Strona główna  |  Wiadomości  |  Ile kosztuje ubezpieczenie na wakacje za granicą dla pary?

Ile kosztuje ubezpieczenie na wakacje za granicą dla pary?

Data aktualizacji: 2021-09-28
Wiele osób wyjeżdża za granicę z partnerem. Sprawdzamy, ile kosztuje ubezpieczenie podróżne dla turystów jadących na wakacje we dwójkę.

Sporo analiz prezentujących przykładowe koszty polisy turystycznej uwzględnia sytuację samotnego wycieczkowicza albo rodziny z dziećmi. Takie porównania wysokości składek już wcześniej były opracowywane przez ekspertów Ubea.pl (przeczytaj na przykład, ile kosztuje ubezpieczenie dla rodziny z dwójką dzieci).

Warto jednak przyjrzeć się jeszcze innej kategorii wycieczkowiczów. Mowa o wyjeździe dwóch młodych osób do Grecji poza sezonem turystycznym. Analiza Ubea.pl wskazuje, że dobra ochrona podczas takiego wyjazdu nie będzie kosztowna.

Spis treści:

 1. Para nie skorzysta z ofert rodzinnego ubezpieczenia
 2. Dobre ubezpieczenie turystyczne już od 120 zł
 3. Co powinno zapewniać dobre ubezpieczenie turystyczne?
 4. Porównanie przykładowego kosztu ubezpieczeń turystycznych dla pary wyjeżdzającej do Grecji

Para nie skorzysta z ofert rodzinnego ubezpieczenia

Zakochana para na wakacjach Najnowsza analiza ekspertów Ubea.pl uwzględnia sytuację dwóch młodych osób (24 lata i 22 lata), które zaplanowały tani wyjazd do Grecji od 1 do 12 listopada 2019 r. W listopadzie grecka pogoda bywa jeszcze całkiem przyjemna. W cieplejsze dni możliwe są nawet kąpiele morskie. Jednocześnie nie ma już problemów z dokuczliwym upałem.

Z punktu widzenia pary studentów sporym atutem są również niższe ceny wycieczek poza sezonem turystycznym - zwraca uwagę Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Warto podkreślić, że nasi przykładowi turyści, niezależnie od łączących ich relacji osobistych, zwykle nie będą mogli wybrać ofert rodzinnego ubezpieczenia podczas podróży zagranicznej.

Wynika to z faktu, że ubezpieczyciele proponujący rodzinne pakiety często wymagają objęcia ochroną co najmniej trzech osób albo obecności osoby niepełnoletniej wśród chronionych turystów - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Dobre ubezpieczenie turystyczne już od 120 zł

Tak jak już wspomnieliśmy, przykładowym wycieczkowiczom zależy na niskich kosztach listopadowego wyjazdu. Na całe szczęście, ochrona ubezpieczeniowa nie powiększy znacząco sumy wydatków młodych turystów.

Informacje zaprezentowane w poniższej tabeli wskazują, że łączny koszt takiej ochrony dla dwóch osób wyniesie od 120 zł do 200 zł za 12 dni.

Warto pamiętać, że mówimy o ubezpieczeniach, które zapewniają poziom ochrony zupełnie wystarczający dla dwojga wycieczkowiczów z Polski - podkreśla Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Co powinno zapewniać dobre ubezpieczenie turystyczne?

Jako dobry przykład może posłużyć najtańsza spośród porównywanych polis na wyjazd do Grecji. Zapewnia ona maksymalny limit kosztów leczenia i usług assistance wynoszący 300 000 zł.

Młodzi turyści dodatkowo mogą liczyć na:

 • świadczenie z NNW: do 40 000 zł,
 • ochronę bagażu: limit 500 zł,
 • ochronę ruchomości domowych: do 5000 zł,
 • ochronę odpowiedzialności cywilnej: limit 100 000 zł.

Co ważne, nawet najtańsza porównywana polisa pokrywa koszty transportu medycznego do kraju, które bywają liczone nawet w dziesiątkach tysięcy złotych.

Obecnie zwrot takich kosztów transportu medycznego staje się standardem nawet w tańszych ubezpieczeniach turystycznych (podobnie jak ochrona podczas uprawiania amatorskich sportów letnich). Tym niemniej, zawsze warto zajrzeć do OWU kupowanego ubezpieczenia turystycznego - podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Dowiedz się więcej o dobrych ubezpieczeniach na wycieczkę do Grecji >

Porównanie przykładowego kosztu ubezpieczeń turystycznych dla pary wyjeżdzającej do Grecji

Skróty zastosowane w poniższej tabeli:

 • koszty leczenia - KL,
 • assistance - AS,
 • następstwa nieszczęśliwych wypadków - NNW,
 • odpowiedzialność cywilna - OC,
 • ubezpieczenie bagażu - UB.

