Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta
 • You Can Drive

Ubezpieczenia Generali wzbogacone o nowe produkty

Data publikacji: 2011-02-02

Generali oferuje nowe produkty w ubezpieczeniach nieruchomości: „Domownik” i „Pakiet Diamentowy”. Gwarantują one szerszy zakres ubezpieczenia, kompleksową ochronę oraz usługi dodatkowe dla klientów ubezpieczających mieszkanie.

Generali TU S.A. sukcesywnie rozwija i poszerza swoją ofertę ubezpieczeniową. Ubezpieczyciel wprowadził nowe odsłony produktów ubezpieczeń mieszkaniowych „Domownik” oraz „Pakiet Diamentowy”. Adresatami produktów są klienci indywidualni, którzy chcą zabezpieczyć swoje mienie.

Ubezpieczenie „Domownik”

Jest ubezpieczeniem mieszkania lub domu. Nowa wersja produktu obejmuje pakiet ubezpieczeń majątkowych, które zawierają:

 • ubezpieczenie mienia od pożaru i innych zdarzeń losowych, rabunku oraz kradzieży z włamaniem. Oferowane jest w dwu wariantach – podstawowym i rozszerzonym. Wariant rozszerzony można wzbogacić o ryzyka dodatkowe, np. ubezpieczenie od skutków przepięcia, deszczu nawalnego, wandalizmu, a w nowej wersji także katastrofy budowlanej
 • ubezpieczenie OC w życiu prywatnym na terytorium RP z możliwością rozszerzenia ochrony na terytorium Europy i krajów basenu Morza Śródziemnego
 • ubezpieczenie NNW gwarantujące ochronę w przypadku śmierci ubezpieczonego (w tym obecnie dodatkowe świadczenie w razie śmierci w pojeździe), poważnego urazu i złamań.

„Pakiet Diamentowy”

Jest ubezpieczeniem typu „all risks” dla właścicieli mieszkań i domów o dużej wartości, mające na celu zapewnić najszerszą ochronę w zakresie ubezpieczeń majątkowych. Zmodyfikowana wersja produktu nie wskazuje zdarzeń objętych ochroną, ale tylko te, które są z ubezpieczenia wyłączone. „Pakiet Diamentowy” Generali gwarantuje również ubezpieczenie ochrony prawnej oraz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Zakres terytorialny odpowiedzialności cywilnej obejmuje Europę z możliwością rozszerzenia na cały świat oraz dodatkowe opcje, np. OC najemcy wobec właściciela najmowanego mieszkania lub domu za szkody w jego mieniu. Nowość stanowi udzielenie ochrony w zakresie roszczeń osób trzecich z tytułu czystej straty finansowej.

Innowacją produktową jest możliwość podjęcia przez klienta decyzji o indeksacji sum ubezpieczenia w polisie w celu uniknięcia dewaluacji wartości wypłaty świadczeń. Ponadto każdy klient otrzymuje ochronę w zakresie assistance medyczny, usługę door-to-door (organizacja przewiezienia pojazdu osobowego do i z miejsca wykonania usługi, np. z myjni) oraz usługi concierge (organizacja usługi na życzenie klienta, np. organizacja imprezy urodzinowej).

Dodatkowe korzyści, poza ochroną w zakresie home assistance, wynikające z posiadania ubezpieczenia „Domownik” lub „Pakietu Diamentowego”, to:

 • możliwość skorzystania z infolinii prawnej
 • ochrona w przypadku rabunku rzeczy osobistych (np. telefon, aparat fotograficzny, zegarek, klucze, itp.) poza miejscem ubezpieczenia.

„Wciąż rozwijamy program podwyższający jakość usług ubezpieczeniowych oraz dający możliwość uzyskania dodatkowych korzyści przy zakupie naszych ubezpieczeń mieszkaniowych. Mamy nadzieję, że ostatnie modyfikacje produktowe przyczynią się nie tylko do zwiększenia zainteresowania ubezpieczeniami mienia, ale także świadomości Klientów w zakresie ubezpieczania dorobku całego życia na wypadek różnych, nieprzewidzianych przypadków losowych” - podkreśla Agnieszka Włodarska-Poloczek, Menedżer ds. Rozwoju Ubezpieczeń Majątkowych w Generali.

Tagi:

Komentarze