Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenia morskie WARTA

Ubezpieczenia morskie WARTA

Ubezpieczenia morskie WARTA

Data publikacji: 2011-03-16
Blisko 90% składki z polskiego rynku ubezpieczeń morskich trafia do Warty. Przypis składki to ok. 30 mln USD rocznie. WARTA swoim klientom oferuje ubezpieczenia morskie i przedsiębiorstw gospodarki morskiej.

Ubezpieczenia morskie WARTA są adresowane do szerokiej grupy klientów – od armatorów pełnomorskiej floty handlowej i rybackiej, floty pasażerskiej, poprzez armatorów flot operujących lokalnie, jednostek obsługi portów i jednostek zaopatrzeniowych (operujących na wodach portów), floty ratowniczej, a także stoczni budowlanych i remontowych. Oferta ubezpieczeń WARTY obejmuje również rybaków indywidualnych – armatorów kutrów i łodzi rybackich. Od lat towarzystwo ubezpiecza żaglowce oraz jachty.

Statek - ubezpieczenie morskie WARTA - jako jedyna firma w Polsce ubezpiecza platformy wydobywcze i badawcze złóż ropy na polskim szelfie morskim.

Struktura floty ubezpieczanej przez WARTĘ odpowiada w przybliżeniu strukturze floty światowej i obejmuje głównie kontenerowce, drobnicowce i masowce. Ubezpieczane krajowe jednostki to główne drobnicowce, holowniki - zarówno portowe, jak i oceaniczne, masowce oraz barki.

"Doświadczenie WARTY w ubezpieczeniach morskich sięga lat sześćdziesiątych XX wieku. Do końca lat osiemdziesiątych byliśmy jedynym ubezpieczycielem na polskim rynku z tego typu ofertą. W ubiegłym roku dostaliśmy Bursztynową Kaczkę przyznaną przez Krajową Izbę Gospodarki Morskiej w Gdyni „za wsparcie krajowych przedsiębiorstw gospodarki morskiej w trudnym 2009 roku”. To dla nas wyróżnienie i jednocześnie potwierdzenie dobrej oferty ubezpieczeniowej" – powiedział Marek Łepik, Dyrektor Przedstawicielstwa Morskiego Centrali TUiR WARTA.

WARTA oferuje armatorom również ubezpieczenia casco (Hull & Machinery) jednostek pływających oraz ubezpieczenie OC/Protection & Indemnity. Poza tymi dwoma podstawowymi ubezpieczeniami WARTA prezentuje również, w formie ubezpieczeń ponadpodstawowych, ubezpieczenia casco i OC od m.in. ryzyk wojennych, strajków, ubezpieczenie utraty zysków armatora, OC czarterującego, ubezpieczenie aparatury i sprzętu eksploatowanego na morzu lub w porcie. Stocznie konstrukcyjne i remontowe WARTA ubezpiecza od ryzyk związanych z budową i remontem statków.

Ubezpieczenia WARTA obejmują również załogi i pasażerów jednostek pływających, a także jachty morskie i śródlądowe.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-03-07

Darmowe OC - kto może na nie liczyć?

Niedawno pojawiły się informacje, że zakłady ubezpieczeniowe proponują bezpłatne ubezpieczenia graniczne dla Ukraińców. Wyjaśniamy na czym polega taka pomoc.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-12-16

Polisę narciarską kupimy z ochroną przed COVID w pakiecie?

O ochronie ubezpieczeniowej związanej z COVID-19 mówi się w kontekście polis na letnie wakacje. Warto sprawdzić, jak wygląda sytuacja dotycząca ubezpieczeń narciarskich.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2019-09-13

Czy w Polsce mamy niewielu ubezpieczycieli?

Polska, w stosunku do swojej populacji, cechuje się niezbyt dużą liczbą ubezpieczycieli. Jakie są tego przyczyny? Czy z perspektywy kierowców jest to złe zjawisko?

Czytaj więcej
Komentarze