Nazwa ubezpieczyciela

Nazwa polisy
Koszt ochrony dla pary turystów Dodatkowe informacje o polisie

AXA

Travel Świat

165,84 zł

KL i AS: 50 000 EUR
NNW: 4000 EUR
OC: 50 000 EUR
UB: 400 EUR

Polisa obejmuje koszty transportu chorego do kraju (suma: 50 000 EUR) oraz transportu zwłok ubezpieczonego.

Allianz Direct

Ubezpieczenie w podróży Globtroter

154,08 zł

KL i AS: 200 000 zł
NNW: 20 000 zł
OC: 50 000 zł
UB i ubezpieczenie sprzętu elektronicznego: 1800 zł

Polisa obejmuje amatorskie uprawianie sportów rekreacyjnych, a także uwzględnia koszty transportu chorego do kraju (suma: 200 000 zł) oraz transportu zwłok ubezpieczonego.

AVIVA

Twoja Podróż

191,00 zł

KL i AS: 300 000 zł na osobę
NNW: 20 000 zł na osobę
OC: 50 000 zł na osobę
UB: 1000 zł na osobę
Ubezpieczenie domu lub mieszkania od kradzieży: 5000 zł na osobę
Ubezpieczenie domu lub mieszkania od pożaru i innych zdarzeń losowych: 100 000 zł na osobę

Polisa uwzględnia koszty transportu chorego do kraju i zapewnia ochronę mieszkania na czas podróży.

Generali

Ubezpieczenie podróży zagranicznych

123,00 zł

KL i AS: 300 000 zł
NNW (uszczerbek na zdrowiu): 40 000 zł
OC: 100 000 zł
UB: 500 zł

Polisa uwzględnia koszty transportu chorego do kraju oraz transportu zwłok ubezpieczonego i ochronę ruchomości domowych (do 5000 zł).

Link4

Ubezpieczenie turystyczne

199,05 zł

KL i AS: 300 000 zł
NNW: 50 000 zł
OC: 100 000 zł
UB: 2500 zł

Polisa obejmuje amatorskie uprawianie sportów letnich i uwzględnia koszty transportu chorego do kraju oraz transportu zwłok ubezpieczonego.

Warta

Warta Travel

141,00 zł

KL: 400 000 zł
NNW: 25 000 zł
OC: 300 000 zł
UB: 3000 zł

Polisa obejmuje amatorskie uprawianie sportów letnich i uwzględnia koszty transportu chorego do kraju, koszty ratownictwa oraz koszty transportu zwłok ubezpieczonego.


Założenia zastosowane w kalkulacji: ochronę ubezpieczeniową wspólnie kupują dwie osoby w wieku odpowiednio 24 oraz 22 lata. Turyści planują pobyt w Grecji od 1 do 12 listopada 2019 r. Osoby kupujące polisę nie cierpią na przewlekłe choroby i są zdrowe w chwili wyjazdu. Klienci zakładu ubezpieczeń w momencie zakupu polisy znajdują się jeszcze na terenie Polski. Podczas wakacji turyści nie będą uprawiać sportów letnich w sposób wyczynowy, profesjonalny lub ekstremalny. Polisa zostanie wybrana i opłacona przez Internet. Turyści nie otrzymują dodatkowych rabatów (np. dla stałych klientów).

Źródło: opracowanie własne Ubea.pl na podstawie stron ubezpieczycieli (dane z 31 października 2019 r.)

O autorze
Andrzej Prajsnar
Andrzej Prajsnar
Na Ubea.pl o ubezpieczeniach piszę od 2014 r. Zajmuję się również tematyką nieruchomości i finansów osobistych. Studiowałem ekonomię oraz finanse i rachunkowość. Jestem autorem artykułów, wypowiedzi i analiz publikowanych m.in. przez media współpracujące z naszą porównywarką (Rzeczpospolita, Bankier.pl, Fakt.pl, Infor.pl).
Podobne artykuły
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2022-07-26

Odszkodowanie za zgubiony bagaż na lotnisku jest duże?

W okresie wakacyjnym więcej osób pyta o odszkodowanie za zgubiony bagaż na lotnisku. Wyjaśniamy, kiedy taka rekompensata będzie możliwa.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2022-07-15

Jakie odszkodowanie za opóźniony lot możemy otrzymać?

Wiele osób pyta, jakie odszkodowanie za opóźniony lot może im przysługiwać. Postanowiliśmy odpowiedzieć na to pytanie, które jest szczególnie aktualne w czasie wakacji.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2019-04-10

Czy warto kupować ubezpieczenie turystyczne na majówkę?

W tym roku wystarczy wziąć 3 dni wolnego, aby w okolicach majówki cieszyć się dziewięciodniowym urlopem. Niewątpliwie wielu Polaków wyjedzie w tym czasie za granicę. Czy na taki wyjazd warto...

Czytaj więcej
Komentarze