Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Ubezpieczenie turystyczne AXA dostępne przez komórkę

Ostatnia aktualizacja: 2013-09-02

Ubezpieczenie turystyczne AXA można kupić szybko, łatwo i bezpiecznie przed podróżą lub w jej trakcie. Nowa usługa powstała dzięki współpracy Grupy AXA z IPA Polska oraz Nokia i Psiloc i jest dostępna dla wszystkich użytkowników mobilnej platformy turystycznej World Traveler.

Posiadacze smartfonów Nokia i aplikacji World Traveler mogą teraz wykupić ubezpieczenie turystyczne AXA przed podróżą lub nawet w trakcie. World Traveler jest funkcjonalną, mobilną platformą stworzoną przez spółkę Psiloc. Umożliwia skorzystanie z szeregu usług przydatnych turystom, takich jak raport pogodowy, rezerwacja hoteli, przelicznik kursu walut oraz ubezpieczenie podróży AXA. Platforma World Traveler oferowana jest w 18 wersjach językowych i korzysta z niej obecnie już 5 mln użytkowników na całym świecie z dostępem do sieci 260.000 hotspotów iPass WiFi.

Głównym celem wprowadzenia nowej usługi przez AXA było dostosowanie sposobu zakupu ubezpieczenia turystycznego do potrzeb coraz bardziej mobilnego odbiorcy.

„To nasza odpowiedź na zmiany w stylu życia i sposobie podróżowania. Podróżny może kupić ubezpieczenie przy okazji załatwiania innych spraw związanych z planowanym wyjazdem. Dodatkowe usługi oferowane przez telefon komórkowy to niewątpliwie jeden z kluczowych trendów, który w znaczącym stopniu wpłynie w przyszłości na rynek ubezpieczeń w Polsce. Jest to także ciekawa propozycja dla klientów korporacyjnych, indywidualnych oraz banków. Ubezpieczenie w aplikacji World Traveler w smartfonach jest naszym nowym kanałem dystrybucji obok biur podróży i touroperatorów” - mówi Katarzyna Szepczyńska, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Turystycznych AXA TUiR.

„Pewnie każdemu z nas zdarzyło się kiedyś zapomnieć o wykupieniu ubezpieczenia na podróż czy delegację. Aplikacja World Traveler to zmieni. Dzięki zawansowanym technologiom mobilnym przypomina ona użytkownikowi o konieczności wykupienia ubezpieczenia przy przekraczaniu granicy, umożliwiając jednocześnie jego zakup z poziomu telefonu" – mówi Piotr Bubak, Dyrektor Marketingu Nokia Poland. „Dzięki takim aplikacjom jak World Traveler, smartfony Nokia stają się coraz bardziej uniwersalnym i pomocnym narzędziem nie tylko w komunikacji, biznesie, ale również w czasie podróży, w obszarze rozrywki czy na zakupach."

„Szukaliśmy partnera, który ma markę rozpoznawalną na całym świecie, której zaufają wszyscy użytkownicy World Travelera niezależnie od kraju pochodzenia. Jednocześnie chcieliśmy, żeby wybrana firma była w stanie zaoferować konkurencyjne warunki ubezpieczenia i najwyższej jakości obsługę klienta. Te kryteria spełnia AXA, oferując naszym klientom korzystne, wykraczające ponad standard rozwiązania” – Aneta Biernikowicz, wiceprezes PSILOC.

Źródło: Grupa AXA

Tagi:

Komentarze