Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Najtańsze OC na rynku

Data publikacji: 2010-09-22

Zmotoryzowani każdego roku stając przed wyborem ubezpieczenia OC zastanawiają się która firma zaoferuje im najniższą składkę. Na pozór proces weryfikacji ofert ubezpieczycieli nie jest taki trudny. Najtańsze OC na rynku można już znaleźć w ciągu 15 minut.

Każdy samochód musi posiadać ubezpieczenie OC

OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych, a jego zakres jest uregulowany przez polskie prawo. Mimo to, wartości składek oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe mają duże rozbieżności. Jest to uwarunkowane wieloma czynnikami. Dla przykładu każda firma określa inną grupę docelową. W tym samym ZU starsi i doświadczeni kierowcy mogą płacić minimalną składkę za OC, podczas gdy młodym sugerowane są ceny zaporowe. W innej firmie, początkujący kierowcy mogą być preferowani bardziej od rajdowych weteranów z dużym bagażem doświadczeń.

Na cenę ubezpieczenia OC składa się wiele czynników związanych z parametrami samochodu, m.in. pojemność, wiek pojazdu czy miejsce zarejestrowania, oraz profilem właściciela pojazdu: wiek kierowcy, okres posiadania prawa jazdy, liczba lat bezszkodowej jazdy, itp. Z tych tytułów w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego są naliczane zwyżki lub zniżki. Kalkulacja składki ubezpieczenia jest bardzo skomplikowana i dla statystycznych kierowców – niezrozumiała. Jednak fakt, że zakres ubezpieczenia OC jest standardowy, zachęca właścicieli pojazdów do poszukiwania najtańszej oferty na rynku. Pozostaje pytanie, jak znaleźć najkorzystniejszą cenę, nie tracąc czasu na wizyty w oddziałach ubezpieczycieli czy wypełnianie rozbudowanych formularzy na stronie internetowej każdego z nich?

Rewolucję na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych przyniosły ubezpieczenia direct sprzedawane przez towarzystwa za pośrednictwem telefonu i internetu. Do firm, które oferują directy należą m.in.: Link4, AXA Direct, Generali Direct czy Liberty Direct. Konkurencyjne ceny, które oferują za ubezpieczenie OC, wynikają z oszczędności poczynionych na utrzymaniu biur i agentów. Dzięki temu firmy oferujące ubezpieczenia direct mogą zaproponować swoim klientom zaskakująco tanie OC.

Pozostaje kwestia przyspieszenia procesu weryfikacji ofert. Tutaj z pomocą przychodzi kalkulator OC – internetowe narzędzie, za pomocą którego możemy w niecałe 15 minut sprawdzić składki oferowane nam przez kilkanaście różnych firm ubezpieczeniowych. Użytkownik wypełnia w serwisie www jeden przejrzysty formularz i otrzymuje rzetelne wyniki, przeliczone na podstawie taryfikatorów towarzystw ubezpieczeniowych. Kalkulator ubezpieczeń, po wykonaniu kalkulacji, posiada też możliwość zakupu polisy on-line, co umożliwia użytkownikowi nabycie ubezpieczenia OC bez wychodzenia z domu.

Najtańsze ubezpieczenie OC na rynku jest zatem najtańszym możliwym ubezpieczeniem dla indywidualnego amatora czterech kółek. Nie ma na rynku firmy, która oferuje najtańsze ubezpieczenia dla każdego kierowcy. Różne towarzystwa proponują różne stawki, w zależności od profilu ubezpieczonego. Najtańsze OC dla siebie możemy znaleźć robiąc rozeznanie wśród możliwych ofert, poprzez wykonanie kalkulacji na sprawdzonej porównywarce, uwzględniającej także okresowe promocje towarzystw ubezpieczeniowych – one także mają znaczny wpływ na wysokość składki. Dzięki poznaniu wszystkich ofert, w czym kalkulator pomaga nam czasowo, jesteśmy w stanie podjąć świadomą decyzję i wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie naszego samochodu.

Tagi:

Komentarze

2013-04-01 21:09

Mariusz

Jakie chwyty kolego ?? zrywasz umowę na czas i nic cię nie interesuje tu niema filozofii.

2012-07-17 14:15

kiger

Uważajcie na Link4 bo stosuje chwyty poniżej pasa przy ewentualnej próbie zmiany ubezpieczyciela. Działaja specjalnie tak, żebyście nie mogli "skutecznie" wypowiedzieć umowy i przedłużają Wam z automatu polisę na kolejny rok. Wy zostajecie z ręką w nocniku, czyli z podwójnym ubezpieczeniem samochodu. Potem macie zagwarantowane 3 lata nasyłania firm windykacyjnych.

2011-11-29 23:48

Marki

Hehe najtansze mi wyszło niby w Liberty Direct., a ja zaplacilem W MTU od tego najtańszego o 150 zl mniej , dziwnie licza :)

2011-09-28 14:20

Waldemar Dzienis

Ciekawy ten artykuł, bo nie tak dawno pisali Państwo (ipolisa.pl), że "Najtańsze OC nie istnieje". Jak zatem ma się ostatnie odkrycie do tego wcześniejszego tytułu: "Najtańsze OC na rynku"?

2011-09-02 00:19

xtz

Kolego, przeciez to nie on bedzie sie martwic :) Odszkodowanie wypłacane jest z OC SPRAWCY

2011-08-28 14:52

jjjjjol

Teraz powodzenia przy ew. wyplatach odszkodowan z tymi najtanszymi OC :)

2011-06-13 12:18

Treyo

Rewelacja, znalazłem właśnie ubezpieczenie OC, tańsze o 400 złotych niż to które miałem do tej pory. Pół się śmieje, pół płaczę, bo z jednej strony to dobrze, że takie znalazłem, ale z drugiej, jak sobie pomyślę, ile ze mnie zdarli przez tyle lat to...

2011-03-21 10:08

Rafał Z.

Dziękuję. Już sobie wybrałem najtańsze OC na rynku :) Porównałem sobie i dodatkowo sprawdziłem w Link4 i Liberty Direct. Najtaniej wyszło mi w Liberty Direct choć było taniej o 12 zł od kolejnego ubepzieczyciela ale to już bez znaczenia. Mam najtańsze OC i to się liczy :) Dzięki

2011-03-18 12:24

Ipolisa.pl

Podane informacje są niewystarczające do obliczenia najlepszej oferty ubezpieczenia OC. Zapraszamy do wykonania kalkulacji w porównywarce ubezpieczeń komunikacyjnych. Jej wynikiem będzie tabela z ofertami polis OC poszczególnych towarzystw. Pierwsza i zarazem najniższa cena OC to najtańsze OC na rynku dla Pana. W kalkulatorze nie obliczamy wartości składek ubezpieczycieli direct. Proszę wykonać kalkulację również u nich. Porównując otrzymane wartości wybierze Pan najtańsze ubezpieczenie OC na rynku dla swojego samochodu.

2011-03-17 20:37

Rafał Z.

A jakie będzie najtańsze OC na rynku dla Golf III 1.9 TDI? Mam 24 lata i prawo jazdy już 6 lat. Do tej pory ubezpieczałem się w HDI, bo było tanio. Proszę o wycenę samego OC bez autocasco.