Strona główna  |  Wiadomości  |  Towarzystwa sprzedające ubezpieczenia OC zapłacą więcej

Towarzystwa sprzedające ubezpieczenia OC zapłacą więcej

Data publikacji: 2010-06-25
Towarzystwa ubezpieczeniowe, które oferują polisy komunikacyjne OC, wyraziły zgodę na podniesienie składki na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który zajmuje się wypłatą odszkodowań dla ofiar wypadków, podczas których sprawca nie posiadał polisy OC lub jest nieznany.

Wysokość składki UFG Podwyżka składki była niezbędna, ponieważ wysokość składki przypisanej z ubezpieczeń komunikacyjnych była zbyt niska w stosunku do odszkodowań wypłacanych z tych polis. W 2009 roku wartość wypłaconych przez UFG odszkodowań i świadczeń wyniosła 52,1 milionów złotych, zaś przychody ze składek ukształtowały się na poziomie 35,7 milionów złotych.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-09-30

OC na raty oznacza dużą dopłatę?

Podwyżka cen OC może sugerować, że ratalna płatność składki to dobre rozwiązanie. Sprawdzamy, czy OC na raty wiąże się ze sporym wzrostem kosztów.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-05-16

Barometr Ubea.pl: ceny OC w kwietniu 2022 r.

Obawy dotyczące podwyżek średniej składki OC nadal są spore. Sprawdzamy, czy kwietniowe dane uzasadniają wspomniane obawy wielu polskich kierowców.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-04-16

Barometr Ubea.pl: ceny OC w marcu 2022 r.

Wielu analityków spodziewa się rychłego wzrostu składek OC dla kierowców. Warto sprawdzić, czy taka zmiana miała miejsce już w marcu 2022 roku.

Czytaj więcej
Komentarze