Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta
 • You Can Drive

Ubea - darmowa porównywarka OC i AC

Data publikacji: 2017-03-22

Kto ma najtańsze OC? - w obliczu ciągłych podwyżek składek ubezpieczenia to coraz częściej zadawane pytanie. Darmowy kalkulator OC i AC pozwoli szybko na nie odpowiedzieć.

Podwyżki OC w dużych miastach sięgnęły w zeszłym roku nawet 80%. To jednak jeszcze nie koniec wzrostów cen. Jeśli nie chcesz wydać majątku na obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz polisę AC, skorzystaj ze sposobów pozwalających obniżyć składkę. Jednym z nich jest porównywarka OC – darmowa i szybka.

Jak znaleźć najtańsze OC?

Ubezpieczenie OC jest polisą, którą musi zakupić każdy kierowca. Z tego względu jej zakres jest regulowany prawnie. Oznacza to, że różnice w cenie polis OC oferowanych temu samemu kierowcy przez różnych ubezpieczycieli (które potrafią sięgać 1 000 zł) wynikają jedynie z różnic w algorytmach i stawkach stosowanych przez towarzystwa. Kupienie droższego OC nie daje natomiast wcale większej ochrony ubezpieczającemu się.

Darmowa internetowa porównywarka OC i AC pozwala szybko kupić ubezpieczenia Kiedy zatem zbliża się dzień, kiedy trzeba wykupić obowiązkowe ubezpieczenie znajdź towarzystwo, który ma dla Ciebie najtańszą ofertę. Nie wierz jednak opiniom w Internecie mówiącym, że najtańsze OC jest zawsze u ubezpieczyciela X.

Ubezpieczyciele, wyliczając składkę, biorą pod uwagę wiele czynników, takich jak:

 • historia szkód,
 • wiek kierowcy,
 • staż za kierownicą,
 • miejsce zamieszkania,
 • pojemność silnika,
 • stan cywilny

i dużo innych.

Towarzystwa przykładają jednak różną wagę do poszczególnych czynników. Każdy ubezpieczyciel ma także swoją określoną grupę docelową, czyli typ klientów, któremu chciałby przede wszystkim sprzedawać ubezpieczenia. Tym osobom towarzystwo zaproponuje najniższą składkę. Celem kierowcy szukającego OC powinno więc być znalezienie towarzystwa, które chce właśnie takich właścicieli samochodów jak on.

Sprawdź sposoby naszych ekspertów na tanie ubezpieczenie OC:

Jak działa nasza darmowa porównywarka ubezpieczeń?

Jak jednak znaleźć towarzystwo, które akurat dla Ciebie ma najtańszą ofertę? Można dzwonić do każdego towarzystwa lub umawiać się na spotkanie z agentami, prosząc o wyliczenie składki. Można jednak także wypełnić jeden krótki formularz w darmowej porównywarce OC i w kilka minut poznać oferty kilkunastu ubezpieczycieli.

Porównywarka OC AC Ubea - zawsze darmowa!

Taką funkcjonalność zapewnia darmowa porównywarka OC i AC Ubea. Wypełnienie formularza pozwoli Ci szybko odnaleźć najtańsze ubezpieczenie. Jeśli któraś oferta Ci się spodoba, będziesz mógł też od razu zakupić polisę przez Internet.

Jak skorzystać z kalkulatora OC i AC?

