pon-pt godz 9:00-17:00

71 722 80 00

Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Opinie o AVIVA

2012-07-06 20:51

łucja

JEŚLI MACIE POLISĘ AC W AVIVA I KOLIZJĘ TO TAK JAK BYŚCIE JEJ NIE MIELI.ŻADNEJ POMOCY ANI WYPŁATY ODSZKODOWANIA WIĘC NIEMA SENSU PŁACIĆ ODRADZAM

2012-07-19 15:36

wujekwania

"Na początku było..." nieźle. Ten okres to rzeczywiście działalność na rzecz klienta i ... wejścia na rynek majątkowy. Obniżka franszyzy redukcyjnej, najwyższe stawki kalkulacyjne przy wyliczaniu kosztorysowym(łącznie z zyskiem!), rozszerzanie zakresu ochrony, rezygnacja z dodatkowej składki z poszukiwanie przyczyny szkody, rozstrzyganie większości spraw wątpliwych na korzyść klienta.A co najważniejsze - brak problemów z wypłatą odszkodowania i w miarę sprawna likwidacja. Z upływem czasu i zdobyciem rynków ( przymusowi jelenie z BZWBK) całkowite odwrócenie się od klienta. Wprowadzanie obostrzeń dotyczących ubezpieczanego mienia, absurdalna interpretowanie zapisów owu, coraz niższe odszkodowania ( stawki kalkulacyjne, brak zysku) i coraz częstsze odmowy . Szczytem bezczelności było powoływanie się na zapisy obecnych przepisów budowlanych do obiektów sprzed 1945 r., które przyjęło się do ubezpieczenia i za które pobrało składki. Ostatnio wprowadzone warunki ubezpieczenia domów to szczyt absurdu i wymagania wyższe niż praktycznie egzekwowane przez Nadzór Budowlany. Coraz więcej formalności i "papierów" przy likwidacji, coraz dłuższa i bardziej wyboista droga do uzyskania odszkodowania. Osobiście - nie polecam.

2012-08-03 20:42

KAMILLA

Witam wszystkich. Dołączam się do grona osób , które zostały przez Avive oszukane. Opłacam AC od ponad 10-ciu lat. Nigdy nie spotkałam się z taką arogancją z strony ubezpieczyciela. Już w dniu zgłaszana szkody, pani na infolinii mówiła to głosem już zniechęcającym mnie do złożenia zgłoszenia. Następnie firma wynajęta przez Avive, która sporządza protokół szkody to następna porażka. Pan pracuje od 8-16 w dniu pon-pt- co zrobić jak człowiek pracuje. Nie ma wyjścia trzeba zwolnić się z pracy, ale przejdźmy dalej. Po podpisaniu protokołu szkody na orzeczenie odszkodowania czeka się trzy tygodnie. Po zaakceptowaniu kosztów odszkodowania , które jest tak zaniżone ,że szkoda mówić- na wypłatę czekam już dwa tygodnie. Dzwoniąc na infolinie to totalna porażka. Osoby tam siedzące to następna porażka na niczym się nie znają . Odpowiadają cytatami z OWU Aviva. I co ciekawe Aviva ma do 90 dni na zakończenie szkody wraz z wypłata. Człowiek szuka najtańszego ubezpieczenia na rynku i sam za to płaci swoimi nerwami. Mam drugi samochód ubezpieczony w PZU- i co ciekawe tu od zgłoszenia do wypłaty odszkodowania to czas dwa tygodnie- jest różnica. Zaoszczędziłam 100 zł w ubezpieczeniu OC/AC- ale straciłam więcej czasu i nerwów na walkę o odszkodowanie. MAM NADZIEJĘ ,ŻE OPINIE OSÓB POKRZYWDZONYCH DADZĄ DO MYŚLENIA OSOBOM, KTÓRE CHCĄ WYBRAĆ TEGO UBEZPIECZYCIELA . PAMIETAJMY AVIVA UTRZYMUJE SIĘ TYLKO NA RYNKU DZIĘKI NASZYM SKŁADKOM OC I AC

2012-09-05 21:04

EWA

OSZUSCI SZKODA GADAC!!!!!!!!!!!

