Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Jak pozyskiwać wiedzę o ubezpieczeniach?

Ostatnia aktualizacja: 2015-02-25

Dokonując wyboru ubezpieczenia OC , ubezpieczenia mieszkania lub innej polisy, powinniśmy dokonać wcześniejszego rekonesansu, by zyskać pewność, że dana oferta będzie optymalnie dopasowana do naszych potrzeb. Poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą ci wybrać najlepsze ubezpieczenie.

Zanim zaczniemy rozglądać się za agencjami ubezpieczeniowymi, warto zadać sobie pytanie, co właściwie zamierzamy ubezpieczyć. Oprócz standardowego ubezpieczenia OC i AC są jeszcze ubezpieczenia nieruchomości lub polisy na życie i wiele innych produktów ubezpieczeniowych.

Rekomendacje znajomych

Jest to jeden z pierwszych etapów poszukiwania ubezpieczenia. Zazwyczaj pytamy najbliższych i przyjaciół o ich polisy i wysłuchujemy ich opinii na temat oferty i danego ubezpieczyciela. Pod żadnym pozorem nie powinno być to nasze jedyne źródło informacji. Każdy z nas ma przecież inne oczekiwania co do ubezpieczyciela. Ponadto nie mamy pewności, że dana osoba zrobiła pełny rekonesans towarzystw ubezpieczeniowych. Zawsze też oferta mogła ulec zmianie.

Samodzielne poszukiwania

Jest to opcja dla wytrwałych. Jeżeli pragniemy uzyskać pełny ogląd sytuacji, możemy udać się osobiście do agentów ubezpieczeniowych na konsultacje, a następnie porównać zebrane informacje i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Ta metoda posiada jedna zasadnicza wadę – jest bardzo czasochłonna.

Kalkulator ubezpieczeń

Nie musimy tracić czasu na wizyty u agentów ubezpieczeniowych. Możemy skorzystać z Internetu i pobrać wszelkie informacje ze stron towarzystw ubezpieczeniowych. O wiele szybciej i dokładniej wybierzemy optymalną polisę, jeżeli skorzystamy z kalkulatorów ubezpieczeń. Są to aplikacje, które w niecałe 10 minut zestawią nam wszystkie możliwe oferty na rynku i pomogą w wyborze najlepszej polisy.

Tagi:

Komentarze