pon-pt godz 9:00-17:00

71 722 80 00

Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Niska kwota odszkodowania i postepowanie spadkowe

2010-01-04 19:58

puknij sie w głowe i nie wypisuj głupot: a małzonek, dzieci etc.Jak udowodnisz ze nie było testamentu? albo ze nie ma dzieci mogących być spadkobieracmi? Moze to Link4 powinno "sobie jakos poradzic" skoro chce wypłacic odszkodowanie. Poczytaj najpierw na ten temat, bo obsmarowac ubezpieczyciela nazywajac go złodziejem jest łatwo, a miec racje to juz inna sprawa.

2009-03-17 19:55

To, co Ci napisali, to bzdura. Kodeks cywilny reguluje automatycznie prawo spadkowe, czyli po śmierci ojca, jeżeli nie było żadnych innych ustaleń, własność jego częsci samochodu w pierwszej kolejności przechodzi na współmałżonka, więc w Twoim przypadku na mamę. Owszem, jeśłi nie ma testamentu ani umowy sprzedaży czy darowizny sprzed śmierci ojca, sprawą tą winien zająć się sąd. Nie jest to jednak powodem, dla którego Link4 chce o 50% zaniżyć odszkodowanie. Jest to totalna bzdura.

2009-01-19 19:07

Witam! Moje auto zostalo uszkodzone w wyniku stluczki. Sprawca jest ubezpieczony w LINK4. Slyszalem, ze modne jest odwolywanie sie od kwoty odszkodowania jaka zaproponuje LINK4 w kosztorysie celem uzyskania wiekszej. Jak to zrobic? Co napisac w uzasadnieniu tak aby ubezpieczyciel uznal moje rozszczenie jako zasadne i zwiekszyl odszkodowanie? Czy nalezy to pismo wyslac zanim Link4 przeleje pierwsze pieniadze na konto, czy mozna spokojnie wziasc kwote bezsporna i czekac na "dodatek"? W dowodzie rejestracyjnym wlascicielem pojazdu jest moj niezyjacy ojciec, a wspolwlascicielem matka. Link4 zapowiedzial, ze wyplaci tylko 50% odszkodowania poniewaz nie przeprowadzono postepowania spadkowego i nie wskazano w dowodzie rejestracyjnym jedynego wlasciciela. W jaki sposob dzialac by uzyskac 100% odszkodowania nie rozpoczynajac postepowania spadkowego?