Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta
 • You Can Drive

Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu?

Data publikacji: 2014-04-24

Gdy przychodzisz do salonu operatora komórkowego kupić telefon, ostatnio rzeczą o jakiej myślisz, jest ubezpieczenie telefonu. Usługi ubezpieczeniowe w sektorze telekomunikacji nie są tak rozpowszechnione jak ubezpieczenia komunikacyjne czy ubezpieczenia na życie. Mimo to, w erze luksusowych gadżetów elektronicznych, warto się zastanowić nad zakupem takiego ubezpieczenia.

Zgubiłeś albo uszkodziłeś telefon? A może padłeś ofiarą kradzieży? Tego rodzaju zdarzenia są niestety dość powszechne, dlatego gdy przy podpisywaniu umowy z operatorem, konsultant w salonie zaproponuje ci ubezpieczenie telefonu, przemyśl tę propozycję. Co daje taka ochrona i ile kosztuje?

Zakres i suma ubezpieczenia telefonu

telefon marki iphone Suma ubezpieczenia w przypadku utraty, zniszczenia lub uszkodzenia telefonu odpowiada cenie telefonu zgodnie z cennikiem operatora, który nie uwzględnia rabatów ani cen promocyjnych. Zakres ubezpieczenia, podobnie jak w przypadku dobrowolnych ubezpieczeń samochodu, zależy od doboru wariantu polisy u danego operatora komórkowego.

Operator Play proponuje swoim klientom ubezpieczenie Bezpieczny Telefon. Polisa dostępna jest w dwóch wariantach: Komfort i Premium. Wariant Komfort chroni telefon od przypadkowego uszkodzenia telefonu (w tym także zalania). Z kolei wariant Premium obejmuje swoim zakresem:

 • przypadkowe uszkodzenie telefonu (w tym zalanie),
 • utratę telefonu na skutek kradzieży, kradzieży kieszonkowej lub rabunku,
 • koszty nieuprawnionego użycia telefonu po kradzieży, kradzieży kieszonkowej lub rabunku.

Ile kosztuje składka ubezpieczenia?

Wszystko zależy od wartości telefonu i wyboru wariantu ubezpieczenia. Dla telefonu wartego mniej niż 900 zł miesięczna składka dla Wariantu Komfort wynosi 7,99 zł, natomiast Wariantu Premium 9,99 zł. Dla telefonu o wartości powyżej 1500 zł miesięczna składka dla Wariantu Komfort wynosi 19,99 zł, a Wariantu Premium 24,99 zł.

Z kolei klienci operatora Orange mają do dyspozycji 3 warianty ubezpieczenia telefonu: Standard za 7,99 zł miesięcznie, Komfort za 14,99 zł miesięcznie oraz Premium za 18,99 zł miesięcznie.

Wariant Standard obejmuje zakresem ubezpieczenia ryzyko:

 • zniszczenia lub uszkodzenia telefonu wskutek dewastacji, uszkodzenia mechanicznego nie objętego gwarancją telefonu (z wyłączeniem uszkodzenia wskutek zalania),
 • utraty telefonu wskutek kradzieży (w tym włamania) ale z wyłączeniem kradzieży kieszonkowej lub rabunku,
 • kosztów połączeń lub innych usług telekomunikacyjnych powstałych wskutek nieuprawnionego użycia telefonu w przypadku jego kradzieży lub rabunku, zrealizowanych do czasu zastrzeżenia karty SIM (ale nie później niż w ciągu 12 godzin od dokonania kradzieży lub rabunku).

Wariant Komfort obejmuje zakresem ubezpieczenia zdarzenia o których mowa wariancie Standard oraz uszkodzenia telefonu wskutek zalania. Wariant Premium gwarantuje pełny zakres ubezpieczenia, a więc poza ochroną proponowaną w pakietach Standard i Komfort obejmuje zakresem także ryzyko utraty telefonu wskutek kradzieży kieszonkowej i rabunku.

Ubezpieczenie telefonu może wydawać się posiadaczom „zwykłych” telefonów komórkowych jakie można kupić za 100-250 zł w sklepie elektronicznym za fanaberię. Jednak dla tych, co posiadają telefony typu iPhone 5 jest to dobry sposób żeby chronić wartościowy sprzęt elektroniczny.

Tagi:

Komentarze

2015-02-16 13:34

mama131546.253.x.x

Ja właśnie kupiłam iphone 5s 32GB i za pełny pakiet ubezpieczenia w RTV EURO AGD zapłaciłam 945 zł.ubezpieczenie jest na 3 lata.Telefon kosztował 2650 zł.

2014-09-04 14:44

ja

Nowiutka Xperia wysunęła się z tylnej kieszeni i wpadła do...kibelka :( Zdążyłam opłacić pierwszą składkę. Serwis,autoryzowany,a jakże- po 2 tyg. uznał,że koszty naprawy przewyższają wartośc urządzenia,więc otrzymałam pieniądze ,tak jak było w umowie. MYślę,że warto zadbać o takie ubezpieczenie,zwłąszcza jeśli sie ma droższy aparat.Nigdy nie wiadomo .

