pon-pt godz 9:00-17:00

71 722 80 00

Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Opinia o ubezpieczeniu w Proama

2014-01-15 20:05

wojak

Nie polecam, nastawieni są na bezszkodowych kierowców aby wyciągać kasę, likwidacja szkody do droga przez mękę a potem kolosalna zwyżka ubezpieczenia. NIGDY WIĘCEJ PROAMY I AVIVY

2014-01-17 18:28

darek dąbrowa górnicza

stanowczo koledzy i koleżanki moja przestroga przed firmą "PROAMA" miałem kolizję sprawca ukarany mandatem karnym, nie odwołał się od mandatu, a z pisemka od pana z proamy wynika, iż ja jestem sprawcą kolizji nr. sprawy pz 20700042540_1. Sprawę oddałem w ręce prawników, a co do firmy zażądałem przeprosin i liczę na spotkanie w Sądzie. Firma kłamliwa z poszkodowanego robią sprawcę. Piszczcie im większa wiedza ludzi tym mniej będą mieli klientów. Totalnie ignorują ludzi wstyd ,że dostali pozwolenie na rynku ubezpieczeń.

2014-09-18 10:01

maje

I jak się zakończyła sprawa? Mam dokładnie taki sam przypadek. Sprawca ukarany mandatem, a Proama udowadnia mi współwinę.

2014-01-17 18:30

daro

stanowczo koledzy i koleżanki moja przestroga przed firmą "PROAMA" miałem kolizję sprawca ukarany mandatem karnym, nie odwołał się od mandatu, a z pisemka od pana z proamy wynika, iż ja jestem sprawcą kolizji nr. sprawy pz 20700042540_1. Sprawę oddałem w ręce prawników, a co do firmy zażądałem przeprosin i liczę na spotkanie w Sądzie. Firma kłamliwa z poszkodowanego robią sprawcę. Piszczcie im większa wiedza ludzi tym mniej będą mieli klientów. Totalnie ignorują ludzi wstyd ,że dostali pozwolenie na rynku ubezpieczeń

2014-01-17 18:33

dab

!!!!!stanowczo koledzy i koleżanki moja przestroga przed firmą "PROAMA" miałem kolizję sprawca ukarany mandatem karnym, nie odwołał się od mandatu, a z pisemka od pana z proamy wynika, iż ja jestem sprawcą kolizji nr. sprawy pz 20700042540_1. Sprawę oddałem w ręce prawników, a co do firmy zażądałem przeprosin i liczę na spotkanie w Sądzie. Firma kłamliwa z poszkodowanego robią sprawcę. Piszczcie im większa wiedza ludzi tym mniej będą mieli klientów. Totalnie ignorują ludzi wstyd ,że dostali pozwolenie na rynku ubezpieczeń

2014-01-19 12:49

Wałbrzych

Kłamią w żywe oczy i robią z ludzi idiotów. Bazują na tym że klienci nie chcą zakładać spraw w sądzie i to jest filar ich działalności. Nigdy nie ubezpieczę się w tej firmie chociażby ze względu na to jakie problemy będzie miał później poszkodowany z odzyskaniem przynajmniej części kosztów tak jak ja.

2014-01-24 18:07

Tomasz

Ubezpieczam samochód w Proama od dwóch lat bezpośrednio u agenta i nie mam żadnych problemów z ubezpieczeniem i pod względem ceny za oc na cały rok jest naprawdę ok.

2014-01-26 10:05

zawiedziony

Panie Tomaszu oczywiście ,ale do chwili kiedy nie dojdzie do kolizji, a wtedy oszuści Ci nawet zeta nie wypłacą. LUDZIE OMIJAJCIE PROAME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2014-01-28 21:07

Robert

Nie polecam tej firmy, wszystko pięknie przy zawarciu umowy a problemy zaczynają się przy likwidacji szkody - celowe zaniżanie szkody

