Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

UNIQA TU wśród najlepszych ubezpieczycieli

Data publikacji: 2010-12-06

UNIQA TU SA w rankingu Gazety Finansowej opublikowanym 3 grudnia 2010 roku zajęła 5. miejsce w kategorii „50 Najbardziej stabilnych instytucji finansowych” oraz 3. miejsce w kategorii „Najbardziej stabilne towarzystwo ubezpieczeń majątkowych”.

„Gazeta Finansowa” wytypowała 50 polskich instytucji finansowych – banków, towarzystw ubezpieczeniowych, powszechnych towarzystw emerytalnych, które w ciągu ostatnich trzech lat wykazały najbardziej stabilny wzrost przychodów. Ocena dotyczyła dynamiki przychodów w pierwszych półroczach lat 2008/2009 i 2009/2010 oraz wielkość przychodów w pierwszym pół br. Identyczne kryteria obowiązywały w rankingu ubezpieczycieli majątkowych. Dane pochodziły z Komisji Nadzoru Finansowego, raportów finansowych oraz ankiet wypełnionych przez instytucje finansowe.

Nagroda dla ubezpieczyciela „Jesteśmy bardzo dumni z tych wyników. Tak wysokie lokaty w rankingu „Gazety Finansowej” są efektem naszej ciężkiej pracy w ostatnich latach i kolejnym dowodem na to, że przyjęta przez nas strategia rozwoju jest słuszna. Wierzymy, że jej kontynuacja przyniesie nam kolejne sukcesy w przyszłości” – skomentował Hans Christian Schwarz, Prezes Zarządu UNIQA TU SA.

To już kolejne wyróżnienie spółki UNIQA w ostatnim czasie. W październiku br. roku towarzystwo uplasowało się na 3. miejscu w Rankingu Firm Ubezpieczeniowych 2010. UNIQA wyróżniła się wśród najlepszych ubezpieczycieli pod względem likwidacji szkód, zarządzania jakością i kontaktu z klientem.

Tagi:

Komentarze