2012-10-02 20:35

xaltuton

Moim rodzicom zostało 9000 zł kredytu za dom do spłacenia, kiedy nagle zmarł ojciec. Był ubezpieczony na życie w AVIVIE z cesją na bank, w którym brali kredyt. Za kilka dni mija 4-ty miesiąc od zgłoszenia przez mamę roszczenia do AVIVY o spłatę reszty kredytu (ubezpieczenie na chwilę obecną opiewa na 23000 zł). Nie chcą jej udzielać informacji, bo niby tylko z bankiem mogą dyskutować,, bo na nich cesja. Mama składała pisma do AVIVY i do banku. Ze strony AVIVY, ciągle odwlekanie, nic nie wiadomo, człowiek na urlopie... tymczasem mama spłaca kolejne raty kredytu (zostało jej do spłacenia 5000 zł obecnie) i ciągle opłaca ubezpieczenie w AVIVIE (ubezpieczenie na życie ojca; który już nie żyje). Tak doradzono jej w banku, żeby nie było problemów, że ciągłość ubezpieczenia została przerwana. PARANOJA!! Dodam, że spłacanie kredytu z jednej emerytury, która jej została powoduje, że ledwo wiąże koniec z końcem,. Co robić???

2012-10-16 19:44

AVIK7

Skontaktujcie się z agentem, który obsługuje tę polisę albo z kimś z biura AVIVY w najbliższym mieście. On powinien wszystko wyjaśnić w Biurze Głównym i mamie wszystko wyjaśnić. Jeśli AVIVA już wie , że ojciec nie żyje to przysługuje już świadczenie z tytułu śmierci ubezpieczonego i składki z tytułu polisy nie należy płacić ./bo nie wiadomo czy będą chcieli zwrócić ale i tak trzeba pisać póżniej o zwrot bo składki niepotrzebnie były zaplacone/ Odszkodowanie zostanie przelane na konto banku. W sprawie różnicy między sumą ubezpieczeniwą tj.23000zł a zaległością w banku trzeba rozmawiać z kimś kumatym w banku, bo powinni zwócić mamie tę różnicę. Nie mogą przecież w ten sposób zarabiać na klientach. Już zarobili na odsetkach.

2012-10-16 19:51

AVIK7

Dodam jeszcze że banki nie znają się na ubezpieczeniach i żle podpowiadają , że trzeba nadal płacić składki ubezpieczeniowe po śmierci ubezpieczonego. To nieprawda.

2012-12-07 19:29

kris

po co płacicie za nieboszczyka? przepraszam ale to paranoja jakaś... ;-) bo to jest ubezpieczenie na życie, aby zostało wypłacone rodzinie.

2012-12-19 01:06

ag

Jezeli Ojciec zmarł a był ubezpieczony, to od tego dnia juz składka nie musi byc płacona.Ktos w banku bzdury mowi.Najlepiej zgłosic sie w takich sprawach do agenta i to agent bedzie pilotowac sprawe.

2012-10-17 21:28

Tomek

Odradzam wszystkim którzy się zastanawiają czy skorzystać z usług tej firmy. Liczy sie aby wziąć kasę potem maja cie serdecznie gdzieś. Przez kilka dni nie mogłem sie do nich dodzwonić po 2 (dwóch) godzinach czekania dopiero ktoś łaskawie odebrał. .. i nic z tego nie wynika dalej nie mam żadnej odpowiedzi a dodzwonić się do konsultanta graniczy z cudem. lepiej dopłacić więcej i być zadowolony z usługi a i tak w ogólnym rozrachunku wyjdzie taniej -- koszt połączenia -- zdrowie i nerwy

2012-10-18 08:52

mark

Kombinują jak i reszta "towarzystw". Po to są, żeby z was kasę ściągać i z tego żyć. A najgorsze, że obywatela przymusza się do składki OC, choć niewiele z tego jest. Wszystko jest miło, jak zakładacie polisy i macie płacić składki. A jak chcecie "wyłudzić" odszkodowanie, to jesteście "be".

2012-11-09 13:50

Roman

Nigdy więcej tej firmy. Agentów szkolą by chodzili po rodzinie i znajomych. Nie będą mieli do kogo pójść to ich zwalniają. Polisę posiadam już 4 lata a miałem już 3 opiekunów (agentów) bo poprzednika zwolnili. A jak idę do biura po informację nic nie wiedzą, kto jest pana opiekunem też nie wiem bo nastąpiła zmiana a nowy się nie kontaktuje. Jeśli chodzi o roszczenia oczywiście też nie jest łatwo sąsiad złamał rękę nie mógł się skontaktować z agentem bo nie pracował już, chyba ten sam co ja podpisałem z nim. Wysłał więc pismo o odszkodowanie do biura głównego z całą dokumentacją medyczną. czekanie na odpowiedź 30 dni i pismo nie został wypełniony druk, proszę o wypełnienie wniosku u agenta lub w oddziale. W oddziale nikt go nie obsłużył bo Pani nie była agentem i nie miała prawa podpisać i tylko osoba która zajmuj się moją polisą ma takie prawo, co jest zupełną bajką odpowiedz dostał po tygodniu że ma zadzwonić do Pana X oczywiście Pan nie mógł się z nim spotkać bo nie było mu po drodze i czekał 2 miesiące. A jak przyjechał to chciał mu sprzedać więcej ubezpieczeń mówiąc że to i tamto musi Pan mieć. na wypłatę czekał kolejne 30 dni.

