Strona główna  |  Wiadomości  |  V Forum Assistance - reportaż

V Forum Assistance - reportaż

Data publikacji: 2011-06-01
W zeszły piątek odbyło się V Forum Assistance zorganizowane przez Europ Assistance Polska i Związek Banków Polskich. Tematami przewodnimi spotkania były: innowacje technologiczne oraz design thinking w obszarze bancassurance.

Jak technologia wpływa na bancassurance? W wydarzeniu udział brało ponad 80 przedstawicieli banków i ekspertów rynku. Starali się oni odpowiadać na pytania czy polskie banki idą z duchem czasu i korzystają z technik design thinking przy projektowaniu innowacji i nowych produktów? Zastanawiali się również jak duży wpływ będą miały na upowszechnianie usług bankowych i bancassurance zmiany bankowości: internet, mobilność, aplikacje finansowe na komórkę oraz tablety.

Oficjalnego otwarcia Forum Assistance dokonali Ryszard Grzelak - Prezes Europ Assistance Polska oraz Norbert Jeziolowicz - Dyrektor Związku Banków Polskich. Prezentację otwierającą przedstawił Krzysztof Pietraszkiewicz - Prezes Związku Banków Polskich, który przybliżył uczestnikom spotkania stan polskiego sektora bankowego w Polsce oraz najważniejsze wyzwania stojące przed bankami w odniesieniu do państw Unii Europejskiej.

W trakcie V Forum Assistance goście mogli zapoznać się z pełnymi wynikami III ogólnopolskiego Badania Assistance, które zaprezentował Krzysztof Szczerbacz z firmy ARC Rynek i Opinia, która przeprowadziła badanie. Wyniki pokazały, że systematycznie rośnie liczba osób posiadających i korzystających z posiadanych pakietów assistance.

Kolejna prezentacja Bartosza Sawickiego z Banku Millenium przedstawiała case study stworzonej z myślą o kobietach karty Impresja. Sukces produktu zapewnił m.in. bogaty, dopasowany do indywidualnych potrzeb kobiet pakiet assistance stworzony we współpracy Millenium Banku i Europ Assistance Polska. Zawierał on rozbudowany pakiet concierge, usługę osobistego terminarza, infolinię medyczną i baby assistance.

Następne prezentacje były wprowadzeniem do panelu dyskusyjnego. Maciej Rekosz (firma Accenture) przedstawił najnowsze innowacje technologiczne z pogranicza bankowości i ubezpieczeń, a Bartłomiej Serafiński (Touch Ideas) przybliżył ideę design thinking.

Spotkanie zwieńczył panel dyskusyjny, który poprowadziła Małgorzata Knut - Członek Zarządu BRE Ubezpieczenia. W panelu udział wzięli: Mirosława Olszewska-Karatoprakliew, Dyrektor Dep. Bancassurance, Polbank EFG; Ryszard Grzelak, Prezes Zarządu, Europ Assistance Polska; Norbert Jeziolowicz, Dyrektor, Związek Banków Polskich; Marat Nevretdinov, Managing Director, Genworth Financial Sp z o.o.; Bartłomiej Serafiński, Managing Partner, Touch Ideas oraz Artur Mojecki, Dyrektor ds. Sprzedaży, Raiffeisen Bank S.A. Tematem przewodnim dyskusji był poziom innowacyjności polskich banków i ubezpieczycieli oraz zastosowaniu design thinking w bankowości.

Patronami medialnymi V Forum Assistance byli: Rzeczpospolita, RP.pl, Bank, Kurier Finansowy, Gazeta Finansowa, The Warsaw Voice, Centrum Informacji Gospodarczej, MBA Manager, portal BANKIER.PL, serwis PRNews oraz wydawany przez Europ Assistance Polska Assistance Newsletter.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-10-25

Przyszłość należy do Assistance 2.0

Odpowiedzią na zmieniające się potrzeby i oczekiwania klientów jest Assistance 2.0 - kompleksowe i zaawansowane technologicznie rozwiązania w kraju i za granicą, które w większym stopniu dopasowują...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2011-07-07

Nowe ubezpieczenie Compensa Pomoc dla kierowców

Compensa we współpracy z Europ Assistance Polska wprowadziła nowe ubezpieczenie Compensa Pomoc zawierające najszerszy pakiet pomocowy dostępny dla kierowców. W razie awarii samochodu, czy wypadku...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2011-05-16

Nowe usługi assistance dla posiadaczy eKONTA w mBanku

mBank we współpracy z Europ Assistance Polska wprowadził do swojej oferty pakiety assistance Dom24h, Opieka24h i Auto24h. Usługi dostępne są dla posiadaczy eKONTA w mBanku w trzech wariantach:...

Czytaj więcej
Komentarze