Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Likwidacja szkód w PZU - nowy system

Data publikacji: 2011-04-08

PZU wdrożył nowy system elektroniczny z modułem głosowym do szacowania szkód w uprawach. System umożliwia skrócenie czasu przygotowania wyceny szkody.

Tegoroczna zima, z powodu sporych spadków nocnych temperatur spowodowała duże straty w uprawach ozimych. Wyjątkowo słabo przezimował rzepak. Dodatkowe straty w tej uprawie są skutkiem opóźnionych siewów na jesieni. Te okoliczności przełożyły się na tegoroczne liczne zgłoszenia szkód.

Pole rzepak W celu usprawnienia procesu likwidacji szkód PZU wprowadził nowy system ekspercki z modułem głosowym do szacowania szkód w uprawach. System umożliwia Mobilnym Ekspertom skrócenie czasu przygotowania wyceny szkody. Rozpoznawanie komend głosowych daje likwidatorowi szkody wolne ręce, co pozwala mu skupić się na badaniu roślin. Wypowiadane komendy są automatycznie zapisywane w systemie PZU. W dalszej kolejności na podstawie danych system sam kalkuluje wartość szkody. Oznacza to, że już na polu rolnik dostaje informację o rozmiarze szkody.

"Ponadto, by skrócić czas oczekiwania klientów na oględziny, zaangażowaliśmy dodatkowe, zewnętrzne zasoby do wyceny zakresu szkód w uprawach rolnych" – mówi Anna Barańska, Dyrektor ds. Likwidacji Szkód Majątkowych. I dodaje "Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi klientami i indywidualnie uzgadniamy możliwość wykonania zabiegów agrotechnicznych, łącznie z możliwością wcześniejszego zaorania pola tak, aby możliwe było rozpoczęcie siewu roślin jarych."

PZU stale wprowadza różne innowacje dla ułatwienia likwidacji szkód w rolnictwie. W związku z suszami i powodziami PZU upraszczał procedury zgłoszenia i wyceny szkód, aby przyspieszyć czas otrzymania odszkodowania przez poszkodowanych rolników.

Tagi:

Komentarze