Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta
 • You Can Drive

SKOK

SKOK logo

Kalkulator ubezpieczeń w SKOK

Kliknij poniżej, aby przejść do kalkulatora OC / AC. Szybko sprawdzisz, kto zaproponuje Ci najtańsze OC oraz najlepsze AC.

Jeśli interesuje Cię inne ubezpieczenie, kliknij poniżej:

DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

Saltus Ubezpieczenia (dawniej SKOK) jest obecny na polskim rynku już od ponad 20 lat. Aktualnie na Saltus Ubezpieczenia składają się dwa towarzystwa: Saltus Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych (sprzedające polisy majątkowe) oraz Saltus Towarzystwo Ubezpieczeń Na Życie SA. Oprócz szerokiej gamy produktów chroniących życie i dobytek firma proponuje także ubezpieczenia zdrowotne.

Obecnie Saltus współpracuje ściśle z pośrednikiem ubezpieczeniowym Asekuracja, co pozwala na poszerzenie oferty towarzystwa o kolejne produkty.

Należy podkreślić, że Saltus prowadzi swoją działalność jako towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych. Oznacza to, że jego celem jest nie bezpośrednie osiąganie zysku, lecz wspólne pokrywanie powstałych szkód. Każdy ubezpieczony jest jednocześnie członkiem towarzystwa, a każdy członek towarzystwa jest równocześnie ubezpieczonym.

Sprawdź także ofertę innego towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych: TUW TUZ

Kalkulator OC/AC Saltus

Na stronie internetowej towarzystwa Saltus znajduje się kalkulator umożliwiający wyliczenie składki ubezpieczenia samochodu, a także zakup polisy. Koszt OC i AC wyliczony przy pomocy tego narzędzia warto porównać ze składkami ubezpieczeń w innych towarzystwach. Ich poziom poznasz za pośrednictwem kalkulatora OC / AC.

Kontakt Saltus

Adres korespondencyjny

Saltus Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA /
Asekuracja Sp. z o.o.
ul. Władysława IV 22
81-743 Sopot

Telefon

tel.: 58 770 36 90
tel. kom.: 801 888 666

Biuro Obsługi Klienta czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.
Uwaga: w związku z sytuacją panującą w kraju od 16.03.2020 do odwołania infolinia czynna od 8:00 do 16:00

Mail

Opinie o Saltus

Masz lub miałeś ubezpieczenie w Saltus? Napisz swoją opinię o Saltus i przeczytaj, jak inni oceniają to towarzystwo.

Zgłoszenie szkody Saltus

Jeżeli przydarzy Ci się szkoda z ubezpieczenia mieszkania, zdrowotnego lub NNW, skontaktuj się jak najszybciej telefonicznie z Saltus (dzwoniąc na numer podany powyżej) i poinformuj ubezpieczyciela o zdarzeniu. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy potrzebna jest Ci pomoc Assistance z ubezpieczenia mieszkania. W takim przypadku zadzwoń pod numer:

22 575 95 78.

Jeśli potrzebujesz pomocy w trakcie podróży, zadzwoń do centrum pomocy Saltus pod numer:

22 575 93 49.

W przypadku szkody z polisy komunikacyjnej powinieneś natomiast zadzwonić do tego towarzystwa, u którego, za pośrednictwem Saltus, ubezpieczyłeś swoje auto:

 • MTU: 58 555 62 22
 • ERGO Hestia: 58 558 70 00
 • Link4: 22 444 44 44

Wypowiedzenie OC Saltus

W zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych Saltus jedynie sprzedaje polisy proponowane przez inne towarzystwa. Jeśli więc chcesz zrezygnować z danego OC, najlepszym wyjściem będzie dostarczenie własnoręcznie podpisanego wypowiedzenia do tej firmy, w której faktycznie masz ubezpieczone auto.

Dowiedz się, jak wypowiedzieć ubezpieczenie OC w ERGO Hestii, MTU24 lub Link4.

Rezygnacja z OC Saltus

Kiedy kupujesz samochód, ubezpieczenie OC zawarte przez poprzedniego właściciela przechodzi automatycznie na Ciebie. Towarzystwo ubezpieczeniowe ma jednak prawo do rekalkulacji składki. Może się więc okazać, że pozostanie u dotychczasowego ubezpieczyciela nie będzie dla Ciebie tak korzystne, jak myślałeś. W takiej sytuacji pamiętaj o swoim prawie do wypowiedzenia OC w dowolnym momencie, które posiadasz jako nowy właściciel samochodu.

W takiej sytuacji powinieneś od razu zawrzeć nową umowę ubezpieczenia OC w innej firmie. Nawet jeden dzień braku OC naraża Cię bowiem na karę ze strony UFG.

Zgłoszenie sprzedaży samochodu Saltus

Osoba sprzedająca samochód ma obowiązek zgłosić ten fakt do swojego ubezpieczyciela w ciągu dwóch tygodni. Jeśli posiadasz polisę w Saltus to, podobnie jak to jest z wypowiedzeniem OC, sprzedaż najlepiej zgłosić w tym towarzystwie, w którym faktycznie jesteś ubezpieczony.

Ubezpieczenie samochodu Saltus

Aktualnie Saltus Ubezpieczenia pośredniczy w sprzedaży polis komunikacyjnych Link4. Szeroka gama produktów tego towarzystwa umożliwia kompleksowe ubezpieczenie samochodu.

Ubezpieczenie OC Saltus

Właścicielom samochodów Saltus oferuje ubezpieczenie OC od Link4 sprzedawane w pakiecie z Programem pomocy. Gwarantuje on:

 • pomoc drogową w razie wypadku na terenie całej Polski (ubezpieczyciel zapewnia, że średni czas dotarcia pomocy na miejsce zdarzenia to zaledwie 30 minut);
 • naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia lub holowanie do 100 km do warsztatu wskazanego przez Link4;
 • samochód zastępczy do 3 dni w razie wypadku lub kradzieży auta;
 • pomoc w razie uszkodzenia opony.

