Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta
 • You Can Drive

Ubezpieczenia domu letniskowego - jak zadbać o swoją nieruchomość?

Ostatnia aktualizacja: 2015-02-25

Troszcząc się o własne mienie, nie wahamy się przed wydaniem pieniędzy na ubezpieczenie samochodu oraz mieszkania. Zwolennicy aktywnego wypoczynku na działce, którzy poza sezonem pragną zabezpieczyć swoje altanki, również mogą liczyć na wykup odpowiedniego ubezpieczenia.

Każdy działkowicz doskonale zdaje sobie sprawę, ile pracy trzeba włożyć na wiosnę, aby później móc się cieszyć wspaniałymi zbiorami lub odrobiną relaksu w pięknych okolicznościach przyrody. W sezonie, gdy działki tętnią życiem, właściciele altan i ogródków wspierają się wzajemnie przed intruzami, a nieproszeni goście rzadko zapuszczają się na cudzą własność. Sytuacja zmienia się, gdy nadchodzi zima. Kiedy kończy się sezon urlopowy, rozpoczyna się sezon dla złodziei. Jedynym rozsądnym krokiem jest ubezpieczenie nieruchomości

Alarmujące statystyki

Włamania na tereny działkowe są plagą. Policja donosi, ze każdego roku zgłaszanych jest kilka tysięcy takich incydentów. Tylko w 2008 roku policja odnotowała ponad 3,5 tysiąca podobnych włamań, a drugie tyle może nie być zgłoszona. Łupem złodziei padają najczęściej:

 • narzędzia
 • sprzęt RTV i AGD
 • meble
 • odzież
 • złom

Największym problemem są jednak szkody wyrządzone podczas włamania. Zniszczone ogrodzenia, wyłamane drzwi, wybite okna i zdewastowane wnętrza to straty liczone w setkach, czasami w tysiącach złotych.

Nieprzewidziane sytuacje

Wizyta włamywacza to nie jedyna przykrość, która może spaść na działkowiczów. Wiele szkód mogą wyrządzić różne anomalie pogodowe, począwszy od powodzi i podtopień oraz pożarów, a skończywszy na wichurach o sile orkanu Ksawery, który wyrządził olbrzymie straty w grudniu 2013 roku.

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu działki?

Każdy budynek należący do majątku podlegający zamieszkaniu stałemu bądź czasowemu użytkowaniu czy wykorzystaniu do celów gospodarczych możemy ubezpieczyć. Taka polisa działa w podobny sposób jak ubezpieczenie mieszkania i chroni przed zdarzeniami typu: kradzież, włamanie, pożar, uderzenie pioruna, powódź, śnieg i gradobicie, huragan, zalanie, podtopienie, osuwanie i zapadanie się ziemi, lawinę, uderzenie pojazdu, upadek drzew lub masztów, trzęsienie ziemi itp.

W zależności od oferty ubezpieczyciela przedmiot ubezpieczenia może obejmować różny zakres posiadanego mienia. Najczęściej ubezpieczenie obejmuje ogrodzenia, mienie ruchome takie jak meble, sprzęt turystyczny i ogrodniczy, obiekty małej architektury oraz stałe elementy obiektu.

Tagi:

Komentarze

2015-06-23 01:04

Ekspert Link478.8.x.x

Warto przyjrzeć się ofercie ubezpieczenia domu i mieszkania w Link4, ponieważ tu ubezpieczenie „DOM” obejmuje ochroną nie tylko dom czy mieszkanie i wszystko, co znajduje się wewnątrz, ale również domy letniskowe. A wysokość składki sprawdzić można przy użyciu kalkulatora online na stronie Link4.