2014-09-21 23:42

Basia

ok telefon ubezpieczyłeś w saturnie a jaka firma ubezpieczeniowa dokładniej mogłbys podac? bo mi orange zaproponowało warte i tam ubezpieczyłam telefon tylko w tym ze za każdą naprawe płacę 49 zł i obciążają mnie kosztami wysyłki i odbioru aparatu... niewiem jak to bedzie bo wysłałam juz im telefon z rozbitą szybką ... nie dość że płace 7,99 co rachunek to i za naprawe obciążają nie wiem czy nie taniej by mi wyszło zaniesc tel do komisu i we własnym zakresie wymkienic element

2014-12-14 19:23

eee

Zależy jaki to telefon, jeśli jakiś droższy smartfon to taka szybka potrafi kosztować nawet kilkaset złotych, ja kupiłem 2 lata temu telefon za 600zł, pękła szybka, a nowa szybka 350zł + wymiana :(

2016-03-26 22:29

112 w kazdym mieście,a na wsi i tak zasięgu nie ma.91.90.x.x

tak ;-) na kiblu różnie bywa. Jedni zasypiają ,a drudzy zamiast srać wiercą się i gunia telefony. Głupi ty.

2014-07-26 22:02

anon

kupilem flexa w saturnie za 2600 nie ubezpieczylem,po miesiacu mi zajumali

2014-07-22 09:00

Jarek

Adam, zajebisty pomysl!

2014-07-09 20:11

Adam

, A co myślicie o ubezpieczeniu za 15 zl od 3 gadżetów w domu ? w skrócie mówiąc płacisz 15 zl i możesz ubezpieczyć np tv , komputer i telefon , nie ważne okoliczności zniszczenia czy kradzieży. Od kradzieży tylko 2 warunki , zgłoszenie do sieci ze telefon został zgubiony czy tez skradziony aby zablokowali imei i 2 warunek nr referencyjny z policji ze zostało złożone zgłoszenie aby imei byl w policyjnej bazie . Wtedy nikt nie oszuka mnie bo jeśli sprzeda telefon i powie ze był skradziony czy tez zgubiony będzie zablokowany i cena będzie mniejsza jak by ta osoba chciała sprzedać wiec nie będzie się opłacać taki interes. Wiec co myślicie o takim ubezpieczeniu ?

2014-03-06 13:55

rowerzysta

żebyście się nie zdziwili. ja właśnie kupiłem nowy tel. i dzwonią do mnie co chwile od operatora wciskają ubezpieczenie. więc przeczytałem OWU a tam takie kwiatki. W przypadku uszkodzenia tel w skutek wydarzenia losowego, jeśli uznają, że nie zapaca jeśli wszelkimi możliwymi środkami nie ratowałem tel, a jeśli nawet z powodów ekonomicznych (sic!) odmówi naprawy i wymienią na gorszy. Słowa nie ma na jakiej zasadzie będzie podjęta taka decyzja. W przypadku kradzieży podobnie. Tylko jeśli będzie to kradzież zuchwała. Za kradzież która zauważysz po czasie też nic nie dostaniesz. Jeśli zbiją szybę w aucie tak samo, stwierdzą, że z Twojej winy bo nie ukryłeś tel i po drugie zostawiłeś go bez opieki na widoku. Z tymi ubezpieczeniami tel jest jak z ubezpieczeniem AC drogiego roweru. Wszystkie opcje wykluczone poza jedną jedyną sytuacją. Że do wypadku dojdzie na drodze publicznej. Policja stwierdzi ponad wszelką wątpliwość, że nie mogłeś uniknąć zdarzenia, a wina jest tylko po stronie sprawcy wypadku no i rower jest w zasadzie fabrycznie nowy (inaczej stwierdzą spadek wartości przez amortyzację). Już kiedyś miałem taką sytuację. W czasie wypadku urwała się lampka i wpadła gdzieś do studzienki kanalizacyjnej. Policjant nie mógł jej znaleźć więc stwierdził, że jej nie miałem i wystawił mandat za brak oświetlenia. A ubezpieczyciel, cóż, nie mógł wypłacić z powodu braku świateł.

2014-02-20 14:02

michu

nareszcie nie muszę się martwić upadkiem telefonu :)

2013-09-17 21:31

bieg czasu

kiedyś nie było internetu a teraz jest,więc po co z niego korzystasz? przecież kiedyś była tylko poczta polska :)

2014-08-15 15:42

gość

bardzo dobra riposta ....hehhhehheeee

2015-01-26 00:54

jaszyn

trafna uwaga :)))

2016-03-26 22:25

J23 a dla przyjaciół Janek91.90.x.x

na początku nie było nawet poczty jeno w bębny walili i ognie rozpalali .

2013-02-12 14:49

yoshi

Kiedyś ludzie mieli zwykłe "cegiełki" i było dobrze. Teraz im więcej elektronicznych bajerków tym większy strach i opłaty. Ubezpieczenie telefonu, hehe, dobre.