Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym w AXA Assistance

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym w AXA Assistance

Data publikacji: 2017-09-12
Jadąc na rowerze, potrąciłeś pieszego? Twoje dziecko w trakcie zabawy stłukło szybę domku letniskowego sąsiada? Szalejąc na nartach, uszkodziłeś drogi sprzęt narciarza szusującego obok? W każdej z tych sytuacji OC w życiu prywatnym, będące elementem ubezpieczenia turystycznego, uchroni Cię przed koniecznością wypłaty odszkodowania z własnej kieszeni.

Zakres ubezpieczenia OC w życiu prywatnym AXA Assistance

Zbita szyba OC przydaje się nie tylko kierowcom. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym w ubezpieczeniu turystycznym Daleko od Domu ochroni Cię, jeżeli z Twojego powodu ktoś dozna szkody osobowej lub materialnej. Polisa zapewnia Ci ochronę także wtedy, kiedy sprawcą jest osoba lub zwierzę za które jesteś odpowiedzialny.

Jeżeli nie uda się dogadać z poszkodowanym i dojdzie do procesu, Ubezpieczyciel pokryje dodatkowo koszty obrońcy.

Wyłączenia odpowiedzialności w OC w AXA Assistance

Przede wszystkim ubezpieczyciel nie wypłaci pieniędzy, jeżeli ubezpieczony spowoduje szkodę osobie bliskiej czy osobie mieszkającej w tym samym gospodarstwie domowym w chwili zdarzenia. Jeżeli więc na wyjeździe zniszczysz ulubioną sukienkę siostry, nie otrzyma ona pieniędzy od ubezpieczyciela. Ten zapis ma oczywiście zapobiec wyłudzeniom.

Ubezpieczenie nie obejmuje też szkód:

  • dotyczących wypożyczonych lub wynajętych rzeczy,
  • wyrządzonych na skutek posiadania zwierząt egzotycznych oraz koni,
  • związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą czy wykonywaniem zawodu,
  • polegających na uszkodzeniu np. zbiorów filatelistycznych czy dzieł sztuki (odwiedzając muzeum, lepiej więc pilnować dzieci).

Trzeba też zwrócić uwagę, że AXA Assistance odpowiada jedynie za szkody, których wartość jest wyższa niż 750 PLN.

Zgłoszenie szkody z OC AXA Assistance

Ubezpieczyciela należy poinformować o zdarzeniu w ciągu 7 dni od jego wystąpienia (lub dowiedzenia się o szkodzie).

Jeśli ubezpieczony dowie się o podjęciu postępowania przygotowawczego lub dochodzeniu roszczeń na drodze sądowej ma w ciągu 2 dni zawiadomić o tym ubezpieczyciela.

Sprawdź, co dokładnie zrobić, by otrzymać wysokie odszkodowanie z ubezpieczenia turystycznego AXA Assistance

Kiedy warto kupić OC w życiu prywatnym?

OC w życiu prywatnym jest bardzo popularne w krajach zachodnich. W Polsce dopiero przekonujemy się o jego zaletach. Taka polisa przyda się każdemu, ale szczególnie przydatna będzie dla osób lubiących aktywny wypoczynek oraz posiadających dzieci lub zwierzęta.

OC w życiu prywatnym w AXA Assistance jest dostępne w ramach pakietu Podróżnik oraz Zdobywca ubezpieczenia turystycznego Daleko od Domu.

Podobne artykuły
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2018-06-11

Wakacyjna polisa nie ochroni seniora i kobiety w ciąży?

Turyści z przewlekłymi chorobami i kobiety w ciąży to mniej dogodni klienci dla ubezpieczycieli. Takie osoby muszą się liczyć z pewnymi ograniczeniami ochrony.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2017-12-20

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – ubezpieczenie turystyczne Aviva

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym powoli zdobywa uznanie Polaków. Szczególnie przydatne może się ono okazać w trakcie wakacji, kiedy poczucie beztroski łatwo może doprowadzić...

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2017-09-13

Ubezpieczenie chorób przewlekłych w AXA Assistance

Choroby przewlekłe kojarzą się zazwyczaj z ciężkimi schorzeniami. Definicje ubezpieczycieli niekiedy jednak nie pokrywają się z powszechnym rozumieniem. Zanim wyjedziesz na wakacje, sprawdź,...

Czytaj więcej
Komentarze