Ubezpieczenie AC Saltus

Dzięki OC nie musisz wypłacać z własnej kieszeni odszkodowania osobie poszkodowanej w zdarzeniu spowodowanym z Twojej winy. Z AC otrzymasz natomiast pieniądze na naprawę swojego samochodu. AC z Link4 sprzedawane przez Saltus to kompleksowa oferta umożliwiająca Ci skorzystanie z takich opcji jak:

 • stała suma ubezpieczenia (odszkodowanie zostanie wypłacone w oparciu o wartość auta ustaloną w momencie zawierania umowy)
 • czy brak konsumpcji sumy ubezpieczenia (wypłacone świadczenie nie pomniejszy obowiązującej sumy polisy).

Możesz także zdecydować się na tańsze SmartCasco, chroniące jedynie od żywiołów, szkody całkowitej lub kradzieży (w zależności od tego jaki konkretnie wariant wybierzesz).

Ubezpieczenie Assistance Saltus

Awaria auta zepsuje najlepiej zaplanowane wakacje. Sytuację może jednak uratować ubezpieczenie Assistance. W Saltus masz do wyboru ubezpieczenie w trzech wariantach: Assistance, Assistance Plus lub Assistance Komfort. Dobierz polisę do swoich oczekiwań oraz możliwości finansowych.

Ubezpieczenie Kluczyki Plus Saltus

Kradzież kluczyków do auta czy dowodu rejestracyjnego to dla każdego stresująca sytuacja. Aby nie musieć przejmować się dodatkowo finansowymi kosztami formalności niezbędnych w takim przypadku, zakup wcześniej innowacyjną polisę Kluczyki Plus. Pomoże ona także w przypadku kradzieży tablic rejestracyjnych.

Ubezpieczenie Szyb Saltus

Szyby to jeden z elementów auta najbardziej podatnych na uszkodzenia. Ubezpieczenie zapewni naprawę lub wymianę uszkodzonych szyb do kwoty nawet 3 000 zł.

Zielona Karta Saltus

Obecnie Saltus sprzedaje ubezpieczenia OC proponowane przez Link4. Miłośnicy podróżowania autem po dalekich zakątkach Europy ucieszą się więc z faktu, że to towarzystwo oferuje bezpłatnie Zieloną Kartę do każdej polisy OC.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód Saltus

Saltus pośredniczy w sprzedaży polis Link4, który na obecną chwilę nie należy do systemu bezpośredniej likwidacji szkód. Jeżeli więc Twoje auto zostanie uszkodzone w zdarzeniu spowodowanym przez innego kierowcę, po odszkodowanie musisz zgłosić się do jego ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie turystyczne Saltus

Marzysz o spokojnych i bezproblemowych wakacjach? Zapewnij je sobie, kupując przed wyjazdem ubezpieczenie turystyczne. Polisa proponowana przez Saltus pomoże Ci wtedy, kiedy za granicą zachorujesz, ulegniesz nieszczęśliwemu wypadkowi, a także kiedy Twój bagaż zostanie uszkodzony lub Ty wyrządzisz szkodę innej osobie.

Ubezpieczenie domu Saltus

Ubezpieczenie domu w Saltus

Każdy właściciel domu wie, ile pracy trzeba włożyć, aby w budynku wszystko dobrze funkcjonowało. Dlatego w ramach ubezpieczenia nieruchomości Saltus nie tylko zabezpiecza dom od skutków żywiołów, lecz także oferuje rozbudowane Assistance w Domu. Zapewnia ono pomoc między innymi hydraulika, szklarza czy elektryka.

Ubezpieczenie mieszkania w Saltus

Rezygnacja z ubezpieczenia mieszkania może okazać się tylko pozorną oszczędnością, która zakończy się wydaniem tysięcy złotych na remont lokalu po zalaniu. Jeżeli nie stać Cię na jednorazowe zapłacenie całej kwoty ubezpieczenia, postaw na zapłacenie składki w ratach. W ten sposób uchronisz domowy budżet od zbyt dużego jednorazowego wydatku, a jednocześnie zabezpieczysz się od skutków żywiołu.

Ubezpieczenie domku letniskowego Saltus

Saltus ubezpiecza nie tylko te domy i mieszkania, które służą nam cały rok. W ofercie towarzystwa znajdziemy także ubezpieczenie chroniące domki letniskowe. Istnieje także możliwość ubezpieczenia budynków gospodarczych.

Ubezpieczenie budowy Saltus

Postanowiłeś spełnić swoje marzenie i budujesz dom? Ubezpiecz go jeszcze w trakcie budowy, abyś w razie kataklizmu nie stracił wszystkich zainwestowanych pieniędzy.

Ubezpieczenie na życie Saltus

Ubezpieczenie NNW Saltus

Wypadku chodzą po ludziach. Dzięki ubezpieczeniu następstw nieszczęśliwych wypadków nie zostaniesz jednak bez ochrony w razie nieszczęśliwego zdarzenia. Saltus oferuje elastyczny zakres ochrony, który możesz swobodnie rozszerzać w zależności od swoich potrzeb.

Ubezpieczenie zdrowotne Saltus

Każdy Polak wie, że publiczna służba zdrowia to niekończące się oczekiwanie: na rejestrację, na wizytę, na leki. Dlatego Saltus proponuje innowacyjne ubezpieczenie Saltus Kuracja, które daje dostęp do lekarzy i badań, jeżeli trafisz do szpitala z powodu:

 • zawału serca,
 • udaru mózgu,
 • nieszczęśliwego wypadku.