Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta
 • You Can Drive

Od czego chroni ubezpieczenie narciarskie?

Ostatnia aktualizacja: 2013-12-05

Z roku na rok w sezonie zimowym przybywa miłośników białego szaleństwa. Narty i snowboard, poza świetną zabawą, niosą jednak wysokie ryzyko kontuzji, zwłaszcza na coraz bardziej zatłoczonych stokach. Przed wyjazdem w góry warto więc zaopatrzyć się w ubezpieczenie narciarskie, które w serwisie Ubea.pl możesz nabyć już za kilkanaście złotych.

Ubezpieczenia narciarskie

Nie tylko w polskich ośrodkach narciarskich, ale również za granicą zauważyć można zwiększone zainteresowanie sportami zimowymi. Na zatłoczonych stokach robi się coraz niebezpieczniej, przede wszystkim z powodu nadmiernej prędkości, alkoholu, czy braku przygotowania kondycyjnego wśród wielu narciarzy.

Podczas jazdy grożą nam głównie złamania i skręcenia kończyn, upadki i związane z tym wstrząśnienia mózgu, w wyjątkowych sytuacjach możemy ulec zasypaniu przez lawinę. Ubezpieczenie narciarskie zabezpiecza nas przede wszystkim przed wydatkami związanymi z kosztami leczenia oraz poszukiwania, czy ratownictwa górskiego. Ochrona ubezpieczeniowa zazwyczaj obejmuje swym zakresem również ubezpieczenie NNW, czy OC za szkody wyrządzone osobom trzecim. Dodatkowo możemy również ubezpieczyć sprzęt narciarski i bagaż od utraty lub zniszczenia.

Ochrona ubezpieczeniowa działa w kilku sytuacjach, na które najczęściej narażeni są amatorzy sportów zimowych. Zakres ubezpieczenia obejmuje:

 • odpowiedzialność cywilną – kiedy to my jesteśmy sprawcami zdarzenia, którego skutkiem jest zniszczenie sprzętu lub uszczerbek na zdrowiu osoby trzeciej, towarzystwo ubezpieczeniowe przejmuje odpowiedzialność za zdarzenie i wypłaca należne odszkodowanie.
 • ubezpieczenie NNW – czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – zapewnia wypłatę świadczenia kiedy to my ulegniemy wypadkowi. Wysokość świadczenia zależy od sumy ubezpieczenia oraz od stopnia trwałego uszczerbku a zdrowiu.
 • ochronę sprzętu sportowego i bagażu – towarzystwo ubezpieczeniowe gwarantuje wypłatę odszkodowania za kradzież sprzętu lub utratę bagażu, ale wyłącznie z miejsc przeznaczonych do przechowywania sprzętu lub powierzonych pod opiekę profesjonalnym przewoźnikom, czy przechowalniom.
 • koszty leczenia i assistance – podstawa ubezpieczenia przy wyjazdach zagranicznych, gdzie pomoc medyczna jest nawet kilkukrotnie droższa niż w Polsce. Assistance dodatkowo uzupełnia podstawę ubezpieczenia związaną z kosztami np. przewozu z jednej palcówki medycznej do innej, organizacji dowozu osób trzecich do poszkodowanego, itp.

Ubezpieczenie narciarskie nie jest drogie. Polisa dla jednej osoby to koszt rzędu kilkunastu, maksymalnie kilkudziesięciu złotych, a zapewnia ogromny komfort związany z uprawianiem sportów zimowych, w których ryzyko wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń jest bardzo wysokie.

Cena polisy dla amatorów białego szaleństwa zależny jest przede wszystkim od zakresu ochrony, miejsca docelowego podróży i wieku osoby wyjeżdżającej. W naszym serwisie możesz porównać oferty ubezpieczeń narciarskich aż 9 towarzystw ubezpieczeniowych, a zamawiając polisę online do końca roku otrzymasz 20% rabatu!