 • Zanim zaczniesz wypełniać formularz w porównywarce, przygotuj prawo jazdy / dowód osobisty właściciela samochodu oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Dzięki temu będziesz miał przy sobie wszystkie dane potrzebne do obliczenia składki.
 • Wypełnij formularz, wpisując prawdziwe i kompletne dane. Podanie nieprawdziwych informacji sprawi, że wyliczona składka nie będzie pokrywała się z rzeczywistą ceną ubezpieczenia.
 • Porównywarka ubezpieczeń Ubea nie prosi o podanie numeru PESEL w trakcie wyliczania składki. Nie jest też wymagane podawanie numeru telefonu. Dane, o które prosimy, są wykorzystywane jedynie do wyliczenia składki.
 • Od razu po wypełnieniu formularza zobaczysz tabelę z wynikami kalkulacji. Teraz możesz już zakupić wybrane ubezpieczenie przez Internet albo skontaktować się telefonicznie z agentem towarzystwa. Jeżeli chcesz jeszcze przemyśleć wybór oferty, skorzystaj z możliwości przesłania kalkulacji na maila. Dzięki temu będziesz mógł do niej wrócić w dowolnym momencie.
 • Pamiętaj, że kupując polisę na odległość, możesz w ciągu 30 dni zrezygnować z umowy bez żadnych konsekwencji.

Jakie ubezpieczenia OC wylicza kalkulator Ubea.pl?

Porównywarka Ubea.pl wylicza składki OC wielu ubezpieczycieli. Każdy z nich ma nieco inny profil idealnego kierowcy, któremu zaproponuje najniższą cenę OC. Każdy z nich oferuje też inne promocje. Poniżej znajdziesz linki do artykułów, z których dowiesz się więcej o sposobie liczenia składki OC przez poszczególnych ubezpieczycieli:

Jak znaleźć dobre AC?

Kupno AC jest nieco bardziej skomplikowane niż wybranie OC. W przypadku autocasco to towarzystwo oraz właściciel samochodu decydują o dokładnym zakresie polisy. Zazwyczaj zapłacenie wyższej składki oznacza lepszą ochronę, jednak nie jest tak zawsze. Kupując AC, zwróć więc uwagę zarówno na cenę, jak i na dokładne warunki umowy.

Darmowa porównywarka Ubea pozwala dopasować zakres ochrony do swoich potrzeb. Wyliczając składkę AC, ustalasz:

 • czy wolisz wariant kosztorysowy czy serwisowy,
 • jaki chcesz udział własny,
 • czy chcesz amortyzację części,
 • czy w razie wypadku chcesz by naprawiono samochód, używając części oryginalnych.

Zmieniając poszczególne czynniki, możesz na bieżąco sprawdzać ceny w każdym z wariantów. Dzięki temu szybko zorientujesz się, w którym towarzystwie jest najlepszy stosunek ceny do jakości i dostosujesz ubezpieczenie do swoich potrzeb.

Czy lojalność w ubezpieczeniach się opłaca?

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej ważnej rzeczy: lojalność w momencie kupowania ubezpieczenia rzadko się opłaca. Ubezpieczyciele zazwyczaj skupiają się na zdobywaniu nowych klientów i to tym osobom proponują niższe stawki. Kiedy więc otrzymasz od dotychczasowego ubezpieczyciela ofertę polisy na następny rok, nie zgadzaj się na nią automatycznie. Sprawdź najpierw, co proponują inni ubezpieczyciele.

Zajmie Ci to przecież tylko kilka minut.

Tagi:

Komentarze

2017-04-21 16:07

emeryt194.150.x.x

Dlaczego grabicie kierowców coraz większymi składkami .W tamtym roku było 300 a terazza ten rok 442 zł banda dobrej zmiany.

2017-04-24 10:53

Ubea.pl81.190.x.x

Na obecne podwyżki OC wpłynęło wiele czynników (ubezpieczyciele odczuli w końcu skutki trwającej przez ostatnia lata wojny cenowej, wprowadzenie podatku bankowego, wyższe odszkodowania i zadośćuczynienia wypłacane poszkodowanym). Faktem jest, że wszyscy ubezpieczyciele podnieśli ostatnio ceny, ale nadal utrzymują się różnice w składkach oferowanych przez poszczególne firmy. Zachęcamy zatem do sprawdzenia w kalkulatorze OC https://kalkulator.ubea.pl, które towarzystwo ma dla Pana najtańszą ofertę.