Strona główna  |  Wiadomości  |  W jaki sposób spokojnie spędzić wakacje?

W jaki sposób spokojnie spędzić wakacje?

Data aktualizacji: 2021-09-13
Za oknem lato w pełni. Pogoda sprzyja wakacyjnym wyjazdom, które często planowane były już od wielu miesięcy. Myśląc o urlopie, nie da się jednak przewidzieć wszystkiego. Podczas wakacyjnych ekspedycji może spotkać nas wiele przygód, nie tylko przyjemnych. Dlatego warto zadbać o to, aby w razie nieprzewidzianych sytuacji zminimalizować nieprzyjemne skutki.

Beztroski czas wakacji sprawia, że znów zaczynamy czuć się młodo i zapominamy o obowiązkach życia codziennego, częściej też pozwalamy sobie na brawurę. Zabawy do białego rana, ulubione sporty letnie, wyjazdy i spotkania za znajomymi generują sytuacje, w których może dojść do nieszczęśliwego zdarzenia. Dlatego właśnie w okresie urlopowym odnotowuje się bardzo dużo wypadków. Aktywności, które podejmujemy podczas urlopu sprzyjają kontuzjom oraz innym urazom. Bardzo łatwo też wyrządzić krzywdę komuś innemu.

Spis treści:

 1. Ubezpieczenie OC
 2. Ubezpieczenie assistance

Ubezpieczenie OC

Kobieta i spokojne wakacje Przed wakacjami warto wykupić polisę OC. Najlepiej jeśli będzie ona w pakiecie ubezpieczenia turystycznego. Dzięki OC nie będziemy musieli płacić z własnej kieszeni za szkody, które komuś wyrządzimy. Ubezpieczenie OC może również obejmować swoim zakresem dzieci i zwierzęta. Jeżeli masz OC, towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje szkody, gdy:

 • nasz pupil kogoś pogryzie lub zniszczy czyjeś mienie
 • nieumyślnie spowodujemy obrażenia
 • uszkodzimy sprzęt sportowy
 • zniszczymy wyposażenie pokoju hotelowego

Dowiedz się więcej o tym, jak pomoże Ci ubezpieczenie OC w życiu prywatnym w czasie podróży

Ubezpieczenie assistance

Jeżeli wybierasz się na zagraniczny urlop samochodem, warto pomyśleć o krótkoterminowym ubezpieczeniu assistance. Dzięki temu ubezpieczeniu nie będziesz musiał ponosić gigantycznych kosztów naprawy, przejmować się barierą językową oraz martwić o to, że nie dojedziesz do celu.

Kierowcy, którzy posiadają polisę assistance mogą liczyć na:

 • doradztwo
 • serwis
 • usługi medyczne
 • pomoc tłumacza
 • samochód zastępczy
 • zapewnienie noclegu

Koszt ubezpieczenia assistance jest zależny od wielu czynników, między innymi od stanu technicznego pojazdu, rocznika samochodu czy doświadczenia i wieku kierowcy.

Artykuły powiązane:

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-07-20

Co zrobić w przypadku kolizji autem z wypożyczalni?

Wynajem aut w czasie wakacji stanowi częste rozwiązanie. Wyjaśniamy zatem, czy wypadek wynajętym autem może skutkować poważnymi kosztami dla kierującego.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-07-30

Brexit a ubezpieczenia turystyczne i samochodu

Okres przejściowy dobiegł końca i 1 stycznia 2021 r. zmieniły się zasady dla obywateli Unii Europejskiej podróżujących do Wielkiej Brytanii. Czy EKUZ na coś się tam jeszcze przyda? Czy Zielona...

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-09-27

Czy wystarczy nam polisa z biura turystycznego?

Biura podróży sprzedają ubezpieczenia turystyczne razem z wycieczkami. Czy takie pakietowe polisy podróżne mogą zapewnić odpowiednią ochronę?

Czytaj więcej
Komentarze