Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta

Ubezpieczenie narciarskie za 30 zł

Data publikacji: 2011-01-05

Środek sezonu i zbliżające się ferie zimowe będą skutkowały wydłużeniem się kolejek przy wyciągach i zwiększonym ruchem na stokach. Wzrośnie również liczba wypadków podczas aktywnego wypoczynku w górach. Nieocenione wówczas okazuje się ubezpieczenie narciarskie, które można kupić już za jedyne 30 zł.

Oblicz ubezpieczenie

SAMOCHÓD DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

Ubezpieczenie narciarskie

Miłośnicy sportów zimowych często narażeni są na nieoczekiwane wypadki. Przyczyną większości z nich zazwyczaj jest brak wyobraźni, nadmierna prędkość, alkohol oraz brak przygotowania kondycyjnego i sprzętowego. Należy zdać sobie sprawę, że środek sezonu skutkuje znacznym zwiększeniem liczby osób poszkodowanych.

Do najczęstszych kontuzji, jakie przydarzają się fanom sportów zimowych należy zaliczyć: wstrząśnienia mózgu, skręcenia i złamania kończyn, upadki z wysokości, czy przysypania lawinami śnieżnymi. Dlatego tak ważne jest, aby przed wyjazdem pomyśleć o ubezpieczeniu narciarskim. Polisa zapewnia pełną ochronę podczas aktywnego wypoczynku w górach i jest dopasowana do indywidualnych potrzeb Klienta. Ubezpieczyciel z tytułu polisy ubezpieczenia może pokryć koszty leczenia, poszukiwania i ratownictwa górskiego, zniszczenia lub kradzieży sprzętu sportowego oraz OC.

Towarzystwa ubezpieczeniowe prezentują bardzo ciekawe oferty ubezpieczeń narciarskich, a dzięki dużej konkurencji równie atrakcyjnie przedstawiają się ceny polis. Ciekawą ofertę ubezpieczenia dla narciarzy prezentuje Concordia. Jest to ubezpieczenie OC i NNW obowiązujące na terytorium Polski i całej Europy.

W pakiecie ubezpieczenia narciarskiego Concordia znajduje się:

 • pakietowe ubezpieczenie OC i NNW na 3 lub 6 miesięcy,
 • NNW związane z amatorskim uprawianiem narciarstwa i/lub snowboardu,
 • OC z tytułu posiadania i użytkowania sprzętu narciarskiego,
 • ochrona na stokach w Polsce i Europie,
 • ochrona na stoku, w drodze z i na stok,
 • 100% sumy ubezpieczenia w przypadku śmierci w wyniku NNW

Suma ubezpieczenia wynosi:

 • wariant I: OC - 50.000 PLN, NNW - 10.000 PLN

 • wariant II: OC - 100.000 PLN, NNW - 15.000 PLN

Zakupu ubezpieczenia narciarskiego można dokonać w prosty i wygodny sposób za pośrednictwem internetu. Klient otrzymuje polisę drogą elektroniczną zaraz po opłaceniu składki. Powinien ją następnie wydrukować i nosić przy sobie, a w razie jakiegokolwiek, nawet drobnego zdarzenia warto od razu zadzwonić do centrum alarmowego i poinformować o wypadku.

Najbliższe miesiące będą sprzyjać oddawaniu się przyjemnościom białego szaleństwa, warto więc pamiętać, aby przed wyjazdem w góry, poza sprzętem spakować również polisę ubezpieczenia narciarskiego. Gwarantuje ona zabezpieczenie w razie, gdy to my ulegniemy wypadkowi, jak i w sytuacji gdy wyrządzimy krzywdę innym użytkownikom stoku. Chroni również przed zagrożeniami naturalnymi, więc przyda się nie tylko narciarzom i snowboardzistom, ale również turystom oddającym się podziwianiu scenerii zaśnieżonych gór.

Tagi:

Komentarze

2011-06-01 15:04

szkwał

A co z ubezpieczeniem sprzętu narciarskiego? Kontuzje swoją drogą, ale narty też można połamać, a jak ktoś ma profesjonalne, to kosztuja nawet kilka-kilkanaście tysięcy. Czy ubezpieczenie narciarskie również pokryje takie straty?

2011-06-13 11:48

ten

wydaje mi sie ze musisz wykupic na sprzet osobne ubezpieczenie turystyczne.

2012-06-14 12:30

Zenon

po prostu trzeba w ubezpieczeniu turystycznym zastrzec ubezpieczenie sprzętu narciarskiego, składka będzie trochę wyższa, ale grunt że w razie czego będzie można dostać kasę za narty