Strona główna  |  Wiadomości  |  Liberty Mutual w I kwartale osiągnął 362 mln USD zysku

Liberty Mutual w I kwartale osiągnął 362 mln USD zysku

Data publikacji: 2011-05-18
Liberty Mutual jest jedną z największych amerykańskich instytucji finansowych. W Polsce działa pod marką Liberty Direct. Firma ogłosiła, że w I kwartale 2011 roku osiągnęła zysk netto w wysokości 362 mln USD. Oznacza to wzrost o 47 mln (14,9%) w odniesieniu do tego samego okresu w roku 2010.

Grupa Liberty Mutual uzyskała 7,583 mld USD składki przypisanej netto, a zatem o 374 mln USD (5,2%) więcej niż w I kwartale w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Jednocześnie przychody Liberty Mutual wyniosły 8,381 mld USD, to jest wzrost o 2,3% (191 mln USD) w porównaniu z tym samym okresem 2010 roku.

Zysk finansowy „Biorąc pod uwagę liczbę i rozmiar zdarzeń o charakterze katastroficznym na świecie, jesteśmy zadowoleni z naszych wyników operacyjnych w pierwszym kwartale” - powiedział Ted Kelly, Przewodniczący Rady Nadzorczej i CEO Liberty Mutual. „Ogólnie rzecz biorąc nasze spółki były rentowne, a działania inwestycyjne przyniosły kolejny, świetny kwartał. Jako, że jesteśmy globalnym ubezpieczycielem o niespotykanej dywersyfikacji, trudno jest wyobrazić sobie zdarzenie ubezpieczeniowe na świecie, które nie miałoby na nas wpływu. Decydująca jest jednak nasza bardzo dobra umiejętność zarządzania ryzykiem związanym z tymi zdarzeniami. Nasza rentowność, mimo wydarzeń które miały miejsce w pierwszym kwartale, potwierdza siłę przyjętego modelu operacyjnego” - dodał.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2015-04-07

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - marzec 2015

Analitycy porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl po raz kolejny sprawdzili, które polisy OC dla kierowców są „najtańsze”. Marcowy ranking Ubea.pl, podobnie jak dwa poprzednie zestawienia opiera...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2015-03-02

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - luty 2015

W styczniowym rankingu porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl pierwsze miejsce zajęła firma Link4. Miesiąc później eksperci Ubea.pl znów sprawdzili wyniki 150 000 pojedynczych kalkulacji.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2015-02-02

Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - styczeń 2015

Co miesiąc ponad 150 000 użytkowników porównywarki Ubea sprawdza składki ubezpieczeń OC dla kierowców. Wyniki tych wszystkich kalkulacji posłużyły do stworzenia największego i najbardziej wiarygodnego...

Czytaj więcej
Komentarze