2013-11-10 20:15

ap_s3@interia.pl

Czy dalej posiada Pan to ubezpieczenie, chce Pan ograniczyć jego koszty?

2012-12-07 19:18

niedoszły

Chciałem zawrzeć z nimi polisę OC+AC na samochód. Ale przyznałem się, że w przeciągu ostatnich trzech lat korzystałem 3 razy z AC (samochód w leasingu na firmę, teraz mam wykup i muszę już sam ubezpieczyć). Powiedzieli mi, że w ich ocenie ryzyka nie dostanę u nich AC, a samo OC będzie tak drogie dla mnie, że się nie zdecyduję na korzystanie z ich usług. Wynika z tego, że miałbym płacić 2500 zł rocznie i nie korzystać z polisy AC, bo mogą mnie wyrzucić z "klubu ubezpieczonych" po pierwszym zdarzeniu, np lakierowania drzwi oklepanych na parkingu. Wnioski nasuwają się same...

2012-12-14 18:05

oszukany

Uwaga dla nich liczy sie słowo tak przez tel. a potem komornik mimo iż nic nie podpisałeś i nic nie zapłaciłeś śmieszne ale prawdziwe. Przez tel. wszystko brak mi słów. Piszcie jeśli was tak samo zrobili, a teraz komornik ha ha ha .

2013-01-29 23:14

hahaha

A co oznacza słowo tak??? No bez jaj , hah. Jak ktoś nie wie co mówi, to do kogo pretensje? Do mnie też dzwonili i nagrywali rozmowę, ale powiedziałem, że chcę tylko propozycję i spoko, komornik mnie nie straszy haha poza tym, chyba coś ściemniasz, bo ostatnia polisa jak jej nie opłaciłem to została anulowana a ja sobie zawarłem gdzie indziej. Ściema!

2013-11-14 20:14

Zniesmaczony

Odradzam. Już podczas pierwszego spotkania, gdy odmówiłem zawarcia jakiejkolwiek umowy, agentka (czyli "doradca finansowo-ubezpieczeniowy") zaczęła mnie obrażać, sugerując, że jestem nieinteligentny, nie mówię prawdy itp. Jeszcze raz odradzam.

2012-12-18 21:49

Maciek

Próbują wyłudzić OC mimo wypowiedzenia przysyłają wezwania do zapłaty i straszą!

2013-01-05 13:44

odradzam

Współpracowałem z tą firmą ponad 10 lat, nie wypłacono mi ostatniego należnego wynagrodzenia, pracownik działu prawnego udzielił mi odpowiedzi " nie wypłaciliśmy i co nam Pan zrobi " Nic im nie zrobię bo jest to firma bandycka i przeżarta korupcją, w umowach w tamtym czasie mieli zapis że wszelkie sprawy sporne mogą być załatwiane przed sądem rejonowym w Warszawie. Szefem działu prawnego tej firmy był sędzia tego sądu. Czy nie jest to układ mafijny?

2013-01-17 23:18

Oszukany przez AVIVA

Ban.ycko-złod.iejskie zachowanie. Kłamliwe informacje. Zero pomocy przy kupnie-sprzedaży samochodu. Omijać wielkim łukiem. Mam 550 zł przez tą zło.ziejską firmę w plec, bo mnie pracownicy wprowadzili w błąd. Pozytywne komentarze pisane są najprawdopodobniej wyłącznie przez pracowników avivy. UWAGA!!!!

2013-01-17 23:21

kchrzmowgs

zgadza się gg 8356786 Firma okłamuje klientów. UWAGA!!!!!!

