Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Ubezpieczenie turystyczne AXA dostępne przez komórkę

Ostatnia aktualizacja: 2013-09-02

Ubezpieczenie turystyczne AXA można kupić szybko, łatwo i bezpiecznie przed podróżą lub w jej trakcie. Nowa usługa powstała dzięki współpracy Grupy AXA z IPA Polska oraz Nokia i Psiloc i jest dostępna dla wszystkich użytkowników mobilnej platformy turystycznej World Traveler.

Posiadacze smartfonów Nokia i aplikacji World Traveler mogą teraz wykupić ubezpieczenie turystyczne AXA przed podróżą lub nawet w trakcie. World Traveler jest funkcjonalną, mobilną platformą stworzoną przez spółkę Psiloc. Umożliwia skorzystanie z szeregu usług przydatnych turystom, takich jak raport pogodowy, rezerwacja hoteli, przelicznik kursu walut oraz ubezpieczenie podróży AXA. Platforma World Traveler oferowana jest w 18 wersjach językowych i korzysta z niej obecnie już 5 mln użytkowników na całym świecie z dostępem do sieci 260.000 hotspotów iPass WiFi.

Turystka z telefonem Głównym celem wprowadzenia nowej usługi przez AXA było dostosowanie sposobu zakupu ubezpieczenia turystycznego do potrzeb coraz bardziej mobilnego odbiorcy.

„To nasza odpowiedź na zmiany w stylu życia i sposobie podróżowania. Podróżny może kupić ubezpieczenie przy okazji załatwiania innych spraw związanych z planowanym wyjazdem. Dodatkowe usługi oferowane przez telefon komórkowy to niewątpliwie jeden z kluczowych trendów, który w znaczącym stopniu wpłynie w przyszłości na rynek ubezpieczeń w Polsce. Jest to także ciekawa propozycja dla klientów korporacyjnych, indywidualnych oraz banków. Ubezpieczenie w aplikacji World Traveler w smartfonach jest naszym nowym kanałem dystrybucji obok biur podróży i touroperatorów” - mówi Katarzyna Szepczyńska, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Turystycznych AXA TUiR.

„Pewnie każdemu z nas zdarzyło się kiedyś zapomnieć o wykupieniu ubezpieczenia na podróż czy delegację. Aplikacja World Traveler to zmieni. Dzięki zawansowanym technologiom mobilnym przypomina ona użytkownikowi o konieczności wykupienia ubezpieczenia przy przekraczaniu granicy, umożliwiając jednocześnie jego zakup z poziomu telefonu" – mówi Piotr Bubak, Dyrektor Marketingu Nokia Poland. „Dzięki takim aplikacjom jak World Traveler, smartfony Nokia stają się coraz bardziej uniwersalnym i pomocnym narzędziem nie tylko w komunikacji, biznesie, ale również w czasie podróży, w obszarze rozrywki czy na zakupach."

„Szukaliśmy partnera, który ma markę rozpoznawalną na całym świecie, której zaufają wszyscy użytkownicy World Travelera niezależnie od kraju pochodzenia. Jednocześnie chcieliśmy, żeby wybrana firma była w stanie zaoferować konkurencyjne warunki ubezpieczenia i najwyższej jakości obsługę klienta. Te kryteria spełnia AXA, oferując naszym klientom korzystne, wykraczające ponad standard rozwiązania” – Aneta Biernikowicz, wiceprezes PSILOC.

Źródło: Grupa AXA

Tagi:

Komentarze