2014-01-29 00:04

tomix7777

W większości przypadków problem wynika z zawierania umowy drogą elektroniczną. Jestem multiagentem posiadającym w ofercie 25 TU. To my znamy procedury Towarzystw Ubezpieczniowych oraz ich wady i zalety i na moją opinię klienci się zdają (na chwilę obecną bezproblemowo). Do Pani Edit: Żenada to Pani RZenada. To my wiemy dlaczego jak jest młody użytkownik pojazdu ubezpieczyć Tam a nie Tutaj (mimo, że cena większa o 100 zł ). Jeśli chodzi o szkody z OC to macie swojego Agenta który podobnie jak ja na pewno Wam pomoże, Internet jest fajny, ale nie do zawierania umów ze skutkiem cywilnoprawnym. ( broń Bo... AC)

2014-01-29 20:29

ona

weszłam na forum z ciekawości, żeby zobaczyć opinię o proama i przyznam, że jestem w szoku. Nie wiem, pewnie będę wyjątkiem, ale szkodę likwidowaną miałam u nich i kasę dostałam dosyć szybko. Co prawda rozmawiałam z kolegą, który prowadzi warsztat i będę odstwiała samochód do warsztatu i będę żądała dopłaty. Mylicie, że powinnam się obawiać?

2014-02-04 21:40

agencja ubezpieczen fox.wrocłwaw

kiedyś ktoś mnie się zapyta jaka jest najgorsza ubezpieczalnia na rynku polski-bez wahania odpowiem ścierwo o nazwie PROAMA OMIJAĆ!!

2014-02-05 22:07

G1

wczoraj milem kolizje... jestem poszkodowanym, a sprawczynia jest pani z ubezpiczeniem proamy... zglosilem szkode, czekam na rzeczoznawce.... ciekawe czy dlugo i czy w ogole doczekam sie swoich pieniedzy, za ktore naprawie swoje auto... jezeli ktos niszczy moje mienie, na ktore zapracowalem, to dlaczego ma nie byc pociagniety do konsekwencji... oplaca proame, wiec mysle, ze uporam sie z ta niemila sytuacja raz dwa...

2014-02-19 09:05

Hippo

Proama widgatorzry w niej tocwaniai a Proama to oszusci i cwaniacy

2014-02-19 11:06

xx

nAJGORSZA FIRMA JAKA MOŻE BYĆ, NIE MAM UBEZPIECZENIA W TEJ FIRMIE ALE MIAŁAM SZKODE Z PANEM KTÓRY MIAŁ UBEZPIECZONY W TEJ FIRMIE, DOSYĆ ŻE WYPŁACILI TYLE ŻE NIE WYSTARCZYŁO NA REMONT TO JESZCZE TAK ZAŁATWILI ŻE PRZEKAZEM POCZTOWYM WYSŁALI PIENIADZE I OD RAZU OSTATECZNA DECYZJE ŻEBY NIE MOZNA NAPISAĆ ODWOŁANIA. MASAKRA I NIE POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2014-03-11 12:35

Pozytywny

Zawsze możesz oddać samochód nawet do ASO i Ci naprawią bezgotówkowo!!! Ale sądzę po Twojej burzliwej wypowiedzi ze chciałem naprawić samochód za grosze a resztę zostawić w kieszeni.

2015-01-15 21:32

aa

hahahhaha............... to oddaj i spróbuj bezgotówkowo i wtedy na fv zaznaczą czego Ci nie zapłacą.... bo (odpowiedzialność Proama będzie ustalona w trakcie likwidacji szkody) i kto zapłaci ASo? TY!!!!

2014-02-19 13:43

krys

gówno nie firma .te 70% znizek to taka prawda jak to ze oni są uczciwi. złodzieje i tyle

2014-02-20 09:27

Emilia Iwan, Specjalista ds. Obsługi Klienta z zespołu Osobistego Doradcy, Proama

