Strona główna  |  Wiadomości  |  W Proamie ponad 90% bezpiecznych kierowców

W Proamie ponad 90% bezpiecznych kierowców

Data aktualizacji: 2014-04-27
Proama chce wyróżnić się na rynku proponując klientom Osobistego Doradcę oraz zniżkę bonus-malus w wysokości 70%. Analiza klientów pokazała, że taką zniżkę dostaje aż 91% kierowców, którzy zdecydowali się na zakup pakietu OC i AC w Proamie.

Teraz nie mamy już żadnych wątpliwości dotyczących grupy docelowej Proamy. Ubezpieczyciel celuje przede wszystkim w bezpiecznych kierowców, mogących poszczycić się kilkuletnim bezszkodowym doświadczeniem za kierownicą.

W dzisiejszej informacji prasowej Proamy możemy przeczytać, że aż 91% wszystkich osób, które dotychczas kupiły ubezpieczenie AC w Proamie otrzymało zniżkę w wysokości 70%. Taką zniżkę może otrzymać każdy kierowca, który w swojej historii ubezpieczeniowej nabył prawa do przynajmniej 55% zniżki i w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie był sprawcą żadnej szkody. Warto zaznaczyć, że w Proamie nie można kupić samego autocasco, a wyłącznie w pakiecie OC i AC.

Bezpieczeństwo Do zakupu Autocasco Proama zachęca przez przeniesienie zniżek z OC na AC oraz kompleksowym zakresem polisy:

- W Proama ubezpieczenie AC przygotowane jest w modelu all-risk, co oznacza, że ochroną objęte są szkody, będące następstwem wszelkich zdarzeń losowych nawet tych, których nie udało się wcześniej zdefiniować. Dzięki temu klient otrzymuje szeroki zakres ubezpieczenia, nawet w przypadku wystąpienia sytuacji, które trudno przewidzieć. Wyjątkiem są zdarzenia opisane w katalogu wyłączeń - mówi Krzysztof Wanatowicz, Dyrektor Produktów Ubezpieczeniowych w Proama.

Proama podaje również, że zainteresowanie ubezpieczeniem AC rozkłada się na kobiety i mężczyzn po równo. Autocasco o 40% częściej niż inne grupy zawodowe, kupuje kadra zarządzająca. Polisa AC cieszy się również dużą popularnością wśród pracowników działów finansowych, produktowych i IT. O prawie 10% częściej niż w pozostałych grupach wiekowych, AC wybierają kierowcy w wieku 30-45 lat.

Na ubezpieczenie samochodu w Proamie decydują się zatem osoby dojrzałe, z ustabilizowaną sytuacją życiową, jeżdżące bezpiecznie i świadome tego, że ubezpieczyciel zaoferuje im tanią polisę. Z drugiej strony - to Proama decyduje się, żeby właśnie takich klientów pozyskiwać - bezpiecznych, którzy nie będą generować dodatkowych kosztów związanych z procesem likwidacji szkód i odszkodowaniami, a zachęca ich w prosty sposób - 70% zniżką bonus-malus.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-06-17

Rzeczoznawca samochodowy - kim jest i jak może nam pomóc?

Rzeczoznawca samochodowy to ekspert, który może wspierać kierowcę w sporze z ubezpieczycielem. Nasz artykuł wyjaśnia, kim dokładnie jest taki fachowiec.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-12-22

Rynek OC jest coraz mniej konkurencyjny?

Polski rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest dość mocno skoncentrowany wokół kilku liderów. Sprawdzamy, jak przez ostatnie lata zmieniała się konkurencja w tym sektorze.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-05-13

Którzy ubezpieczyciele stawiają na komunikacyjne polisy OC i AC?

Ubezpieczenia komunikacyjne (OC i autocasco) mają duże znaczenie dla krajowych ubezpieczycieli. Sprawdziliśmy, które firmy są najbardziej uzależnione od tych polis.

Czytaj więcej
Komentarze
Kamil
2012-05-09 08:47
No zniżki i wszystko spoko, ale próbował ktoś już uzyskać odszkodowanie z Proamy?
odpowiedz