Strona główna  |  Wiadomości  |  Jakie NNW oferują ubezpieczyciele w Polsce?

Jakie NNW oferują ubezpieczyciele w Polsce?

Data aktualizacji: 2021-09-13
Zimowa aura sprzyja nieszczęśliwym wypadkom. Złamanie nogi na oblodzonym chodniku to tylko jeden z przykładów. Osoby, które poważnie ucierpiały w drodze do pracy zwykle mogą liczyć na jednorazowe odszkodowanie.

ZUS wypłaca wspomniane świadczenie jeśli uszczerbek na zdrowiu trwał przynajmniej 6 miesięcy. Podobnych ograniczeń nie przewidują prywatni ubezpieczyciele. W ich ofercie można znaleźć wiele polis chroniących przed następstwami nieszczęśliwych wypadków (NNW). Wbrew pozorom takie ubezpieczenia nie są kosztowne.

Spis treści:

 1. Składki ubezpieczeń NNW zaczynają się już od 15 zł
 2. Aktualna oferta polis NNW wiodących ubezpieczycieli
 3. NNW w pakiecie

Składki ubezpieczeń NNW zaczynają się już od 15 zł

Większość krajowych ubezpieczycieli oferuje osobne polisy, które chronią przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Poniższa tabela prezentuje propozycje najbardziej popularnych towarzystw. Generali zadeklarowało, że koszt rocznej ochrony zaczyna się już od 15 zł. Za kompleksowe ubezpieczenie NNW trzeba dopłacić np. 40 zł – 50 zł.

Wypadek - złamanie stopy Na uwagę zasługuje fakt, że porównywane polisy zapewniają elastyczny zakres ochrony. Przykładowo, ERGO Hestia proponuje wariant ograniczony albo wariant pełny (bezpieczeństwo przez 24 godziny na całym globie). Pierwsza opcja jest tańszą alternatywą dla osób, które chcą być ubezpieczone w trakcie wykonywania określonych czynności (np. dojazdu do zakładu pracy). Podobny wybór zakresu ubezpieczenia mają klienci firmy Uniqa.

Po sprawdzeniu poszczególnych ofert okazuje się, że ubezpieczyciele nie ograniczają zakresu ochrony do typowych wypadków (np. złamania lub skręcenia kończyny). Klienci firm Compensa oraz Uniqa mogą wykupić dodatkową ochronę przed skutkami wylewu wewnątrzczaszkowego oraz zawału serca. PZU za darmo ubezpieczy klientów do 30 roku życia przed skutkami takich zdarzeń (patrz poniżej). Najbardziej zróżnicowaną ofertę ma Generali. Wspomniane towarzystwo przewiduje aż 12 dodatkowych pakietów ochrony. Osoby kupujące polisę NNW w Generali mogą się ubezpieczyć nawet przed skutkami porwania. To jedyna taka oferta na krajowym rynku.