Szanowni Państwo, dokładna ocena ryzyka ubezpieczeniowego pozwala nam na indywidualną kalkulację składek. Dzięki temu możemy docenić bezpiecznych kierowców. Osoby posiadające maksymalną zniżkę z tytułu bezszkodowej jazdy mogą liczyć u nas na 70 % zniżkę oraz konkurencyjną ofertę ubezpieczenia. Poziom zniżek nie jest jednak jedynym czynnikiem mającym wpływ na składkę. Dodatkowe parametry kształtujące ostateczną cenę polisy to także dane pojazdu i sposób jego użytkowania oraz dane właściciela. W celu zapoznania się ze szczegółami naszej oferty zachęcam Państwa do kontaktu z naszym Doradcą pod numerem telefonu 815 815 815 lub do przesyłania informacji na mój bezpośredni adres e-mail: emilia.iwan@proama.pl. Z wyrazami szacunku

2014-02-21 06:21

Ania

Jak najdalej od tej firmy. Kupiłam używany samochód ubezpieczony w proamie. Po około 20 dniach od zakupu zgłosiłam się do nich, dokonali rekalkulacji oc, z której wynikało, że do oc 380 zł mam jeszcze dopłacić ponad 480, żeby móc korzystać z dotychczasowego oc trwającego do września. Nie skorzystałam z oferty, bo znalazłam firmę, która za te 480 zł ubezpieczy mi samochód na cały rok! Okazało się, że proama policzyła sobie za te 20 dni kasę. Muszę im zapłacić 50 zł za 20 dni "ochrony". Byłam w szoku, bo np PZU w podobnej sytuacji, w której byłam wcześniej nie robiło żadnej rekalkulacji tylko przeniosło ubezpieczenie poprzedniego właściciela na mnie. Wniosek: kupisz samochód ubezpieczony w proamie, wypowiedz umowę oc jeszcze tego samego dnia, w przeciwnym razie będziesz płacić. Od teraz jak widzę ich reklamę w telewizji, mam odruch wymiotny. Znaleźli sobie sposób na łatwą kasę. Jak najdalej od tej firmy !!!!

2014-02-21 09:08

Emilia Iwan, Specjalista ds. Obsługi Klienta z zespołu Osobistego Doradcy, Proama

Szanowni Państwo, uprzejmie wyjaśniam, że w sytuacji zmiany właściciela pojazdu zakład ubezpieczeń może ponownie ocenić ryzyko ubezpieczeniowe w związku ze świadczoną ochroną i dokonać rekalkulacji składki od dnia, w którym zostało przeniesione prawo własności auta. Rekalkulacja odbywa się z uwzględnieniem czynników ryzyka ubezpieczeniowego nabywcy. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe w sposób indywidualny ustala zasady polityki cenowej, dlatego ceny polis w poszczególnych zakładach ubezpieczeń są zróżnicowane. W Proama na składkę mają wpływ takie czynniki, jak np. poziom zniżek i zwyżek, sposób użytkowania pojazdu, a także dane nowego właściciela auta oraz współwłaścicieli. Jeżeli zdarzy się, że ryzyko ubezpieczeniowe nowego właściciela pojazdu jest wyższe, cena polisy może ulec zmianie i nawet jeśli pojazd jest użytkowane przez krótki okres, z tytułu udzielanej ochrony ubezpieczeniowej może wyniknąć dopłata do polisy. Chcąc indywidualnie odnieść się do Państwa pytań i wątpliwości zachęcam do przesyłania szczegółowych informacji na mój bezpośredni adres mail: emilia.iwan@proama.pl. Z wyrazami szacunku

2014-02-21 23:21

Ania

No właśnie, może dokonać rekalkulacji, ale nie musi !!! I chodzi właśnie o to, że wasza polityka cenowa jest tylko i wyłącznie nastawiona na zysk. Nie jesteście firmą przyjazną. Straciliście we mnie potencjalnego klienta przez ową politykę, ale, jak widać, wam na klientach nie zależy tylko na robieniu kasy. Moja sytuacja jest przykładem pułapki, w którą wpada osoba kupująca samochód ubezpieczony u was. Zanim dojdzie do nowego właściciela samochodu list od was z prośbą o kontakt, zawsze minie kilka dni, za które w razie wypowiedzenia umowy każecie sobie słono płacić. Ciekawa jestem tylko czy kupno nowej polisy miałoby taką samą wartość jak rekalkulacja, szczerze w to wątpię! Życzę firmie jak najgorzej, obyście szybko zniknęli z rynku ubezpieczeń. Nadmienię jeszcze, że mam prawo jazdy od 98 roku i nie zaliczyłam żadnej kolizji drogowej. Więc rzeczywiście bardzo ryzykowaliście sprzedając mi polisę, Żenada!

