Strona główna  |  Wiadomości  |  Zmiany w Zarządzie UNIQA Group Austria

Zmiany w Zarządzie UNIQA Group Austria

Data publikacji: 2011-07-01
UNIQA Group Austria określiła długofalowe cele do 2020 roku i podjęła pierwsze decyzje związane z ich realizacją. Z dniem 1 lipca 2011 roku działalność rozpoczyna nowy Zarząd Grupy w Austrii. Rozdzieli się także holding UNIQA na część austriacką - UNIQA AUSTRIA i międzynarodową - UNIQA International.

Do podstawowych celów długoterminowych Grupy UNIQA należą:

Podwojenie liczby klientów do 15 milionów do roku 2020

Obecnie UNIQA ma 7,5 mln klientów w 21 krajach europejskich, a ich 16,5 mln kontraktów zarządzanych jest przez 22.000 pracowników, agentów, brokerów, banki i innych pośredników. Firma planuje pozyskać dodatkowe 7,5 mln klientów do roku 2020.

Koncentracja na ubezpieczeniach jako działalności podstawowej

Zmiany w zarządzie UNIQA w przyszłej działalności będzie nadal koncentrować się na zapewnieniu bezpieczeństwa w życiu swoich klientów. Ze względu na gwałtowny wzrost, Grupa UNIQA weryfikuje obecnie wszystkie działania pod względem wkładu w podstawową działalność ubezpieczeniową i bezpośredniego przełożenia na korzyści dla klientów.

Poprawa zysków o 400 milionów euro do roku 2015

Wysoki potencjał zrównoważonej poprawy zysków zapewnia długoterminowa strategia Grupy UNIQA, która obejmuje cztery programy priorytetowe oraz nowo utworzoną strukturę.

Przygotowanie do podwyższenia kapitału w roku 2013

"Za zgodą Rady Nadzorczej bezzwłocznie rozpoczniemy przygotowania do znacznego podwyższenia kapitału, które ma zostać przeprowadzone w roku 2013, wraz z podwyższeniem kapitału przewidujemy znaczny wzrost akcjonariatu rozproszonego UNIQA i chcemy, aby przez to akcje UNIQA stały się atrakcyjne dla szerokiej grupy inwestorów" – zapowiedział Dr. Andreas Brandstetter, CEO UNIQA Versicherungen AG. Obydwie podstawowe grupy akcjonariuszy UNIQA – z jednej strony Grupa Raiffeisen Bank, a z drugiej Austria Privatstiftung i Collegialität Versicherungsverein – utrzymają po podwyższeniu kapitału co najmniej 51% kapitału zakładowego. Gwarantuje to, że większość akcji Grupy UNIQA pozostanie w rękach dotychczasowych inwestorów austriackich.

Cztery programy priorytetowe, w tym nowa struktura korporacyjna i nowy zespół

Podwyższenie kapitału będzie oparte na czterech programach priorytetowych, w ramach których struktura firmy zostanie dostosowana do nowych wyzwań.

"Bazując na dziesięcioletnim doświadczeniu dążymy do wzrostu składki, który znacznie przewyższy średnią rynkową, tworząc w tym celu nowy model biznesowy zorientowany na regionach. Nasz sprawdzony model bancassurance będzie również napędzać wzrost organiczny. Ponadto będziemy selektywnie sprawdzać możliwości przejęć w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej" – powiedział Dr. Andreas Brandstetter.

W skład nowego Zarządu UNIQA International wchodzą doświadczeni członkowie zarządów z regionu Europy Środkowej i Wschodniej. Prezesem Zarządu będzie Wolfgang Kindl, reprezentujący działalność międzynarodową w Zarządzie Holdingu. W Zarządzie UNIQA International znaleźli się również dwaj wcześniejsi członkowie Zarządu UNIQA Polska – Peter Lackner i Hans Christian Schwarz.

Zmiany personalne wynikające z nowych celów

Długofalowe cele obejmują obsadę kluczowych stanowisk. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, Konstantin Klien – od 1 stycznia 2002 roku Prezes Zarządu UNIQA Versicherungen AG – odejdzie ze spółki z dniem 30 czerwca 2011 roku. Nowy skład Zarządu wywodzi się z UNIQA i ma długie doświadczenie w zarządzaniu naszą firmą. Od 1 lipca 2011 roku w skład Zarządu UNIQA Versicherungen AG wejdą następujący członkowie: Andreas Brandstetter (Prezes Zarządu), Hannes Bogner (CFO – Dyrektor Finansowy), Hartwig Löger (UNIQA Austria), Wolfgang Kindl (UNIQA International), Kurt Svoboda (CRO – Dyrektor ds. Ryzyka), Gottfried Wanitschek (Obsługa Klientów Kluczowych i Inwestycje).

"Polska ma w Grupie UNIQA szczególne znaczenie – jako jeden z największych i najbardziej znaczących rynków poza Austrią, odgrywamy bardzo istotną rolę w ramach krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Osiągniecie celów strategicznych, wyznaczonych przez Kierownictwo Grupy UNIQA, w istotnej części spoczywa na naszych Spółkach. Jestem przekonany, że w ramach nowej struktury będziemy mogli rozwijać się jeszcze dynamiczniej i zdobywać nowe obszary biznesu. Nowa strategia to dla nas nowe szanse, które z pewnością wykorzystamy jak najlepiej" – podsumował Andrzej Jarczyk, Prezes Zarządu spółek Grupy UNIQA w Polsce.

Źródło: UNIQA

Podobne artykuły
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2022-10-18

Ubezpieczenie nagrobków w 2022 roku: kto je oferuje?

Ubezpieczenia nagrobków już od dłuższego czasu są dostępne w Polsce. Przed kolejnym Dniem Wszystkich Świętych sprawdzamy, jak wygląda oferta takich polis w 2022 r.

Czytaj więcej
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2022-06-21

Ubezpieczenie fotowoltaiki - właściciele domów mają wybór?

Ubezpieczenie fotowoltaiki staje się coraz bardziej popularne. Wyjaśniamy, jak ubezpieczyć fotowoltaikę mogą właściciele domów jednorodzinnych.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2022-05-16

Wakacje w Grecji 2022 r. - koszt ubezpieczenia

Wakacje w Grecji pozostają częstym wyborem Polaków. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, ile w 2022 roku kosztuje przykładowe ubezpieczenie na wakacje w Grecji.

Czytaj więcej
Komentarze