Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczyciele likwidują szkody powodziowe

Ubezpieczyciele likwidują szkody powodziowe

Ubezpieczyciele likwidują szkody powodziowe

Data publikacji: 2010-05-20
Zakłady ubezpieczeń, których klienci mieszkają na terenach dotkniętych przez powódź, uruchomiły specjalne sztaby kryzysowe. Ubezpieczyciele wprowadzili także ścieżkę tzw. szybkiej likwidacji szkód. Przy mniejszych zniszczeniach pełne odszkodowanie jest wypłacane poszkodowanym już po kilku dniach, bez szczegółowej procedury szacowania zniszczeń.

Osobom, które na skutek powodzi poniosły największe straty, ubezpieczyciele wypłacają zaliczki na poczet odszkodowań. Dzięki temu ci, którzy poprzez działanie żywiołu stracili cały majątek, nie pozostaną bez środków do życia.

Powódź - zalane domy i auta Dzięki specjalnym sztabom kryzysowym, większa liczba pracowników w Centrach Alarmowych przyjmuje zgłoszenia o szkodach. Przede wszystkim jednak do miejsc dotkniętych żywiołem dociera większa liczba likwidatorów szkód. Dzięki temu znacznie szybciej przebiegają prace nad szacowaniem zniszczeń, co w efekcie daje szybszą wypłatę odszkodowań dla poszkodowanych.

W ciągu ostatnich dni do zakładów ubezpieczeń zgłoszono już około 20 tys. szkód. W miejsca dotknięte powodzią wysłanych zostało kilkuset dodatkowych likwidatorów. Polska Izba Ubezpieczeń za pośrednictwem mediów na bieżąco udziela odpowiedzi na wszystkie pytania, dotyczące szkód związanych z działaniem żywiołu.

Ubezpieczyciele podkreślają, że poszkodowani bez obaw mogą podejmować wszelkie działania, które mają na celu uniknięcie szkód bądź zmniejszenie ich rozmiarów. Bez obaw można też rozpocząć sprzątanie zniszczonych przez powódź domów. W celu ułatwienia pracy likwidatorom szkód, warto przygotować zdjęcia zniszczonego przez powódź majątku. Nie jest do tego potrzebny profesjonalny sprzęt fotograficzny – wystarczą zdjęcia zrobione telefonem komórkowym. Taka dokumentacja jeszcze bardziej skróci czas oczekiwania na wypłatę pełnego odszkodowania.

PIU jest w ciągłym kontakcie ze swoimi członkami i na bieżąco zbiera informacje, dotyczące powodzi.

PIU

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-06-17

Rzeczoznawca samochodowy - kim jest i jak może nam pomóc?

Rzeczoznawca samochodowy to ekspert, który może wspierać kierowcę w sporze z ubezpieczycielem. Nasz artykuł wyjaśnia, kim dokładnie jest taki fachowiec.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-05-16

Barometr Ubea.pl: ceny OC w kwietniu 2022 r.

Obawy dotyczące podwyżek średniej składki OC nadal są spore. Sprawdzamy, czy kwietniowe dane uzasadniają wspomniane obawy wielu polskich kierowców.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-04-16

Barometr Ubea.pl: ceny OC w marcu 2022 r.

Wielu analityków spodziewa się rychłego wzrostu składek OC dla kierowców. Warto sprawdzić, czy taka zmiana miała miejsce już w marcu 2022 roku.

Czytaj więcej
Komentarze