Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Liberty Mutual w I kwartale osiągnął 362 mln USD zysku

Data publikacji: 2011-05-18

Liberty Mutual jest jedną z największych amerykańskich instytucji finansowych. W Polsce działa pod marką Liberty Direct. Firma ogłosiła, że w I kwartale 2011 roku osiągnęła zysk netto w wysokości 362 mln USD. Oznacza to wzrost o 47 mln (14,9%) w odniesieniu do tego samego okresu w roku 2010.

Grupa Liberty Mutual uzyskała 7,583 mld USD składki przypisanej netto, a zatem o 374 mln USD (5,2%) więcej niż w I kwartale w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Jednocześnie przychody Liberty Mutual wyniosły 8,381 mld USD, to jest wzrost o 2,3% (191 mln USD) w porównaniu z tym samym okresem 2010 roku.

Zysk finansowy „Biorąc pod uwagę liczbę i rozmiar zdarzeń o charakterze katastroficznym na świecie, jesteśmy zadowoleni z naszych wyników operacyjnych w pierwszym kwartale” - powiedział Ted Kelly, Przewodniczący Rady Nadzorczej i CEO Liberty Mutual. „Ogólnie rzecz biorąc nasze spółki były rentowne, a działania inwestycyjne przyniosły kolejny, świetny kwartał. Jako, że jesteśmy globalnym ubezpieczycielem o niespotykanej dywersyfikacji, trudno jest wyobrazić sobie zdarzenie ubezpieczeniowe na świecie, które nie miałoby na nas wpływu. Decydująca jest jednak nasza bardzo dobra umiejętność zarządzania ryzykiem związanym z tymi zdarzeniami. Nasza rentowność, mimo wydarzeń które miały miejsce w pierwszym kwartale, potwierdza siłę przyjętego modelu operacyjnego” - dodał.

Tagi:

Komentarze