Strona główna  |  Wiadomości  |  Prezes PZU na posiedzeniu The Geneva Association

Prezes PZU na posiedzeniu The Geneva Association

Data publikacji: 2011-05-24
W dorocznym posiedzeniu członków organizacji The Geneva Association, które odbędzie się w Rio de Janeiro 25-28 maja br., udział weźmie Andrzej Klesyk, prezes zarządu PZU S.A.

W tym roku dyskusje poruszane na zgromadzeniu organizacji skupiającej liderów świata ubezpieczeń będą dotyczyć nadzoru i regulacji, stabilności finansowej rynku ubezpieczeniowego oraz ryzyka i problemów związanych ze zmianami i zjawiskami klimatycznymi na ziemi.

Konferencja W trakcie posiedzenia Andrzej Klesyk, prezes PZU, przedstawi problemy, z jakimi borykają się towarzystwa ubezpieczeniowe w związku z mnożącymi się regulacjami w branży ubezpieczeniowej, które hamują rozwój firm i zwiększają koszty. Prezes PZU podejmie inicjatywę podjęcia nieszablonowych działań, które będą miały na celu uporządkowanie i ujednolicenie regulacji, z korzyścią dla wszystkich firm ubezpieczeniowych działających na polskim rynku, jak i ich klientów.

The Geneva Assosciation jest międzynarodową organizacją skupiającą w swoich szeregach prezesów ponad 80 najpotężniejszych firm ubezpieczeniowych na świecie. Andrzej Klesyk jest członkiem organizacji od 2008 roku i jednocześnie jest jedynym przedstawicielem Europy Środkowo - Wschodniej. PZU ściśle współpracuje z The Geneva Association, m.in. w siedzibie PZU działa jedyne w tej części Europy biuro tej organizacji.

Podobne artykuły
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2022-10-18

Ubezpieczenie nagrobków w 2022 roku: kto je oferuje?

Ubezpieczenia nagrobków już od dłuższego czasu są dostępne w Polsce. Przed kolejnym Dniem Wszystkich Świętych sprawdzamy, jak wygląda oferta takich polis w 2022 r.

Czytaj więcej
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2022-06-21

Ubezpieczenie fotowoltaiki - właściciele domów mają wybór?

Ubezpieczenie fotowoltaiki staje się coraz bardziej popularne. Wyjaśniamy, jak ubezpieczyć fotowoltaikę mogą właściciele domów jednorodzinnych.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-05-31

Na które OC i AC rzadko się skarżyliśmy w 2021 roku?

Wiemy, ile skarg do Rzecznika Finansowego na OC i AC dotyczyło poszczególnych firm. Warto porównać te nowe wyniki z udziałem rynkowym ubezpieczycieli.

Czytaj więcej
Komentarze