Strona główna  |  Wiadomości  |  UNIQA TU wśród najlepszych ubezpieczycieli

UNIQA TU wśród najlepszych ubezpieczycieli

Data publikacji: 2010-12-06
UNIQA TU SA w rankingu Gazety Finansowej opublikowanym 3 grudnia 2010 roku zajęła 5. miejsce w kategorii „50 Najbardziej stabilnych instytucji finansowych” oraz 3. miejsce w kategorii „Najbardziej stabilne towarzystwo ubezpieczeń majątkowych”.

„Gazeta Finansowa” wytypowała 50 polskich instytucji finansowych – banków, towarzystw ubezpieczeniowych, powszechnych towarzystw emerytalnych, które w ciągu ostatnich trzech lat wykazały najbardziej stabilny wzrost przychodów. Ocena dotyczyła dynamiki przychodów w pierwszych półroczach lat 2008/2009 i 2009/2010 oraz wielkość przychodów w pierwszym pół br. Identyczne kryteria obowiązywały w rankingu ubezpieczycieli majątkowych. Dane pochodziły z Komisji Nadzoru Finansowego, raportów finansowych oraz ankiet wypełnionych przez instytucje finansowe.

Nagroda dla ubezpieczyciela „Jesteśmy bardzo dumni z tych wyników. Tak wysokie lokaty w rankingu „Gazety Finansowej” są efektem naszej ciężkiej pracy w ostatnich latach i kolejnym dowodem na to, że przyjęta przez nas strategia rozwoju jest słuszna. Wierzymy, że jej kontynuacja przyniesie nam kolejne sukcesy w przyszłości” – skomentował Hans Christian Schwarz, Prezes Zarządu UNIQA TU SA.

To już kolejne wyróżnienie spółki UNIQA w ostatnim czasie. W październiku br. roku towarzystwo uplasowało się na 3. miejscu w Rankingu Firm Ubezpieczeniowych 2010. UNIQA wyróżniła się wśród najlepszych ubezpieczycieli pod względem likwidacji szkód, zarządzania jakością i kontaktu z klientem.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-03-31

Zgłoszenie sprzedaży samochodu ubezpieczycielowi - co warto wiedzieć?

Zgłoszenie sprzedaży samochodu ubezpieczycielowi jest niezbędną czynnością. Wyjaśniamy, jak należy ją wykonać w prawidłowy sposób.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-05-18

Ubezpieczenie turystyczne a covid

Koronawirus towarzyszy nam już od ponad roku. Tak długi czas sprawił, że coraz więcej osób chce podróżować za granicę mimo trwającej pandemii. Czy ubezpieczenie turystyczne zapewni ochronę,...

Czytaj więcej
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2020-10-21

Ubezpieczenie od przepięć – jak chroni dom i mieszkanie?

Trudno sobie obecnie wyobrazić dom bez choćby jednego urządzenia elektrycznego. Tymczasem nawet małe przepięcie może spowodować ich nieodwracalne uszkodzenia. Na szczęście proste i tanie ubezpieczenie...

Czytaj więcej
Komentarze