Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu mieszkania?

Ostatnia aktualizacja: 2015-02-25

Dokonując wyboru ubezpieczenia nieruchomości zawsze należy najpierw dopasować daną polisę do własnych potrzeb. Kolejnym krokiem jest uwzględnienie składki – jej wysokość jest decydująca jeśli chodzi o wybór towarzystwa ubezpieczeniowego.

Zły wybór ubezpieczyciela może okazać się tragiczny w skutkach

Ubezpieczenie mieszkania jest bardzo ważne, a dobór odpowiedniego pakietu może zaoszczędzić nam wiele nerwów –

- mówi pan Mariusz Wrona.

Wybudowaliśmy z żoną dom i w ferworze prac wykończeniowych nie zastanawialiśmy się nad ubezpieczeniem. Po prostu znaleźliśmy jakiś kalkulator ubezpieczenia w Internecie i bez dłuższego zastanowienia wykupiliśmy podstawowy pakiet. Zapomnieliśmy jednak ubezpieczyć wszystkie dobra ruchome. Kiedy podczas wykańczania mieszkania malarze zalali część mieszkania i uszkodzili nam schody, bardzo tego żałowaliśmy. Ubezpieczenie OC malarzy nie pokryło wszystkich szkód i sporo musieliśmy dołożyć z własnej kieszeni.

Towarzystwo ubezpieczeniowe – jak wybrać?

O wysokości składki decyduje dużo różnych czynników. Istnieje kilka sposobów na wybór towarzystwa ubezpieczeniowego, które zaoferuje najkorzystniejszy dla nas pakiet ubezpieczenia. Aby dokonać wyboru nie musisz osobiście sprawdzać ofert wszystkich ubezpieczycieli.

Wystarczy, że w przemyślany sposób skorzystasz z kalkulatora ubezpieczeń, pamiętając jednak, aby korzystać ze sprawdzonych narzędzi, które uwzględnią wszystkie warunki i czynniki istotne przy ustalaniu wysokości składki.

Kalkulator znajdujący się na stronie ubea.pl pozwala w krótkim czasie porównać oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać ofertę, która będzie spełniać Twoje oczekiwania. Porównanie kilku ofert równocześnie pozwoli Ci wybrać najlepszy pakiet dla twojej nieruchomości. Ważne jest też to, że ceny ubezpieczeń w kalkulatorze są dokładne, a nie przybliżone.

Tagi:

Komentarze