Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Urlop z biurem podróży a ubezpieczenie turystyczne

Data publikacji: 2014-07-14

Czy ubezpieczenie podróży w biurze podróży jest wystarczające? Sprawdź gdzie kupisz najtańsze i najlepsze ubezpieczenie podróży.

Wiele osób decyduje się na zagraniczny wyjazd z biurem podróży. Zorganizowany w ten sposób urlop ma swoje niewątpliwe plusy – praktycznie nie trzeba się o nic martwić. Wystarczy w dniu wyjazdu stawić się z bagażem na lotnisku lub na parkingu.

Ubezpieczenie proponowanie przez biuro

Biura podróży sprzedając wycieczki, proponują ubezpieczenia turystyczne, które zawierają się w cenie wykupionej wycieczki. Drugim, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, ze względu na zakres ochrony jest zakup ubezpieczenia podróży jak dodatkowego produktu.

Polisa ubezpieczeniowa w cenie wycieczki

W pierwszym przypadku należy uwzględnić, że każde biuro podróży będzie chciało zminimalizować koszty. Polisa ubezpieczeniowa zawarta w cenie urlopu będzie miała w związku z tym zawężony zakres ochrony i nie zapewni nam pełnego bezpieczeństwa. Aby uniknąć niespodzianek, koniecznie zapoznajmy się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. W dokumencie tym będzie szczegółowo wyodrębniony zakres takiego ubezpieczenia oraz suma ubezpieczenia kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków czy naszego ubezpieczenia OC. Oczywiście może zdarzyć się sytuacja, że ubezpieczenie zakupione razem z wycieczką będzie dla nas wystarczające.

Polisa ubezpieczeniowa wykupiona w biurze podróży

Jeśli standardowy produkt ubezpieczenia podróży w biurze podróży okaże się jednak niewystarczający, zwróćmy się do specjalistów, a więc agenta ubezpieczeniowego. Najszybciej i najwygodniej zrobimy to kontaktując się z Biurem Sprzedaży multiagencji Ubea lub korzystając z kalkulatora ubezpieczenia podróży. Wystarczy zaledwie kilka minut, aby znaleźć idealną polisę dla siebie i w pełni cieszyć się urlopem.

Tagi:

Komentarze