Strona główna  |  Wiadomości  |  W Proamie ponad 90% bezpiecznych kierowców

W Proamie ponad 90% bezpiecznych kierowców

W Proamie ponad 90% bezpiecznych kierowców

Data aktualizacji: 2014-04-27
Proama chce wyróżnić się na rynku proponując klientom Osobistego Doradcę oraz zniżkę bonus-malus w wysokości 70%. Analiza klientów pokazała, że taką zniżkę dostaje aż 91% kierowców, którzy zdecydowali się na zakup pakietu OC i AC w Proamie.

Teraz nie mamy już żadnych wątpliwości dotyczących grupy docelowej Proamy. Ubezpieczyciel celuje przede wszystkim w bezpiecznych kierowców, mogących poszczycić się kilkuletnim bezszkodowym doświadczeniem za kierownicą.

W dzisiejszej informacji prasowej Proamy możemy przeczytać, że aż 91% wszystkich osób, które dotychczas kupiły ubezpieczenie AC w Proamie otrzymało zniżkę w wysokości 70%. Taką zniżkę może otrzymać każdy kierowca, który w swojej historii ubezpieczeniowej nabył prawa do przynajmniej 55% zniżki i w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie był sprawcą żadnej szkody. Warto zaznaczyć, że w Proamie nie można kupić samego autocasco, a wyłącznie w pakiecie OC i AC.

Bezpieczeństwo Do zakupu Autocasco Proama zachęca przez przeniesienie zniżek z OC na AC oraz kompleksowym zakresem polisy:

- W Proama ubezpieczenie AC przygotowane jest w modelu all-risk, co oznacza, że ochroną objęte są szkody, będące następstwem wszelkich zdarzeń losowych nawet tych, których nie udało się wcześniej zdefiniować. Dzięki temu klient otrzymuje szeroki zakres ubezpieczenia, nawet w przypadku wystąpienia sytuacji, które trudno przewidzieć. Wyjątkiem są zdarzenia opisane w katalogu wyłączeń - mówi Krzysztof Wanatowicz, Dyrektor Produktów Ubezpieczeniowych w Proama.

Proama podaje również, że zainteresowanie ubezpieczeniem AC rozkłada się na kobiety i mężczyzn po równo. Autocasco o 40% częściej niż inne grupy zawodowe, kupuje kadra zarządzająca. Polisa AC cieszy się również dużą popularnością wśród pracowników działów finansowych, produktowych i IT. O prawie 10% częściej niż w pozostałych grupach wiekowych, AC wybierają kierowcy w wieku 30-45 lat.

Na ubezpieczenie samochodu w Proamie decydują się zatem osoby dojrzałe, z ustabilizowaną sytuacją życiową, jeżdżące bezpiecznie i świadome tego, że ubezpieczyciel zaoferuje im tanią polisę. Z drugiej strony - to Proama decyduje się, żeby właśnie takich klientów pozyskiwać - bezpiecznych, którzy nie będą generować dodatkowych kosztów związanych z procesem likwidacji szkód i odszkodowaniami, a zachęca ich w prosty sposób - 70% zniżką bonus-malus.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-12-22

Rynek OC jest coraz mniej konkurencyjny?

Polski rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest dość mocno skoncentrowany wokół kilku liderów. Sprawdzamy, jak przez ostatnie lata zmieniała się konkurencja w tym sektorze.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-05-13

Którzy ubezpieczyciele stawiają na komunikacyjne polisy OC i AC?

Ubezpieczenia komunikacyjne (OC i autocasco) mają duże znaczenie dla krajowych ubezpieczycieli. Sprawdziliśmy, które firmy są najbardziej uzależnione od tych polis.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2017-11-10

Rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych: OC, AC, NNW i inne polisy

Do ubezpieczeń komunikacyjnych zaliczamy nie tylko obowiązkowe OC. Kierowcy mogą kupić również między innymi Autocasco (AC) oraz ubezpieczenie od skutków wypadku (NNW). Jakie są różnice między...

Czytaj więcej
Komentarze
Kamil
2012-05-09 08:47
No zniżki i wszystko spoko, ale próbował ktoś już uzyskać odszkodowanie z Proamy?
odpowiedz