpieczenia, które przedłużyło się automatycznie. Pamiętaj, że towarzystwo ubezpieczeniowe zażąda jednak zapłaty składki za okres, kiedy udzielało ochrony. Jeśli zatem zorientujesz się, że masz dwa ubezpieczenia OC, nie zwlekaj ze złożeniem rezygnacji.

- jeśli ubezpieczenie OC kupujesz przez Internet lub telefon – na wypowiedzenie masz 30 dni od chwili zawarcia umowy w systemie direct.

- jeśli korzystasz z OC poprzedniego właściciela – wypowiedzenie ubezpieczenia OC możesz wtedy złożyć w dowolnym momencie (pamiętaj też, że OC kupione przez poprzedniego właściciela nie przedłuża się automatycznie).

- kiedy wyrejestrowujesz auto – auto, które nie jest zarejestrowane w Polsce, nie musi też mieć tutaj ubezpieczenia OC. Jeżeli zatem wyrejestrowujesz auto (bo je np. zezłomowałeś lub też wywozisz samochód za granicę), złóż jednocześnie wypowiedzenie OC. Warta prześle Ci wtedy zwrot niewykorzystanej składki.

Sprawdź, jak wypowiedzieć OC w PZU

Jak złożyć wypowiedzenie OC w Warcie?

Aby wypowiedzieć OC w Warcie, najpierw musisz uzupełnić druk wypowiedzenia i własnoręcznie je podpisać. Na stronie Ubea.pl znajdziesz bezpłatny wzór wypowiedzenia OC samochodu.

Pamiętaj, by w dokumencie zaznaczyć tryb wypowiedzenia pasujący do Twojej sytuacji.

Zeskanowane wypowiedzenie OC można przesłać do Warty na maila:

wypowiedzeniaOC@warta.pl

Możesz także złożyć osobiście wypowiedzenie OC u jednego z agentów Warty. Na stronie ubezpieczyciela możesz sprawdzić, gdzie znajdziesz najbliższego przedstawiciela Warty.

Sprawdź inne sposoby skontaktowania się z Wartą

Wypowiedzenie OC poprzedniego właściciela

Jeżeli rezygnujesz z ubezpieczenia OC kupionego przez poprzedniego właściciela, do składanego wypowiedzenia możesz dołączyć dokument potwierdzający przeniesienie własności (np. kopię umowy kupna-sprzedaży, umowy darowizny). Ułatwi to proces rejestracji dokumentu po stronie ubezpieczyciela.

Uwaga! Niezależnie od tego jaki sposób wypowiedzenia OC w Warcie wybierzesz, na wszelki wypadek zawsze poproś o potwierdzenie dostarczenia rezygnacji z polisy.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach Warty

Tagi: