Strona główna  |  Wiadomości  |  Zgłoszenie sprzedaży samochodu w Generali

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w Generali

Data aktualizacji: 2021-09-29
Nie chcesz otrzymywać wezwań do zapłaty za ubezpieczenie OC auta, które już dawno sprzedałeś? Pamiętaj o obowiązku zgłoszenia sprzedaży samochodu u ubezpieczyciela w ciągu 14 dni. Jak najprościej poinformować Generali o zbyciu pojazdu?

O sprzedaży samochodu powinno się poinformować ubezpieczyciela w ciągu 14 dni. Pamiętaj, że dopóki nie zgłosisz zbycia pojazdu, ponosisz razem z nowym właścicielem odpowiedzialność solidarną m.in. za zapłatę kolejnych rat. Dlatego najlepiej od razu po sprzedaży auta skontaktować się z Generali.

Spis treści:

  1. Zgłoszenie sprzedaży samochodu w Generali
  2. Zwrot składki z ubezpieczenia OC i AC

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w Generali

Umowa sprzedaży samochodu Jakie informacje należy przekazać ubezpieczycielowi? Oprócz zgłoszenia samego faktu sprzedaży, trzeba także podać dane nowego właściciela. Możesz sam napisać takie zgłoszenie albo skorzystać z gotowych formularzy zgłoszenia sprzedaży dostępnych na stronie Generali.

Gotowy wniosek informujący o sprzedaży można:

  • przekazać osobiście agentowi Generali (ta wyszukiwarka pokaże Ci, gdzie znajdziesz najbliższy oddział ubezpieczyciela)

  • przesłać online przy pomocy formularzy interenetowych

  • przesłać mailem pod adres centrumklienta@generali.pl

  • wysłać pocztą pod adres:

Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
ul. Postępu 15B
02-676 Warszawa

Do formularza warto dołączyć jako załącznik skan lub zdjęcie umowy kupna-sprzedaży / darowizny / innego dokumentu potwierdzającego zbycie pojazdu. Przyspieszy to proces rejestracji wniosku przez ubezpieczyciela.

Zobacz, jak wypowiedzieć OC w Generali

Zwrot składki z ubezpieczenia OC i AC

Naturalnym jest, że po sprzedaży samochodu chciałbyś otrzymać zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia. Pamiętaj jednak, że zwrot z ubezpieczenia OC możesz otrzymać tylko wtedy, jeżeli nabywca zdecyduje się wypowiedzieć umowę polisy kupionej przez Ciebie.

Od razu masz natomiast prawo otrzymać zwrot niewykorzystanej składki za dobrowolne ubezpieczenia. Jeżeli kupiłeś AC, Assistance lub inną nieobowiązkową polisę komunikacyjną w Generali, do zgłoszenia sprzedaży dołącz wniosek o zwrot składki, w którym podasz numer swojego konta bankowego.

Sprawdź warunki ubezpieczeń samochodu w Generali

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-08-30

Przejęcie OC

Po zmianie właściciela auta OC przechodzi automatycznie na nabywcę. Mimo to przejęcie OC rodzi wiele pytań. Eksperci Ubea.pl przygotowali więc poradnik, który wyjaśnia wszelkie wątpliwości związane...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-01-18

Beesafe – nowy kalkulator ubezpieczeniowy. Opinie, zalety, wady

Beesafe to nowa marka ubezpieczeniowa na polskim rynku oferująca polisy komunikacyjne. Sprawdzamy, jakie są jej zalety i wady oraz jak kupić ubezpieczenie, wypowiedzieć OC i zgłosić szkodę w Beesafe.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-29

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w MTU24

Zgłoszenie sprzedaży samochodu to obowiązek, o którym wiele osób zapomina. Tymczasem jego niedopełnienie może mieć przykre konsekwencje. Sprawdzamy, jak zgłosić sprzedaż auta w MTU24.

Czytaj więcej
Komentarze