Strona główna  |  Wiadomości  |  Zmiany w Zarządzie UNIQA

Zmiany w Zarządzie UNIQA

Data publikacji: 2010-12-22
21 grudnia br. Rada Nadzorcza spółek Grupy UNIQA w Polsce powierzyła z dn. 1 stycznia 2011 Andrzejowi Jarczykowi pełnienie funkcji Prezesa Zarządu. Hans Schwarz nadal pozostanie w Grupie UNIQA i zostanie zarekomendowany do Rady Nadzorczej UNIQA TU SA i UNIQA TU na Życie SA.

UNIQA

Nowy prezes Andrzej Jarczyk jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Na Uniwersytecie w Bochum studiował „Zarządzanie przedsiębiorstwem”. Ukończył również międzynarodowe studia dla managerów spółek Grupy Eureko „Eurekans Management Development Program" z zakresu współpracy międzynarodowej, podstaw finansów i zarządzania projektami.

W latach 1996 – 2007 był związany zawodowo z Grupą PZU. Od 2003 roku sprawował funkcję Dyrektora Biura Sprzedaży w Centrali PZU. Był odpowiedzialny za realizację polityki sprzedaży dla klientów indywidualnych i sektora małych i średnich przedsiębiorstw. W listopadzie 2007 roku objął funkcję Prezesa Zarządu spółek Grupy Generali w Polsce i pełnił ją do września 2010 roku.

Powołanie nowego Prezesa Zarządu jest możliwe wyłącznie po akceptacji Komisji Nadzoru Finansowego.

Zarząd spółek Grupy Ubezpieczeniowej UNIQA w Polsce, który będzie funkcjonował od dnia 1 stycznia 2011, przedstawia się następująco:

  • Andrzej Jarczyk - Prezes Zarządu,
  • Małgorzata Michalak-Bartkowiak - Wiceprezes Zarządu ds. finansowych,
  • Monika Śliwowska - Wiceprezes Zarządu ds. techniki ubezpieczeniowej,
  • Adam Łoziak - Wiceprezes Zarządu ds. współpracy z mieszkalnictwem,
  • Zbigniew Zieliński - Wiceprezes Zarządu ds. sprzedaży.
Podobne artykuły
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2022-10-18

Ubezpieczenie nagrobków w 2022 roku: kto je oferuje?

Ubezpieczenia nagrobków już od dłuższego czasu są dostępne w Polsce. Przed kolejnym Dniem Wszystkich Świętych sprawdzamy, jak wygląda oferta takich polis w 2022 r.

Czytaj więcej
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2022-06-21

Ubezpieczenie fotowoltaiki - właściciele domów mają wybór?

Ubezpieczenie fotowoltaiki staje się coraz bardziej popularne. Wyjaśniamy, jak ubezpieczyć fotowoltaikę mogą właściciele domów jednorodzinnych.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2022-05-16

Wakacje w Grecji 2022 r. - koszt ubezpieczenia

Wakacje w Grecji pozostają częstym wyborem Polaków. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, ile w 2022 roku kosztuje przykładowe ubezpieczenie na wakacje w Grecji.

Czytaj więcej
Komentarze