2014-02-24 16:03

Emilia Iwan, Specjalista ds. Obsługi Klienta z zespołu Osobistego Doradcy, Proama

Szanowna Pani, zależy nam, aby składka za oferowane przez nas ubezpieczenie zawsze odzwierciedlała aktualne ryzyko ubezpieczeniowe. Dokładamy wszelkich starań, aby nowi właściciele ubezpieczanych przez nas pojazdów otrzymywali informację na temat warunków wykonywanych umów już na początku współpracy. Dlatego jeżeli tylko zostanie nam podany kontaktowy numer telefonu, niezwłocznie oddzwaniamy, by podczas kilkuminutowej rozmowy dokonać indywidualnej kalkulacji. W Proama szczególnie atrakcyjną ofertę ubezpieczenia OC możemy przedstawić Klientom, którzy dotychczas mieli 60% zniżki bonus-malus oraz brak szkody w ostatnim roku. W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcam do indywidualnego kontaktu pod moim adrese e-mail: emilia.iwan@proama.pl. Z wyrazami szacunku

2014-02-25 10:37

Józef Pomorskie

kupiłem auto z oc Proama, mam 25lat prawo jazdy, max zniżki, ale po przeczytanych tu komentarzach na pewno nie zostanę w tej firmie wysyłam od razu wypowiedzenie....

2014-03-10 19:49

mati

właśnie miałem miałem kolizje z osoba ktora ma ubezpieczeni z paroma nie wezwałem policji ponieważ pan był bardzo miły no i przyznał sie do winy bo był ustąp pierwszeństwa na jego drodze posiadam bmw e36 które jest w stanie idealny nigdy nie było uderzone jest w oryginalnym lakierze jestem ciekawy jak mnie potraktują facet rozwalił mi całe tylne nadkole i tyylne drzwi jak mi powiedza 500zł to narobię dymu i to ostrego od razu adwokat bedzie nawet mnie to wyjdzie wiecej nic naprawa auta ale nie popuszczę nawet sprawca wypadku był tak miły ze jesli beda problemy to jest wstanie byc po mojej stroni i pewnie po całym zajsciu i on zrezygnuje z tej ubezpieczalni

2014-03-10 21:12

sdnap

od razu ci mówię że cię w ciula zrobią ,na naprawę na pewno ci niestarczy nawet u mietka na wiosce w garażu.niestety taka jest prawda to jest zwykła banda...

2015-01-15 21:35

aa

ja mam to samo....

2014-03-11 20:36

mati

wczoraj zgłosiłem szkodę miał przyjść ten nr sprawy w ciągu 30 min sms nie przyszedł zadzwoniłem dzisaj zjebałem i i powiedziałem ze skoro sa tacy rzetelni i nagrywają te rozmowy w to niech nie robia ludzi w konia ze przez jakis system nie dostałem tego nr sprawy i dodałem ze dzis mija pierwsza doba jutro jest druga i jezeli rzeczoznawca sie nie odezwie porozmawiamy inaczej w 30 minut sie znalazł pan z którym pewnie tez bede musiał odbyć solidna walkę bo będzie wymyślał i wyceniał jak najmniej i muszę uwarzac na ten temat zatajania odszkodowania bo nie poda mi kwoty na jaka wycenia uszkodzenie a pieniądze mi wyślą i pocałuj nas w dupe

2014-03-11 20:42

mati

a jeszcze zapomniałem dodać co zapytała mi sie pani przez telefon z prroama czy jestem trzeźwy pytanie mnie tak rozbawiło ze po prostu nie mogłem sie powstrzymać i wybuchłem śmiechem