Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Ubezpieczenie nieruchomości

Ostatnia aktualizacja: 2015-02-25

Ubezpieczenie mieszkania i domu. Na co zwrócić uwagę? Kalkulator ubezpieczenia mieszkania i domu 17 ubezpieczycieli

Dom i Mieszkanie

W dzisiejszych czasach coraz częściej właściciele domu lub mieszkania zastanawiają się nad zabezpieczeniem swojego dorobku od nieprzewidzianych zdarzeń takich jak: zalanie, uderzenie pioruna, włamanie czy kradzież. Każdy z nas myśli "po co mam ubezpieczyć swój dom lub mieszkanie skoro nigdy mi się to nie zdarzy?". Stare porzekadło mówi "nigdy nie mów nigdy". W myśl tej przestrogi warto zabezpieczyć swoją nieruchomość na wypadek losowego zdarzenia. Ubezpieczyciele prześcigają się w oferowanych produktach, które coraz częściej są "szyte na miarę" dla Klienta po wcześniejszej analizie jego potrzeb i zakresu ochrony jaką jest zainteresowany. Często kupując polisę na mieszkanie czy dom otrzymujemy zniżkę za ubezpieczenie komunikacyjne w tym samym towarzystwie.

Dom w budowie

Czy można ubezpieczyć dom w budowie? Jeśli tak to jaki jest zakres? Często osoby które posiadają nieruchomość w trakcie budowy nie wiedzą, że ubezpieczyciele również oferują ochronę na nieruchomość podczas prowadzenia prac budowlanych. Brak tej wiedzy powoduje w konsekwencji, że nie dokonują zakupu polisy, a tym samym narażają się na ewentualne dodatkowe koszty związane ze szkodą powstałą w wyniku zdarzeń losowych. Warto zadzwonić do agenta i zapytać o ofertę oraz zakres, który za opłatą dodatkowej składki można rozszerzyć np. o kradzież z włamaniem czy dewastacje.

Domki letniskowe

Wypoczynek dobiegł końca, czas wracać do swojego miejsca zamieszkania i do codziennych obowiązków, zamknąć domek letniskowy na klucz i odjechać. Czy to wystarczy do zabezpieczenia domku letniskowego poprzez zamknięcie na klucz przed dewastacją, rozbojem czy innymi szkodami? Oczywiście, że nie! Warto ubezpieczyć domek letniskowy wraz ze stałymi elementami i mieniem ruchomym od ognia i innych nieprzewidzianych skutków.

Sprawdź swoją ofertę w porównywarce ubezpieczeń nieruchomości

Tagi:

Komentarze