Aktualna oferta polis NNW wiodących ubezpieczycieli

Nazwa ubezpieczyciela/Nazwa ubezpieczenia Ważne informacje na temat ubezpieczenia
Compensa/Ubezpieczenie NNW
 • Za każdy uszczerbek na zdrowiu powyżej 50% jest wypłacane podwójne świadczenie.
 • Za dopłatą ochrona ubezpieczeniowa obejmuje również następstwa zawałów serca i wylewów.
ERGO Hestia/NNW
 • Ubezpieczyciel oferuje ochronę w wariancie pełnym (przez 24 godziny na całym świecie) albo w wariancie ograniczonym (ubezpieczenie obowiązuje podczas ustalonych czynności – np. w trakcie dojazdu do pracy).
 • Prócz standardowego zakresu ochrony ERGO Hestia proponuje dodatkowe klauzule (np. zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji).
Generali/Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków
 • Minimalna składka roczna wynosi 15 zł.
 • Ubezpieczenie dla osób, które nie ukończyły 65 roku życia.
 • Prócz standardowego zakresu ochrony (śmierć ubezpieczonego na wskutek wypadku) Generali oferuje 12 dodatkowych klauzul (m.in. rekompensatę skutków inwalidztwa, pobytu w szpitalu, a nawet porwania).
  InterRisk/Ubezpieczenie NNW PLUS
  • Ubezpieczyciel nie stosuje ankiet medycznych i badań przed zawarciem umowy.
  • Polisa dostępna dla klientów w każdym wieku.
  • Suma ubezpieczenia do 500 000 zł.
  Proama/Pakiet STANDARD (NNW + Assistance)
  • Ochrona ubezpieczeniowa może objąć członków rodziny klienta.
  • Polisa zapewnia ochronę na całym świecie.
  • Ubezpieczenie oferowane razem z Assistance.
   PZU/Jednostkowe ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków
   • Ubezpieczyciel nie przewiduje limitu wiekowego dla klientów.
   • Za dopłatą ochrona ubezpieczeniowa obejmuje również następstwa zawałów serca i wylewów. W przypadku osób do 30 roku życia takie rozszerzenie ochrony jest darmowe.
   Warta/NNW WARTA
   • Ubezpieczenie może być wykupione na okres krótszy od roku.
   • Warta proponuje trzy różne sposoby wypłaty odszkodowania za trwały uszczerbek na zdrowiu.
   • Ochrona obejmuje również wypadki, które miały miejsce za granicą.
   Uniqa/Indywidualne ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków
   • Za dopłatą ochrona ubezpieczeniowa obejmuje również następstwa zawałów serca i wylewów.
   • Ubezpieczyciel oferuje ochronę w wariancie pełnym (przez 24 godziny na całym świecie) albo w wariancie ograniczonym (ubezpieczenie obowiązuje podczas ustalonych czynności – np. w trakcie dojazdu do pracy).
   • Uwzględniono tylko polisy, które nie są sprzedawane w ramach pakietów.

   Źródło: opracowanie własne na podstawie danych Ubea.pl

   NNW w pakiecie

   W powyższej tabeli zostały zaprezentowane ubezpieczenia wypadkowe, które nie są powiązane z innymi ofertami (np. OC dla kierowców). Częsta dostępność w ramach pakietów jest charakterystyczną cechą polis NNW. Takie ubezpieczenia „przy okazji” kupuje wiele osób, które chcą chronić swój dom albo samochód. Niestety posiadacze polis komunikacyjnych lub mieszkaniowych dość często zapominają o dodatkowej ochronie przed skutkami wypadku.

   Polisy NNW sprzedawane w ramach pakietów nie zawsze są darmowe. Osoby, które nie otrzymają ubezpieczenia wypadkowego w formie gratisu, powinny sprawdzić jego warunki (przede wszystkim zakres ochrony). Niekiedy okazuje się, że lepszym rozwiązaniem jest rezygnacja z pakietowej polisy NNW i zakup podobnego produktu w ramach standardowej oferty ubezpieczyciela.

   Podobne artykuły
   komunikacja
   Ubezpieczenie samochodu
   2015-04-07

   Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - marzec 2015

   Analitycy porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl po raz kolejny sprawdzili, które polisy OC dla kierowców są „najtańsze”. Marcowy ranking Ubea.pl, podobnie jak dwa poprzednie zestawienia opiera...

   Czytaj więcej
   komunikacja
   Ubezpieczenie samochodu
   2015-03-02

   Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - luty 2015

   W styczniowym rankingu porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl pierwsze miejsce zajęła firma Link4. Miesiąc później eksperci Ubea.pl znów sprawdzili wyniki 150 000 pojedynczych kalkulacji.

   Czytaj więcej
   komunikacja
   Ubezpieczenie samochodu
   2015-02-02

   Ranking najtańszych ubezpieczeń samochodowych - styczeń 2015

   Co miesiąc ponad 150 000 użytkowników porównywarki Ubea sprawdza składki ubezpieczeń OC dla kierowców. Wyniki tych wszystkich kalkulacji posłużyły do stworzenia największego i najbardziej wiarygodnego...

   Czytaj więcej
   Komentarze