2013-01-18 12:52

Zofia

Tagi: oszukani przez AVIVA Złodziejska firma AVIVA kradnie oszukuje oszuści AVIVA Złodzieje OC sprzedaż auta samochodu pojazdu wypowiedzenie OC zawiadomienie o zbyciu auta Podobnie jak przedmówca: Przed sprzedażą samochodu prosiłam firmę AVIVA o precyzyjną informację jak się uchronić przed konsekwencjami w razie wypadku spowodowanego przez kupującego, któremu przekazuje się polisę OC oraz co zrobić, aby uzyskać nadpłaconą składkę za prawie cały rok w wysokości ponad 500 zł. Na to pracownica odparła, że należy kupującemu przekazać spokojnie bez obaw polisę im - AVIVIE - wysłać faksem lub listem (poleconym) powiadomienie o zbyciu pojazdu i umowę kupna-sprzedaży - co też niezwłocznie uczyniłam. Rozmowę utrwaliłam na dyktafonie. Jakież było moje nieukrywane oburzenie, gdy po 2 dniach zadzwoniłam z pytaniem, kiedy otrzymam zwrot należnych mi nadpłaconych składek. Okazuje się, że firma AVIVA celowo wprowadza ubezpieczonych w błąd. Aby uchronić swoje pieniądze należy: Wyłącznie podczas sprzedaży pojazdu zadbać o to, żeby kupujący podpisał "Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych". Bez tego nie wolno mu dawać kluczyków i żadnych dokumentów pojazdu. Wg stanu prawnego na 18.01.2013 sprzedający NIE MA DO WYPOWIEDZENIA UMOWY OC PRAWA. Poprzez celowe wprowadzenie klienta w błąd firma AVIVA zyskuje to, że ubezpieczenie dalej biegnie w jej firmie i uzyska związaną z tym a nienależną jej składkę. Nie ważne jest dla nich, że oszukany były klient już do nich więcej nie wróci, bo konkurencja jest na rynku ubezpieczeniowym olbrzymia. Trzykrotnie zwracałam się pisemnie listem, faksem i mailem o pomoc firmę AVIVA. Bez żadnego skutku. Firma AVIVA konsekwentnie milczy. W przygotowaniu jest pozew zbiorowy o odszkodowanie. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt dopisując swoje posty.

2013-02-18 21:03

ch

Proponuję zapoznać się z ustawą OC.

2013-01-20 20:35

oszukana

Niestety ale wszystkie negatywne wypowiedzi to 100% prawda. Rówież zostalam " oszukana" przez Avivę. Mialam 4 polisy, 2 zlikwidowałam wcześniej, 2 są teraz w likwidacji. Agent niestety okazał sie bardzo nie profesjnalnym doradcą. Dużo pieniędzy straciłam przez niego.!!! Nikomu nie polecam tej FIRMY

2013-11-10 20:13

ap_s3@interia.pl

Bardzo proszę o informację mailową ap_s3@interia.pl dlaczego Pani zrezygnowała - straciła Pani pieniądze?

2013-01-31 14:53

tram

Zdecydowanie odradzam. Okradziono mi samochód szkoda wg wyceny ich sieciowego warsztatu: na nowych częściach 5-6 tys., na używanych nie mniej niż 2500,00. Wypłacono mi 1450,00!

2013-01-31 15:52

guter

Przy zawieraniu umowy ubezpieczenia bardzo miła i rzetelna obsługa.Po kilku dniach spotkał mnie pech i miałem szkode z AC.Nie bede sie zbyt rozpisywał ale powiem jedno.Nigdy wiecej w zyciu w tej ubezpieczalni nie zawre umowy poniewaz auto juz dwa tygodnie stoi uszkodzone i z nikim nie idzie sie dogadac,nie potrafia powiedziec kiedy dostany jakas wycene.Jeszcze raz nie polecam nikomu.

2013-02-03 17:58

Leszek

Mam ubezpieczony dom w Aviva w dniu 29.12.2012.nastąpiło zalanie zgłosiłem szkodę a po tygodniu miałem wizytę pana który udokumentował szkodę . Wypłata odszkodowania nastąpiła po miesiącu suma odszkodowania była adekwatna do poniesionych strat. Moim agentem jest p.Szymon Drzewiecki jest to profesjonalista umie doradzić a nie jest nachalny.

2013-02-25 15:11

piter

Sam widzisz. Po tygodniu wizyta kogoś kto udokumentował wszystko, a zgodnie z przepisami mają trzy dni.

2013-02-18 11:20

Sławek

AVIVA TO UCZCIWA FIRMA I DZIAŁAJACA BEZ ZARZUTÓW.POLECAM

2013-02-20 23:24

Piter

Jasne. Słowo uczciwa widzieli tylko w słowniku.

2013-07-29 20:22

andrzej

co?pracujesz tam

2013-02-20 23:23

Piter

NIE NIE NIE i jeszcze raz NIE!!! Zalanie mieszkania - 4 piętro - łazienka dwie ściany do malowania i sufit - jedna ściana płytki, przedpokój dwie ściany tynk strukturalny plus malowanie i sufit gładź plus malowanie. Do tego odgrzybianie każdej powierzchni i zapłata komuś kto to wszystko zrobi- WYCENA TYCH PARTACZY - 339,49ZŁ!!! Do tego skandalicznie nie miły kontakt!!! Trzykrotnie prosiłem o kontakt z likwidatorem i nie miał dla mnie czasu!!! Jak już się dodzwoniłem to Pani likwidator zgoniła winę na kolegę, który niby zajmuje się moją sprawą i powiedziała, że teraz ona się będzie kontaktować, lecz wszystkie dokumenty były podpisane jej imieniem i nazwiskiem. OSZUŚCI!!! NIE POLECAM, A WRĘCZ WSZYSTKIM ODRADZAM!!!