Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenia Concordii w Banku BGŻ

Ubezpieczenia Concordii w Banku BGŻ

Data publikacji: 2010-11-22
18 listopada 2010 roku Concordia Polska Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych podpisała strategiczną umowę o współpracy z Bankiem BGŻ.

Misją Concordii jest współpraca z Partnerami oparta o jakość, solidność i kompetencje. Dzięki czemu ma możliwość tworzenia godnej zaufania, specjalistycznej grupy ubezpieczeniowej, oferującej produkty dla wymagającego klienta. Przypis składki towarzystwa zwiększył się kilkukrotnie w ciągu kilkunastu lat działalności i osiągnął w 2009 roku poziom blisko 200 mln zł. Potwierdzeniem wysokiej jakości produktów Concordii są przyznawane liczne nagrody i certyfikaty. Za pakiet ubezpieczeń dla rolnictwa „Concordia Agro” firma otrzymała certyfikat jakości „Najlepsze w Polsce” w Konsumenckim Konkursie Jakości.

Rolnik na polu Bank BGŻ jest uniwersalnym bankiem komercyjnym, który specjalizuje się w finansowaniu rolnictwa, gospodarki żywnościowej oraz infrastruktury regionalnej. Mocną stroną Banku jest zaangażowanie w rozwój społeczności lokalnych. Staje się zaufanym i solidnym partnerem dzięki temu, że stale rozwija współpracę ze swoimi partnerami społecznymi.

Umowa umożliwia Bankowi BGŻ rozszerzenie swojej oferty dla sektora agro o produkty ubezpieczeniowe Concordii Polska TUW, cieszące się największym zainteresowaniem wśród rolników. Należą do nich: ubezpieczenia obowiązkowe, ubezpieczenia upraw z dopłatami z budżetu państwa, ubezpieczenia maszyn oraz środków do produkcji, a także ubezpieczenia osobowe i assistance. Współpraca z Concordią zapewni klientom Banku BGŻ kompleksowe i dopasowane do ich potrzeb rozwiązania biznesowe.

„Pod wieloma względami jesteśmy liderem w obsłudze rynku agro. Chcemy jednak wciąż umacniać naszą pozycję oferując nowoczesne i co ważne kompleksowe usługi. Wierzymy, iż uzupełnienie oferty o specjalistyczne produkty ubezpieczeniowe dostosowane do potrzeb klientów z tego segmentu istotnie przyczyni się do budowy długoterminowych relacji i dalszego umocnienia naszej pozycji na rynku” – powiedział Witold Okarma, wiceprezes Zarządu Banku BGŻ. Dodał, że współpraca z Concordią zapowiada się bardzo interesująco: „Mamy podobne korzenie, operujemy na tych samych rynkach, a co najważniejsze mamy podobną filozofię i podejście do biznesu stawiając na pierwszym miejscu potrzeby klienta, stabilny i długoterminowy rozwój”.

Concordia posiada wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu osiąga sukcesy nie tylko w sferze ubezpieczeń komunikacyjnych, ale także ubezpieczeń dla rolnictwa, segmentu gminnego i samorządowego oraz bancassurance. Bank BGŻ jest partnerem pierwszego wyboru dla podmiotów z sektora rolno-spożywczego. Oferuje unikalną wiedzę ekspercką i nowoczesne usługi bankowe. Uzupełniając swoją ofertę o ubezpieczenia Concordii, dopasowane do indywidualnych preferencji klientów agro Banku BGŻ na pewno umocni swoją pozycję na rynku.

„Rolnicy potrafią bardzo umiejętnie rozpoznać rzetelność zawodową i w tej grupie nasza strategia solidnych ubezpieczeń zyskuje dobre przyjęcie. Wspólny projekt z BGŻ jest z jednej strony tego potwierdzeniem, a z drugiej szansą na umocnienie naszych pozycji.” - powiedział Piotr Narloch, Prezes Zarządu Concordia Polska TUW.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-03-31

Zgłoszenie sprzedaży samochodu ubezpieczycielowi - co warto wiedzieć?

Zgłoszenie sprzedaży samochodu ubezpieczycielowi jest niezbędną czynnością. Wyjaśniamy, jak należy ją wykonać w prawidłowy sposób.

Czytaj więcej
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2020-10-26

Gdzie można kupić ubezpieczenie nagrobka i ile to kosztuje?

Listopad to czas zadumy i nostalgii. Dla niektórych osób wizyta na cmentarzu może jednak wiązać się z nieprzyjemną niespodzianką, jeśli okaże się, że ktoś uszkodził nagrobek bliskiej osoby. Czy...

Czytaj więcej
zycie
Ubezpieczenie na życie
2021-09-24

Długoterminowe ubezpieczenia na życie: ranking polis

Ubezpieczenie na życie jest jednym z najbardziej kompleksowych produktów wśród polis. Ostateczna wysokość składki jest uzależniona od wielu indywidualnych czynników, takich jak wiek oraz stan...

Czytaj więcej
Komentarze