Strona główna  |  Wiadomości  |  Link4 wygrał sprawę z PIPUiF

Link4 wygrał sprawę z PIPUiF

Link4 wygrał sprawę z PIPUiF

Data aktualizacji: 2013-10-26
Sąd Okręgowy w Warszawie potwierdził, że działania podejmowane przez Polską Izbę Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych w stosunku do Link4, naruszały zasady uczciwej konkurencji oraz godziły w renomę spółki.

Sąd nakazał PIPUiF zamieszczenie w prasie oświadczeń, że Izba prowadziła działania wymierzone w Link4 w sposób bezprawny i nieuczciwy. Dodatkowo PIPUiF musi, tytułem zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych Link4, przekazać na rzecz instytucji charytatywnej kwotę 50 000 złotych.

Wyrok w sądzie Sąd potwierdził niedopuszczalność publikowania w mediach przez PIPUiF materiałów składanych do akt sprawy przez Link4, w czasie trwania postępowania sądowego. Uznał w ten sposób, że taka działalność prowadzona przez PIPUiF w stosunku do Link4 sugerowała uczestnikom rynku ubezpieczeniowego negatywną ocenę prowadzonej przez Link4 kampanii reklamowej, jeszcze przed wydaniem w tej sprawie rozstrzygnięcia przez niezawisły sąd.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyroku, który jest wyraźnym sygnałem, że najlepszym rozwiązaniem sporu sądowego jest oczekiwanie na rozstrzygnięcie sprawy przez powołaną do tego instytucję, a nieuczciwe zachowania przeciwnika procesowego będą spotykały się z negatywnym odbiorem także przez niezawisłe sądy" – powiedział Roger Hodgkiss, wiceprezes Link4.

Źródło: Link4

Podobne artykuły
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2022-06-21

Ubezpieczenie fotowoltaiki - właściciele domów mają wybór?

Ubezpieczenie fotowoltaiki staje się coraz bardziej popularne. Wyjaśniamy, jak ubezpieczyć fotowoltaikę mogą właściciele domów jednorodzinnych.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-12-16

Polisę narciarską kupimy z ochroną przed COVID w pakiecie?

O ochronie ubezpieczeniowej związanej z COVID-19 mówi się w kontekście polis na letnie wakacje. Warto sprawdzić, jak wygląda sytuacja dotycząca ubezpieczeń narciarskich.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-04-28

Koronawirus: jak ubezpieczyciele pomagają kierowcom?

Z powodu pandemii koronawirusa Polska Izba Ubezpieczeń zarekomendowała pomoc dla kierowców. Sprawdzamy, jakie rozwiązania wprowadzili poszczególni ubezpieczyciele. Na jaką pomoc można liczyć?

Czytaj więcej
Komentarze