Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta
 • You Can Drive

Porównaj ceny ubezpieczeń turystycznych z kosztami leczenia - radzi mBank

Data publikacji: 2011-05-27

Koszty leczenia poza granicami Polski mogą być nawet 300 razy wyższe od ceny ubezpieczenia turystycznego. Dlatego tak ważne jest, aby przy wyborze polisy turystycznej kierować się gwarancją pokrycia kosztów leczenia i natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Sezon letni sprzyja wyjazdom zagranicznym. Jak wynika ze statystyk Instytutu Turystyki, w okresie od maja do sierpnia 2010 roku, podróż zagraniczną odbyło ok. 3 mln Polaków. Kraje, które odwiedzali to Włochy (12%), Niemcy (10%), w dalszej kolejności Chorwację, Czechy i Hiszpanię (po 8%). Ważną informacją jest, że aż 60% wyjazdów była organizowana samodzielnie. Znaczy to, że turyści sami zapewniali sobie ochronę w postaci ubezpieczenia.

Szacunki mBanku i BRE Ubezpieczenia pokazują, że koszty leczenia za granicą mogą być nawet 300 razy wyższe od ceny ubezpieczenia turystycznego! Przykładowo, jeden dzień pobytu w szpitalu we Francji kosztuje nawet 1500 EURO, podczas gdy koszt ubezpieczenia stanowić będzie jedynie 0,3% tej sumy.

Przykładowe ceny świadczeń medycznych za granicą pokazują, że podróżnik powinien liczyć się z dużymi kosztami w związku z wizytą u lekarza lub pobytem w szpitalu.

 • Hiszpania: Wizyta u lekarza - 40-60 EURO, 1 dzień w szpitalu - 180 EURO
 • Francja: 30-70 EURO i 600 - 1500 EURO
 • Egipt: 20-40 USD i 100 - 300 USD
 • Tunezja: 30-40 TND i 30-200 TND
 • Turcja: 30 USD i 50 USD
 • Szwajcaria: 100 CHF i 800 CHF

Źródło: szacunki własne mBank

Cena ubezpieczenia turystycznego mDirect w mBanku dla 4-osobowej rodziny, przy założeniu że wyjeżdża na osiem dni, może wynieść 52,80 zł w wariancie Minimum, 91,60 zł - Medium i 172,40 zł za pakiet Maximum, charakteryzującym się największym zakresem opieki i sumą ubezpieczenia.

"Dobrze dobrane ubezpieczenie podróżne pozwala wyeliminować lub ograniczyć niebezpieczeństwo znacznego uszczuplenia portfela w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń. Dzięki ubezpieczeniu musimy płacić za koszty leczenia i lekarstw w obcym kraju, transport medyczny czy odszkodowanie wobec innej osoby, której naszym działaniem wyrządzimy szkodę. Co ciekawe, otrzymamy także zwrot kosztów, jeśli nasz bagaż zostanie zagubiony lub uszkodzony" - tłumaczy Małgorzata Cieślak, ekspert ds. ubezpieczeń w mBanku. "Warto podkreślić, że wiele z tych okoliczności może wystąpić jednocześnie, a taka „kumulacja” może słono kosztować i sprawić, że zamiast wspominać podróż latami, będziemy chcieli o niej jak najszybciej zapomnieć" – dodaje Cieślak.

Dane mBanku i BRE Ubezpieczenia wskazują, że najczęściej na wycieczce poza terenem RP zdarza nam się nagłe zachorowanie - 45% przypadków. Na szczęście coraz częściej myślą o zakupie ubezpieczenia podróżnego. "W ubiegłym roku Klienci złożyli blisko dwa razy więcej wniosków o ubezpieczenie medyczne niż w latach poprzednich. Trend ten powtarza się także w 2011 r." – mówi Paweł Zylm, Prezes BRE Ubezpieczenia.

"Jeszcze nie jest zbyt późno aby wykupić ubezpieczenie podróżne, nawet jeśli data naszego wyjazdu jest już bardzo bliska. Polisy w kanałach direct, w tym ubezpieczenie w mBanku, można kupić przez internet lub telefon nawet czekając na lotnisku, na 2 godziny przed wyjazdem" – podpowiada Paweł Zylm. Numer polisy Klient otrzymuje SMS-em na nr telefonu komórkowego, a potwierdzenie zawarcia polisy przesyłane jest w formie dokumentu PDF na skrzynkę e-mail.

Źródło: mBank

Tagi:

Komentarze