Dlaczego EKUZ nie zastąpi ubezpieczenia narciarskiego? Na to pytanie odpowiadamy tutaj:

Tagi:

Komentarze

2015-02-02 23:53

Ekspert Link478.9.x.x

Ubezpieczenie może obejmować amatorskie uprawienie sportów zimowych, takich jak narciarstwo, snowboard, łyżwiarstwo. W zależności od wybranej opcji można skorzystać z ochrony w Polsce, w krajach europejskich i we wszystkich krajach świata, a umowa może być zawarta na okres od jednego do 60 dni. W przypadku nieszczęśliwego wypadku podczas uprawiania sportu zimowego ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty takich świadczeń jak: badania i zabiegi ambulatoryjne, zakup lekarstw i środków opatrunkowych, konsultacje lekarskie, hospitalizacja, czy transport ubezpieczonego. Dodatkowo, warto posiadać ubezpieczenie OC na wypadek kolizji z inną osobą oddającą się białemu szaleństwu na stoku.

2014-10-28 10:33

GeminiPolska

Jeśli nie jesteś pewien co do wyboru odpowiedniego ubezpieczyciela, zapraszamy do skorzystania z usług naszych doradców finansowych z GeminiPolska w Krakowie. Fachowo wybiorą najlepszą ofertę dopasowaną do oczekiwań klienta. Szczerze polecamy! ;)

2014-02-21 12:09

Gość

Lecę niebawem w alpy na narty i chciałem skorzystać z ubezpieczenia liberty direct, co o nich sądzicie? Do tej pory jeździłem z biurem podróży teraz postawiłem na samodzielny wyjazd, więc sam szukam ubezpieczyciela. Na co zwrócić uwagę?

2013-04-09 19:45

Grzesiek

no każde ubezpieczenie trochę się pewnie różni. W hdi na stronie mają taki zakres: koszty leczenia, koszty transportu, następstwa nieszczęśliwego wypadku, bagaż podróżny, odpowiedzialność cywilną, usługi assistance. Można też ubezpieczyć sprzęt i koszty odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej.

2012-12-31 09:47

kuba

Ja dopiero w zeszłym sezonie przekonałem się, że nie warto oszczedzać na takich rzeczach. Gdybym nie wykupił polisy w HDI przed wyjazdem, miałbym niezły kocioł na miejscu ze skręconą nogą... a tak wszystko przynajmniej troche łatwiejsze

2012-12-13 09:43

Przezorny

Zgadzam się – jak się jeździ na nartach, trzeba się ubezpieczyć. Ja korzystam z karty diners club, która obejmuje ubezpieczenie całej mojej rodziny. W tym jest OC, koszty akcji ratowniczej, leczenie, ubezpieczenie sprzętu i odszkodowania za opóźnienia lotu albo utraty bagażu. Na zdrowiu nie ma co oszczędzać…

2012-04-28 12:10

student

piszę pracę licen. na tematy ubezpieczeń turystycznych, proszę o uzupełnienie ankiety, potrwa to chwile a bardzo mi pomoże: http://www.ankietka.pl/ankieta/85353/ubezpieczenia-turystyczne.html

2012-03-09 23:48

maciej

ja też ale wciąż jest nas za mało. polecam planetę młodych su 60 tys EU i 50 tys OC za granicą za 80 zł rocznie

2012-03-05 18:09

Bartosz

Zgadzam się z moimi przedmówcami w 100%.

2011-12-08 11:30

ToM

Nie ma co oszczedzac na ubezpieczeniu narciarskim - kosztuje grosze, a dzieki polisie moge jezdzic nie martwiac sie o finansowe konsekwencje nieszczesliwych wypadkow. Ludzie pomyslcie nie tylko o sobie, ale i o innych narciarzach!

2011-12-06 09:43

Jurek

Popieram! warto kupić ubezpieczenie narciarskie bo to bardzo niebezpieczny sport! Zjeżdżasz po stoku, na którym nie obowiązują żadne reguły, poza tym że nie można być pod wpływem alkoholu, ale pozostaje brawura tzw. piratów stokowych, którzy niestety zagrażają nam i naszym bliskim. Lepiej zabezpieczyć się i mieć świadomość, że w razie wypadku, zostanie nam udzielona fachowa pomoc medyczna, za która nie będziemy musieli płacić z wlasnej kieszeni.

2013-01-23 19:41

BBX

w HDI asekuracja ubezp. podróżne obejmuje w zależności od wariantu: - koszty leczenia, - koszty transportu, - następstwa nieszczęśliwego wypadku, - bagaż podróżny, - odpowiedzialność cywilną, - usługi assistance.