Strona główna  |  Wiadomości  |  Wypowiedzenie i rezygnacja z OC w Link4

Wypowiedzenie i rezygnacja z OC w Link4

Data aktualizacji: 2021-09-30
Większość kierowców narzeka na podwyżki ubezpieczenia OC, ale jednocześnie wielu z nich bez protestu przyjmuje propozycję przedłużenia polisy na następny rok w tym samym towarzystwie. Tymczasem jest bardzo prawdopodobne, że w innej firmie znajdzie się dla nich lepsze OC. Jak wypowiedzieć OC w Link4, jeśli chce się zmienić ubezpieczyciela?

Spis treści:

  1. Kiedy masz prawo do wypowiedzenia OC?
  2. Jak wypowiedzieć OC w Link4

Kiedy masz prawo do wypowiedzenia OC?

Kupiłem OC, ale kilka dni później znalazłem lepszą ofertę. Czy mogę teraz zmienić ubezpieczyciela? - na internetowych forach pojawia się wiele takich pytań. Odpowiedź, jak to często bywa w ubezpieczeniach, brzmi „To zależy”.

Wypowiedzenie OC jest bowiem dopuszczalne jedynie w ściśle określonych sytuacjach:

Wypowiedzenie OC w Link4 mailem

  • koniec umowy OC – najłatwiej wypowiedzieć OC wtedy, kiedy właśnie kończy się Twoja umowa polisy. Pamiętaj, że jeśli nie prześlesz do ubezpieczyciela własnoręcznie podpisanego wypowiedzenia OC najpóźniej na dzień przed końcem umowy, Twoja polisa przedłuży się automatycznie na kolejne 12 miesięcy.

  • podwójne OC – jeśli Twoje OC przedłuży się automatycznie, a Ty, nie wiedząc o tym, kupisz ubezpieczenie w innym towarzystwie, masz prawo wypowiedzieć tę przedłużoną polisę w dowolnym momencie. Towarzystwo jednak i tak będzie miało prawo do zapłaty składki za okres, kiedy udzielało Ci ochrony.

  • kupno OC w systemie direct – jeżeli kupisz OC przez Internet lub telefon, możesz wypowiedzieć umowę w ciągu 30 dni od jej zawarcia. Nie musisz podawać żadnych przyczyn takiej decyzji. Wystarczy, że złożysz wypowiedzenie.

  • OC poprzedniego właściciela – kiedy kupujesz używane auto, OC kupione przez poprzedniego właściciela automatycznie przechodzi na Ciebie. Możesz używać tej polisy do końca okresu lub wypowiedzieć ją w dowolnym momencie. Pamiętaj, że ubezpieczyciel ma prawo do rekalkulacji składki za okres, w którym udzielał Ci ochrony.

  • wyrejestrowanie auta – auto, które nie jest już zarejestrowane w Polsce, nie musi też mieć ubezpieczenia OC. Pamiętaj jednak, że wyrejestrowanie pojazdu jest możliwe tylko w szczególnych sytuacjach takich jak np. sprzedaż samochodu za granicę czy jego złomowanie.

Jeśli zatem kupisz OC online, na przykład korzystając z kalkulatora ubezpieczeń, a po tygodniu znajdziesz lepsze ubezpieczenie, możesz jeszcze zmienić firmę.

Jeśli jednak zawrzesz umowę osobiście u agenta i zacznie się już okres działania tej nowej polisy, nie możesz już zmienić ubezpieczyciela.

Sprawdź, jak uzyskać zwrot składki za niewykorzystane OC

Jak wypowiedzieć OC w Link4

W Link4 wypowiedzenie OC jest bardzo proste, ponieważ możesz to zrobić przez Internet, wykorzystując udostępniony przez ubezpieczyciela formularz, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces rezygnacji z OC.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu OC w Link4

Możliwe są także inne sposoby dostarczenia Link4 podpisanego wypowiedzenia (na naszej stronie znajdziesz bezpłatny wzór takiego dokumentu informującego o rezygnacji z OC):

  • mailem

bok@link4.pl

Pamiętaj, by zawsze poprosić ubezpieczyciela o potwierdzenie dostarczenia wypowiedzenia OC. Do firm ubezpieczeniowych trafiają tysiące dokumentów i niestety niektóre z nich mogą się niekiedy gdzieś zagubić. Jeśli będziesz miał potwierdzenie wypowiedzenia, będziesz w stanie udowodnić, że nie musisz płacić Link4 za polisę przedłużoną na następny okres.

Sprawdź, jakie ubezpieczenia samochodu proponuje Link4

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-08-30

Przejęcie OC

Po zmianie właściciela auta OC przechodzi automatycznie na nabywcę. Mimo to przejęcie OC rodzi wiele pytań. Eksperci Ubea.pl przygotowali więc poradnik, który wyjaśnia wszelkie wątpliwości związane...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-06-15

Kiedy OC się nie przedłuża?

Automatyczne przedłużenie OC to rozwiązanie, które uchroniło wielu zapominalskich kierowców przed karą za brak obowiązkowego ubezpieczenia. Nie zawsze jednak polisa OC przedłuży się automatycznie....

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-09-23

Podwójne OC – co zrobić?

Ubezpieczyciel wezwał Cię do zapłaty składki OC za ubezpieczenie, o którym nic nie wiedziałeś? Okazało się, że masz podwójne OC na samochód? Sprawdź, co zrobić w takiej sytuacji.

Czytaj więcej
Komentarze